web tasarım blog

Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı

Google Harita Kaydı (Google Maps Kaydı) Yaptırmak İsteyen değerli ziyaretçilerimiz İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı’na hoş geldiniz.

Google Harita Kaydı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Haritalara Kayıt olmak işletmenizi Google business kayıtları arasına ekleme işlemidir. Kayıt yapıldıktan sonra işletmenizle ve ürünlerinizle ilgili koleksiyonlar oluşturabilir, ürün resimlerinizi yayınlayabilir, çalışma saatlerinizi tanımlayabilir, birçok mağazanız varsa mağazalar tanımlaması yapabilir ve daha bir çok işletme bilgisini bu ortamda paylaşabilirsiniz.

Sisteme kayıt olmanın işletmeniz için onlarca avantajı vardır. Özellikle bir web siteniz varsa. Web sitesi yaptırmak için web sayfamızı ziyaret edebilir, iletişim numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz. Google Haritalara kayıt olmak web sitenizin daha hızlı tanınmasını sağlar, web sitenize ziyaretleri artırır, işletmenizin gerçekliğini Google arama motoru nezninde doğrular.

Google Maps yani Google haritalar sistemine kayıt olduğunuzda müşterileriniz cep telefonlarının navigasyonlarından veya araçlarının navigasyon sistemlerinden firma isminizi aradığında kolayca yön tarifi alarak işletmenizi bulabilirler ve iş yerinize gelebilirler. Özellikle ilk defa müşteriniz olacak kişiler için bu yönü muhteşem bir avantaj. Kolay bulunabilirlik sizin güvenilir imajınızı destekleyecektir. İşinde profesyonel olan ve işini iyi yapan işletmeler her zaman göz önünde olmak ve her zaman kolay ulaşılmak isterler.

Google işletmeler (haritalar) kayıt olduğunuzda görsel sanatlara hitap eden, göze hitap eden, görselliğin ön planda olduğu ürünleriniz varsa eğer mutlaka koleksiyonlar oluşturulmalıdır. Google Haritalara kayıt olurken sıradan Ajanslar aracılığıyla kayıt olmayın kesinlikle profesyonel reklam ajanslarına kayıt yaptırın ki Google haritaların tüm güzel özelliklerinden faydalanabilin.

Google Harita Kaydı Google Maps Kaydı
Google Harita Kaydı

Google Harita Kayıt Süreci Nasıl İşler ?

İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak bizler İşletmeler, Türkçe adıyla harita, orjinal ismiyle maps kaydını sürecini şu şekilde ilerletiyoruz. Hizmetin avantajlarını ve hizmeti sizlere verirken hangi özelliklerini tanımladığımızı sizlere aktarıyoruz, Kayıt talebinizden sonra için talep ettiğimiz küçük ücretin yarısını sizden iş öncesi alıyoruz, konumunuzu alıyoruz, konumunuza Google Business ekibinden kod istiyoruz, kodunuzu cep telefonunuza veya adresinize aldıktan sonra kodu sizden alıyor harita kaydınızı aktif ediyoruz. Kodun sizin elinize ulaşma süresi cep telefonuyla 15 dk posta yoluyla 14 iş günüdür.

Bu süreyi aştığında tekrar talep oluşturuyoruz. Bu süre içinde elinize ulaşan kodu alıp aktif ettikten sonra gerekli düzenlemeleri oluşturuyor sizler için Google arama motorunda yükselmenizi sağlayan muhteşem bir sistem oluşturuyoruz. Profesyonel bir ajans olarak bu hizmetin tüm avantajlarını işletmenize aktarıyoruz. İşletme sayfa kaydınızı tamamladıktan sonra kalan ücreti alarak işlemi tamamlıyoruz. Bu işlemden sonra zaman içerisinde zaman içinde adresiniz veya irtibat numaralarınız değişirse ücretsiz olarak güncellemeler yapıyoruz.

Birçok şehirde şubesi olan bir işletme iseniz eğer her şehir için her şubenize ayrı kod alarak şube 1 şube 2, mağaza 1 mağaza 2 gibi kodlar veriyor veya sizin kendi işletmenizde muhasebe takibi yaparken kullandığınız kodları da tanımlayabiliyoruz. Bu sayede her ilde Google haritalar ortamında işletmenizi gösterebiliyorsunuz.

Google Maps Google Harita Kaydı
Google Harita Kaydı

İşletme paneli özellikleri

İşletmenize ait sayfada, firmanızın web sitesi, firmanızın çalışma saatleri, özel çalışma saatleriniz varsa özel çalışma saatlerini, işletmenize ait alt kategori hizmetlerini ve alt kategori ürünlerini, mağaza kodlarını, mağazalara ait telefonları paylaşıyoruz. Yine işletmenize ait sayfanızda fotoğraflarınızın yanı sıra adwords reklamları yaptırmayı düşünürseniz eğer reklamlarda görüntülenecek numaraları paylaşıyoruz. İşletmenize ait sayfayı dilerseniz birlikte yönetiyor mevcut olan aktif olarak  kullandığınız gmail hesabına yöneticilik paylaşımı veriyoruz.

İşletmenize ait sayfanın kapatılması ve kaldırılması haricindeki tüm işlemleri bu sayfadan yapabiliyorsunuz. İşletmenizi tamamen kapatmak ve kaldırmak istediğiniz zaman bizden yardım talep etmeniz yeterli oluyor. Google arama motoru her geçen gün daha fazla geliştirdiği alt yapısı ile özellikle restoran ve lokanta, kafe tarzı yerlere daha çok destek veriyor.

Kullanıcı Deneyimleri Katkısı

Kullanıcılara zaman zaman sizinle ilgili kullanıcı deneyimi soruları yönelterek sizinle ilgili tarafsız kişilerden destek alıyor sizleri daha aktif bir şekilde yayınlıyor. Tarafsız kullanıcıların verdiği cevaplar tamamen sizin işletmenizde edindiği bilgilere dayanıyor.

Google işletme kayıt sistemi daha önceden iş yerinizi ziyaret eden kişilere bir anketimiz var katılmak ister misiniz şeklinde soru soruyor, evet yanıtını veren kişiler sizin işletmeniz ile ilgili sorular almaya başlıyor. Örneğin iş yeriniz bir restoran ise bu yerin yemekleri güzel miydi ? Bu yeri hijyenik buldunuz mu ? Bu yerin girişinde engelli merdiveni var mı ? Bu yer aile yeri mi, bu yer sessiz mi, bu yer kalabalık mı, bu yer cadde üzerinde mi, eğlenceli bir yer mi, şık bir yer mi, nezih bir yer mi, alkollü içecek var mı, çocuklara özel yemek var mı gibi birçok soruyu işletmenize uygun şekilde sorarak sizin hakkınızda daha fazla kullanıcı deneyimi elde etmeye çalışıyor.

Bu detaylı kullanıcı deneyimleri gözünüzü sakın korkutmasın kesinlikle gerçekçi ve sağduyulu deneyimlere yer vererek sizi daha ön sıralara taşıyor ve işletme büyüklüğünüzden haberdar olarak daha etkili kullanım sağlıyor.

Kullanım Süresi Ne Kadar?

(Google Maps) Kaydı kullanım süresi ömür boyudur.

Resim Paylaşma Sayısı Ne Kadardır ?

Google işletmelere kaydınızı yaptıktan sonra fotoğraf paylaşımları konusunda herhangi bir kota yok fakat bizler belirli sayıda fotoğraflarınızı alıyoruz. Google Maps’in tasarlanma amacı fotoğraf gösterim değil yön tarifi olduğu için aşırı fotoğraf paylaşmanıza gerek yoktur çünkü ziyaretçileriniz tüm bu fotoğraflarınıza bakmayacaktır.

Google İşletmeler yani haritalar (Google Maps) kayıtlarınızı yaparak işletmenizi Google Arama Motoruna taşıyor ve yüzlerce işletme arasında kaybolmamanızı sağlıyoruz. Haritalardaki kolay bulunma özelliğiniz sayesinde müşteriniz araba kullanırken veya yaya yürürken sizi arayıp uzun süren karışık yol tarifinden kurtuluyor kolayca işletmenizi bulabiliyor. Buda sizin kurumsallığınızı, profesyonelliğinizi ve iyi bir teknoloji takipçisi olduğunuzu ispatlıyor. Müşteriniz henüz yolda iken sizin ile ilgili olumlu düşünmeye başlıyor.

Google işletmelerde yaptığımız işletme sayfanızı web sitenize optimize ediyoruz.  Google arama  terimleriyle destekliyoruz. Arama motoru üzerinden hedef kitlenize daha detaylı bilgi ulaştırmanızı, daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz. Yukarıdaki ekran resmini dikkatli incelerseniz ip adresinizin bulunduğu bölgeye hizmetinizle ilgili harita kaydı ile ilk satırlara getirdiğimizi fark edeceksiniz.

Bilgi Almak ve Kayıt Olmak İçin Lütfen 0 532 683 13 43 Nolu Hattı Arayınız…

Bize aşağıdaki iletişim alanlarından da ulaşabilirsiniz.

Sipariş Formu Sayfamız

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

İletişim Sayfamız