Logo Tasarımı

Logo Tasarımı İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı sayfasına hoş geldiniz. İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak bizler kurumsallığınızın ilk adımı olan, bir amaç, ürün veya hizmetinizi, bir fikri sembolize eden logonun tasarım sürecini ve iyi bir logonun nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Hemen bir logo tasarımı satın almak için burayı tıklayabilirsiniz. Satın alacağınız tüm logolar özgündür. Daha önce hiçbir yerde kullanılmamıştır. Siz satın aldıktan sonra silinir ve başka bir kişiye satılmaz.

Hemen logo tasarımı satın almak için tıklayın.

 

Logo Ne İşe Yarar ? Logo Nedir?

Akılda kalıcılık? Çağrışım yapma? Bir ürün, hizmet, fikir veya hareketin, bilginin sembolüdür logo. Her kurum elbette akılda kalıcı olmak, logosuyla özdeşleşmek, logosuyla kendini sevdirmek ister. Peki sunduğunuz hizmet ya da sattığınız ürünlerin her bireyde akılda kalması ya da gözü çarptığında kurumuzun akla gelmesi nasıl mümkün oluyor? Elbette ki kurumunuzu yansıtan, kurumunuza özgü detaylarla oluşturduğunuz bir Logo ile.

Kısaca logo nedir ?

Logo; kurum ya da kuruluşların faaliyetlerini ve oluşturmuş olduğu markaların kendilerini diğer kuruluşlardan ayırt etmelerini sağlamak amacıyla oluşturdukları bir ya da birkaç tiporafig karakterle meydana getirmiş olduğu simgelerdir.  Yani oluşturulan logolar kurumların isim vizyon ya da profillerini temsil eder.

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logonun Özellikleri

Peki logo özellikleri nasıl olmalı? Logo tasarımı nasıl olmalıdır? En önemlisi Logo Tasarımı nedir? Sorularına cevaplar arayacağız. Öncelikle logonun taşıması gereken özelliklerden bahsedelim isterseniz. Kurumunuza özgü oluşturacağınız logonun olmazsa olmaz taşıması gereken özelliklerinden en önemlisi elbette ki ilgi çekici olması.

Evet bu düz çizgide olabilir, çeşitli karakterlerle bağdaştırılmış bir şekilde. Ama burada önemli olan oluşturduğunuz logonun ilgi çekici olması. Bir diğer özellik ise kurumunuza ait olması, diğer kurumlardan ayırt edilebilir şekilde oluşturulması.

Yani logonuzun eşsiz olması. Logonuzun kurumunuzun vizyon ve misyona uygun ibare ve işaretler taşıması da olmazsa olmazlardan sayılabilir. Ve son olarak logonun taşıması gereken özelliklere profesyonelliği ekleyebiliriz. Evet profesyonellik? Basit ve sıradan bir logo hak verirsiniz ki çok da akılda kalmayacaktır. Önemli olan o basitliği ilgi çekici profesyonel hale getirmek. Bu da sizlerin hayal gücünüze kalıyor.

Grafik tasarımcı logoyu benzersiz olarak sektörüne uygun olarak corel veya photoshop gibi özel programlarda vektörel olarak çizmelidir. İnternet ortamında google görsellerden indirilip firma isminizin yapıştırıldığı logolar sizi bir adım ileriye götürmeyeceği gibi her baskılı iş yaptırmak istediğinizde başınıza bela olur.

Logo Tasarımına Yanlış Bakış Açıları,

İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak sektörde hizmet vermeye başladığımız günden bu yana işletmelerinin en büyük sorunlarından birinin firmalarına ait bir logoyla yola çıkmamak olduklarını gördük. Profesyonel olmayan işletmeler, logo tasarımını hafife alarak bu iş için ödeme yapmamaya gayret gösteriyor ve bir akrabaya, komşunun bilgisayar bölümü okuyan oğluna, arkadaşın bilgisayara meraklı kızına çizdirilen internetten kopyalanmış iconlarla işe başlıyorlar. Zaman içinde faturada başka, varsa web sitelerinde başka, tabelada başka logolarla çalışıyorlar ve müşterileri iş yerine geldiklerinde gördükleri logoyla faturada gördükleri logoyu bağlantılı bulamıyor ve bu firma hiç kurumsal değil diye düşünmeye başlıyor. Özellikle sizi internet üzerinden gördüler ve iş yerinize geldilerse bir şekilde görüşme veya iş yaptınız birde faturanızı verdiyseniz artık daha büyük bir kafa karışıklığı yaratıyor.

Logo Tasarımı Deyip Geçmeyin

Logo tasarımı nedir önemli olan benim işimin kalitesi, beni bilen biliyor deyip geçmeyin. Sizi bilen kişiler kurumsal bir logonuz olduğunda, kurumsallaştırma çalışmaları yaparak, antetli kağıt, pencereli zarf, logolu fatura, logonuzun bulunduğu cepli dosya, logonuzun bulunduğu kalem, logonuzun bulunduğu bloknot bastırarak istediğiniz hedef kitleye hediye ettiğinizde sizi daha iyi biliyor. Doğru sizi bilen biliyor, profesyonel bir logo sahibi olduğunuzda daha iyi biliyor hatta logonuzun basıldığı materyalleri gören kişilerde sizi bilmiyorken logonuzu gördükten sonra artık biliyor. Tüm bunlar küçük ayrıntılar gibi görünse de büyük detaylar ve önemli konulardır işletmeler için.

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı nasıl olmalıdır?

Logo Tasarımı nasıl olmalıdır?   Logo tasarımı kurumların kimliği yansıtan görsel öğedir. Nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı logonun oluşmasını sağlayan 6 unsurdur.

Bunlar; Sadelik, oranlar, renk, yazı karakterleri, uygulama ve en önemlisi özgünlük. Evet Logo Tasarımı tüm bu 6 unsurun bir araya getirilmesi ile yapılmaktadır. Tabi bunun öncesinde tasarım işini üstlenen şirketin tasarımını yapacağı kurumun misyonunu dikkate alması, kurumun tam olarak ne iş yaptığı? Amacın ne olduğu? Doğru analiz edilmelidir.

Logo Tasarımı Yaptırmadan Önce

Logo tasarımı yaptırmadan önce grafik tasarımcının daha önceden yapmış olduğu örnek çalışmaları isteyiniz. Hayalinizdeki logoyu kalem kağıtla çizerek grafik tasarımcınıza gösterin. Sizin hayalinizdekini grafik tasarımcınız yüzlerce logo çizse tam olarak anlamamış olabilir. Çiziminiz kötü olabilir, uzun zamandır bilgisayarda yazı yazıp kalem kağıt elinize almamış olabilirsiniz bunlarda önemli değil yeterki hayalinizdeki logoyu çizin ve grafik tasarımcınıza istediğiniz renkleri, sloganları, firma ünvanınızı iletin. Grafik tasarımcınız logo tasarımı yaparken yine kendi sanatsal bakış açısıyla yola çıkacak fakat sizin istediğiniz şeyi tam olarak çizmiş olacaktır.

Logo tasarımı yaptırırken masraftan kaçınmayın. Logonuzun farklı renk tonlarındaki görüntüsünü ve yüzlerce metrelik brandalara baskı yapılabilecek vektörel boyutunu grafik tasarımcınızdan isteyin. Logo tasarımı bittikten sonra logonuzu, pdf, psd, cdr, jpeg, eps formatlarında isteyin. Bugüne kadar birçok grafik tasarımcının işletme ücretini ödemiş olduğu halde logo tasarımını işletmeye vermediğini ve tüm baskı işlerini baskı kalitesi iyi olsun olmasın aynı matbaa şirketinde yapmaya mecbur ettiklerini gördük. Logonuz sizin firma imajınızdır, kimsenin sizin logonuzu size vermeme gibi bir lüksü yoktur, tabiki ücretini ödediyseniz 🙂

Logo işletmenin imzasıdır.

Bugün kendini ülke çapında ve dünya çapında ispatlamış firmalara baktığınızda özgün, sade, zarif, şık, kaliteli logo tasarımları olduğunu, müşterilerin gönüllü olarak kıyafetlerinde bu işletmelerin logolarını taşıdığını göreceksiniz. Ünlü markaların logolarının bulunduğu kıyafetleri giyebilmek için, eşyaları alabilmek için paranın hesabına bakmayan on binlerce hedef kitleniz olduğunu unutmayın.

Unutulmamalıdır ki profesyonel olarak tasarlanmış bir logo, sektördeki diğer rakip kurumlar ile aranızdaki kalite farkını daima öne çıkaracak, müşteri potansiyelinizi arttırarak aynı zamanda müşteri bağlılığının devamını da sağlayacaktır.

Aşağıdaki Galeriden Daha Önce Yaptığımız Logoları İnceleyebilirsiniz.

Özel logo tasarım çalışması yaptırmak için aşağıdaki iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon: 0532 683 1343

Sosyal medya hesaplarımız ve iletişim sayfamız için

aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

İletişim Sayfamız