Grafik Tasarım 2016-11-12T17:23:48+00:00

Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarımı

Görsel iletişim nasıl olur? Şekiller, renkler, ince detaylar, işaretler ve daha birçok unsur sizce de bir iletişim aracı olabilir mi? Bu sorunun cevabını çok uzatmadan vermek gerekirse evet, Grafik Tasarımı tam da bunu ifade ediyor bizlere.  Şimdilerde popülaritesi oldukça artan bu sanatı ise şu şekilde tanımlayabiliriz; çeşitli görsel öğeler ve yazının bütünleşerek izleyici ya da hedef kitleyi etkilemek ve amaç edinilen mesaj ile oluşturulan her türlü tasarımı kapsayan bir tasarım dalıdır.  Hemen hemen her gün karşımıza çıkan broşür ve afişler ise Grafik Tasarıma verilecek en iyi örnekler arasına girmektedir. Bunun yanı sıra web tasarıma yönelik yapılan logo tasarımları ve grafiklerde yine Grafik Tasarımının etkinlik alanına girmektedir.

grafik tasarım

grafik tasarım

Peki Grafik Tasarımı nasıl yapılır? Tasarımı oluştururken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir? Herkes Grafik Tasarımı yapabilir mi? Bunlara da şu şekilde değinebiliriz. Öncelikle Grafik Tasarımının nasıl yapıldığına değinelim. Tasarımı oluşturma aşaması yapılacak konunun belirlenmesi ile başlıyor sonrasında konuyla ilgili çeşitli örneklemeler toplanıp tasarımın şekli, detayları, vurguları vb. özelliklerinin nasıl yapılacağı üzerine fikir belirlenip tasarım oluşturuluyor. Tasarım oluştururken dikkat edilmesi gereken unsurlar da yine tasarımın oluşturulması kadar önem taşıyor. Verilmek istenen duygunun yoğunluğuyla bağıntılı çizgilerin koyu, açık ve gri tonlamaları, tasarımın estetik sunumu için biçim, doku, ölçü, yön, görsel sıralama, bütünlük, akıcılık ve vurgulama tasarımın oluşturulurken dikkat edilmesi gereken unsurlar olarak sıralanabilir. Tasarım yapabilmek için ise sadece gerekli programlar ve bilgisayar teknolojilerinin kullanılması yetmemektedir. Yani herkes Grafik Tasarımı yapamayabilir. Bunun için yaratıcılık, hayal gücü, şekil ve renk bilgisi ve teknolojinin buluşması önemli bir şarttır. Tüm bu unsurlar bir araya getirildiğinde dinamik ve modern tasarımlar oluşturulması olasıdır.

İnnova Reklam Ajansı Grafik Tasarım, Tasarım, Grafik Dizayn, Katalog, Kartvizit, Menü Tasarımı Konusunda Başta Afyonkarahisar olmak üzere tüm Türkiyeye hizmet vermekteyiz.

Kartvizit, Katalog, El Broşürü, Banner, Web Template, Facebook Şirket Profil Kapakları, Araç Kaplama Grafikleri ve daha birçok grafik tasarımları konusunda hizmetinizdeyiz. Canlı Destek butonundan yazmanız iletişim sayfamızdaki numaralarımızı aramanız yeterli olacaktır…

  EV SSL