web tasarım blog

Mobil uyumlu web tasarım

Mobil uyumlu web tasarım

Mobil uyumlu web tasarım, İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler profesyonel olarak mobil uyumlu yani responsive web tasarım çalışması yapıyoruz. Mobil uyumlu tasarımlar sayesinde günümüz teknolojisine işletmenizin ayak uydurmasını sağlıyoruz. Günümüz teknolojisinde arama motorlarındaki sorguların % 70’i mobil cihazlardan gelmektedir. Mobil cihazlardan kastımız tablet ve benzerleri, cep telefonu ve benzeri olan cihazlardır. Mobil uyumlu tasarımları, mobil tasarımlar her geçen gün daha çok önem kazanmaktadır. İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler mobil uyumlu profesyonel ve özgün web tasarımları yapıyoruz.

Web tasarım çalışmalarımızla ilgili bilgi almak için 0532 683 1343 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

Mobil uyumlu web tasarım
Mobil uyumlu web tasarım

Mobil uyumlu web tasarım nedir?

Mobil uyumlu web tasarım günlük konuşma dili ile ifade edecek olursak bir web sitesinin bakıldığı cihaza göre şekil almasıdır. O cihazın büyüklük yada küçüklüğüne göre genişleyip küçülebilmesidir. Bu işlemi yaparken, büyüdüğü veya küçüldüğü formatta kullanışlı görünmesi ve şık görünmesi önemlidir.

Web sitesinin üst menü sayfaları, web sitesinin içindeki iletişim, yorum vb ziyaretçinin bize ulaşmasını sağlayan özelliklerinde aynı masa üstü versiyonundaki gibi kullanışlı görünmesi önemlidir. İnnova Web Tasarım Ajansı olarak aşağıda bazı örnek resimlerde gösterdiğimiz gibi özellikleri de kullanıyoruz. Müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin size hızlı geri dönüş yapması çok önemli. Kolay geri dönebilmeleri müşterinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Güveni artar ve sonraki alışverişinde de sizi tercih edebilir.

Mobil uyumlu web tasarımın avantajları,

Mobil uyumlu web tasarımın avantajları günümüz teknolojisinde her geçen gün artıyor. Günümüz teknolojisi her geçen gün daha çok mobil hale geliyor. Artık herkes ihtiyacı olan ürün ve hizmetleri cep telefonundan daha çok sorguluyor. GSM operatörlerinin ülkemizde sunmuş olduğu avantajlı internet paketleri, evlerde ve iş yerlerinde sunulan wifi hizmeti sayesinde cep telefonunda internet paketi olmayan neredeyse yok. Bu sayede herkes cep telefonundan aramalar yaparak daha fazla ürün ve hizmete ulaşıyor. Google arama bölümünde anahtar kelime araması yapıyor, gideceği yerin yol tarifini alıyor. Geçmişte adres sorar, ihtiyacımız olan konularda tanıdıklarımıza fikir danışırdık. Bugün her şeyi internetten kolaylıkla yapabiliyoruz.

İnternet kullanımının ve mobil cihaz kullanımının en yüksek seviyelere ulaştığı bu günlerde web sitemizin mobil uyumlu olması olmazsa olmazlardandır. Bugün hala mobil uyumlu olmayan siteleri kullanan firmalar var. Günümüz teknolojisinde çok şeyi kaçırıyorlar. Mobil uyumlu web sitesinin firma için avantajlarını aşağıda listeliyorum.

Mobil uyumlu web tasarım
Mobil uyumlu web tasarım

Mobil uyumlu web sitesinin firmaya faydaları,

Günümüzde kullanıcılar aklına takılan her şeyi, satın almak istediği ürün ve hizmeti Google arama motoruna yazıyor. Karşısına çıkan siteleri ziyaret ediyor. Arama veya mesaj atma yöntemi ile ürün ve hizmetler hakkında soru soruyor. Sorduğu sorulara aldığı yanıtlara göre ürün ve hizmet alımı yapıyor.

Kullanıcılar yüz yüze satın almak istediği ürünlerde yol tarifi alarak ilgili dükkanlara gidip ürün hizmet alıyor.

Firmanızın web sitesi mobil uyumlu değilse, kullanıcı cep telefonundan Google’da arama yaptığı sırada Google arama motorunda sitenizi göremeyecek. Google arama motoru responsive olmayan web sitesini birinci sayfada çıkarmıyor. Diyelim ki web siteniz ziyaretçinin araması konusunda rakipsiz bir web sitesi ve şans eseri ziyaretçi siteye geldi. Site mobil cihaza göre küçülmediği için iletişim sayfasını görebilmek için siteyi soldan sağa doğru cep telefonunda sürüklemek zorunda kalacak, bu durumdan sıkılacak ve sitenizden çıkacaktır.

Web sitenin mobil versiyonunda hemen ara, whatsapptan yaz gibi butonların olmayışı müşteri kaybına sebep olur. Bazen ürün ve hizmetlerle ilgili aramalarımızı yolda, otobüste, evde istirahat halinde iken yaparız. Bu esnada not alma şansımız pek yoktur. Ziyaret ettiğimiz sitenin mobil versiyonuna girerek hemen ara butonunu görüp tıkladığımızda bu bizim için kolaylık olur. Hızlı iletişime geçebilmek her zaman güzeldir. Ziyaretçilerimiz de aynı bizim gibi düşünürler. Onları güncel teknolojilerle karşılamak kurumsallığımızın en büyük ifadesidir.

Mobil uyumlu web tasarım

İnnova Web Tasarım Ajansı’ndaki mobil uyumlu web tasarım teknolojisi,

İnnova Web Tasarım Ajansı’ndaki mobil uyumlu web tasarım teknolojisi en güncel teknolojidir. Web siteniz mobil versiyonda web siteden ziyade tıpkı bir mobil uygulama gibi görünür. Ziyaretçiler web sitenizi isterse ana ekrana ekleyerek bir mobil uygulama gibi kullanabilir. Web sitesinden size whatsapp mesajı yazabilir. Web sitesinden size direk arama yapabilir, talep formu gönderebilir. Bunların tamamını aktif bir şekilde tasarlayarak web sitenize entegre ediyoruz.

İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler mobil uyum teknolojisini yakından takip ediyoruz. Her gün yeni çıkan teknolojileri web tasarım sistemimize entegre ediyoruz. Sizlerin daha profesyonel bir imaj sergileyebilmesi için gereken tüm teknolojiyi tasarımlarınıza entegre ediyoruz.

Mobil uyumlu web tasarımı yaptırmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize dönüş yapabilirsiniz.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (4 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …