Logo Tasarımı 2016-04-22T15:27:22+00:00

Logo Tasarımı,

Akılda kalıcılık? Çağrışım yapma? Her kurum elbette bunları ister. Peki sunduğunuz hizmet ya da sattığınız ürünlerin her bireyde akılda kalması ya da gözü çarptığında kurumuzun akla gelmesi nasıl mümkün oluyor? Elbette ki kurumunuzu yansıtan, kurumunuza özgü detaylarla oluşturduğunuz bir Logo ile. Kısaca logo nedir ? Logo; kurum ya da kuruluşların faaliyetlerini ve oluşturmuş olduğu markaların kendilerini diğer kuruluşlardan ayırt etmelerini sağlamak amacıyla oluşturdukları bir ya da birkaç tiporafig karakterle meydana getirmiş olduğu simgelerdir.  Yani oluşturulan logolar kurumların isim vizyon ya da profillerini temsil eder.

logo tasarımı

logo tasarımı

Peki logo özellikleri nasıl olmalı? Logo tasarımı nasıl olmalıdır? En önemlisi Logo Tasarımı nedir? Sorularına cevaplar arayacağız. Öncelikle logonun taşıması gereken özelliklerden bahsedelim isterseniz. Kurumunuza özgü oluşturacağınız logonun olmazsa olmaz taşıması gereken özelliklerinden en önemlisi elbette ki ilgi çekici olması. Evet bu düz çizgide olabilir, çeşitli karakterlerle bağdaştırılmış bir şekilde. Ama burada önemli olan oluşturduğunuz logonun ilgi çekici olması. Bir diğer özellik ise kurumunuza ait olması, diğer kurumlardan ayırt edilebilir şekilde oluşturulması. Yani logonuzun eşsiz olması. Logonuzun kurumunuzun vizyon ve misyona uygun ibare ve işaretler taşıması da olmazsa olmazlardan sayılabilir. Ve son olarak logonun taşıması gereken özelliklere profesyonelliği ekleyebiliriz. Evet profesyonellik? Basit ve sıradan bir logo hak verirsiniz ki çok da akılda kalmayacaktır. Önemli olan o basitliği ilgi çekici profesyonel hale getirmek. Bu da sizlerin hayal gücünüze kalıyor.

Logo Tasarımı nasıl olmalıdır? Logo Tasarımı nedir?  Logo tasarımı kurumların kimliği yansıtan görsel öğedir. Nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı logonun oluşmasını sağlayan 6 unsurdur. Bunlar; Sadelik, oranlar, renk, yazı karakterleri, uygulama ve en önemlisi özgünlük. EvetLogo Tasarımı tüm bu 6 unsurun bir araya getirilmesi ile yapılmaktadır. Tabi bunun öncesinde tasarım işini üstlenen şirketin tasarımını yapacağı kurumun misyonunu dikkate alması, kurumun tam olarak ne iş yaptığı? Amacın ne olduğu? Doğru analiz edilmelidir.  Unutulmamalıdır ki profesyonel olarak tasarlanmış bir logo, sektördeki diğer rakip kurumlar ile aranızdaki kalite farkını daima öne çıkaracak, müşteri potansiyelinizi arttırarak aynı zamanda müşteri bağlılığının devamını da sağlayacaktır.

Firma İsminize ve Bakış Açınıza Özel, Size Özel Logo Tasarımları… Logo Tasarım Siparişi İçin 0 532 683 13 43 Nolu Hattı Arayınız…

baskent-berard-eğitimi denizli-opel-ozel-servisi IMG-20150702-WA0000 innova-web-tasarimi izmir-dikili-dekorasyon-firmalarialanyada-hazir-yemekICONS_TECHNOLOGY _1akdenizhaziryemeklogo1akdenizhaziryemeklogo2akdenizhaziryemeklogo3akdenizhaziryemeklogo4akdenizhaziryemeklogo5afyepagacpinarlogo2aktasnakliyatBasic CMYKaskbenibullogoaygunduvar-kagidi-dekorasyoncesme-demir-dogramacinar-insaat-bilecik-bozhuyukenes-evden-evenakliyat-bursa-osmangazifinpa-prefabrikkapadokkialogo2kariyerkizyurdulogo4kocatepeekonomizirvesi3logo5maltepe-fotograf-ajansimertgayrimenkullogomertlogo1mutluumutlaranaokululogo2sign-165ozlem-ozel-egitim-rehabilitasyon-malatyaretrologo2seheronderlogotourism_logo_by_lorrainerosado-d3ctlwy

  EV SSL