En İyi SEO Uzmanı

En İyi SEO Uzmanı, SEO uzmanı Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında web sitenizi ilgili anahtar kelimelerle ilk sayfada çıkaran kişiye denir. Bu çalışmaları başından sonuna kadar takip edip sonuçlandıran kişi SEO uzmanıdır. Seo uzmanı kelimesinin içini doldurmak gerçekten profesyonellik istiyor.

En iyi SEO uzmanını arıyorsanız bu kelimenin içini dolduran ekibimize başvurmanız bizi onurlandırır. İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak bizler uzun yıllardır SEO çalışması konusunda hizmet veriyoruz. Yazının devamını okumak yerine ben hemen arayıp bilgi alsam iyi olur derseniz 0532 683 1343 nolu hattımızı arayabilirsiniz, devamını okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Yazının devamında SEO teklifi alırken nelere dikkat etmeliyiz? En iyi SEO uzmanı nasıl olur sorusunu yanıtlamadan önce SEO kavramı ve SEO çalışması kavramlarını biraz açıklamak isterim.

En İyi SEO Uzmanı

En İyi SEO Uzmanı

Search Engine Optimization

SEO: Search Engine Optimization yani Türkçe bir ifade ile Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Manası bir web sitesinin arama motorlarına uyumlandırılması anlamına gelir. Arama motorları Google, Yahoo, Yandex, Bing gibi internet arama motorlarıdır. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru GOOGLE‘dır. Google hem android yazılımlarda, hemde masa üstü pc modellerinde en çok kullanılan arama motorudur. Arama motoru sonuçlarını destekleyen haritalar, yerler, fotoğraflar, görseller gibi Google çatısı altında işleyen bir çok ürün programları vardır. Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google’dır. Bu sebeple SEO çalışması ile ilgili açıklamalarımız ve çalışmalarımız Google hakkındadır.

SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışması kavramı bir çok alt başlığı içeren çalışmalar bütünüdür. Aşağıda bu çalışmalardan detaylı olarak bahsedeceğiz. SEO kelimesi bir gördüğünüz gibi bir kısaltmadır. SEO çalışması yapmadan önce neden bunu istediğimize dair net bir bilgiye sahip olmalıyız. Satış yapmak mı istiyoruz, ziyaretçi çekmek mi istiyoruz, yoksa ikisini de mi? Neyi satmak istiyorsak ona göre strateji belirleriz. Örneğin bir yemek tarifi sitesine ziyaretçi çekilecekse burada üretilecek özgün içerikler ziyaretçinin yemek tarifini kolayca bulabilmesi ve ziyaret esnasında uygulayabilmesi esastır. Eğer bir ürün satacak isek ürün öncelikle sitenin bütününü optimize eder sonrasında o ürün üzerine optimize çalışması yaparız. Yani sitenin bütünü mü yoksa belli bir kısmı mı arama motorlarında popüler olmalı? Her konuda olduğu gibi bu konuda da hedefimiz net olmalı. Tek bir hedefe odaklandığımız zaman başarı yüzdemiz yükselir. Başarılı bir SEO çalışması doğrudan bir kazançtır.

SEO Çalışması,

SEO çalışması sitemizin güncel arama motoru teknolojilerine uyumlama çalışmasıdır. Sitemizin resimlerinin optimize edilmesi, sitemizin ürün/ hizmet konusu ile ilgili doğru mesajları içermesi gibi dışarıdan görünen çalışmaları vardır. Bununla beraber dışarıdan sizlerin görmediği, bizlerin gece gündüz çalışma yaptığı konular vardır ki onlar da sitenin kırık linklerden temizlenmesi, sitenin güvenlik açıklarının kapatılması, sitenin uygun hosting paketine taşınması, link inşaası, site haritalarının oluşturulması gibi bazı çalışmaları içerir. Diğer önemli bir konu da sitemizin güncellenmesidir. Site konusu ile ilgili anahtar kelimeleri destekleyen yeni içerikler eklenir. Aşağıdaki resim SEO çalışmasına ait işlemlerin neler olduğunu gayet net olarak gösteriyor.

En İyi SEO Uzmanı

En İyi SEO Uzmanı

SEO Çalışmasının Aşamaları

Piyasa Araştırması,

SEO çalışması yapmaya başlamadan önce, çalışma yapılacak ürün – hizmet piyasasıyla ilgili araştırma yapılır. Sektörün rekabeti belirlenir. Görüntülenmek istenen bölge belirlenir. Ürün – hizmet konusuyla ilgili bölgenin demografisi, sektörün yoğunluğu, rekabet durumu gözlenir.

Web Sitesi Optimize Edilir

Web sitesinin Google arama motorundaki mevcut konumu ve web sitesinin alt yapısı incelenir. Web sitesindeki kırık linkler, uzantısı mevcut olup siteden silinmiş resimler, hatalı no indexler. Web sitesi başlığı ve meta tagların sitenin konusuna uyumluluğu incelenir. Link inşaası yapılır. Gerekli olup yazılmayan açıklamalar, fazla yazılmış açıklamalar incelenir. Web sitesinin site haritası yoksa oluşturulur vb. çalışmalar yapılır.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi sitemizin mevcut anahtar kelimelerle kaçıncı sırada olduğu, hangi anahtar kelimelerle yayınlanması gerektiği gibi çalışmaları içerir. Anahtar kelimelerin ulusal yada lokal düzeyde hazırlanmasının ardından ilgili anahtar kelimeye göre site içinde güncellemeler yapılır. Bu güncellemeler sayesinde siteniz ile Google arama motoru arasında bir bağlantı kurmuş olursunuz.

Sosyal Ağlarla Bağlantı

Web sitemizin popülerliğini artırmanın bir yolu da sosyal ağlarda web sitemizi meşhur hale getirmek. Ziyaretçi çekmek için iyi bir seçenek. Herhangi bir adsense geliri elde etmeyi düşünüyorsanız artık pek faydası yok fakat yeni müşteri kazanmak için güzel bir yol.

Yukarıdaki listenin haricinde yapılan bir takım çalışmalar SEO uzmanının insiyatifine ve bilgi birikimine bağlı olarak belirlenir. Her seo uzmanı kendi tecrübesini ve becerisini çalışmasına yansıtır. Hiçbir zaman hiçbir çalışma sonsuza kadar arama motorlarında ilk sayfada çıkmaz. Zaman içinde güncelleme ve takip çalışmaları gerekir.

En İyi SEO Uzmanı

En İyi SEO Uzmanı

En iyi seo uzmanı nasıl olmalı?

İyi bir seo uzmanının en az 3 – 4 yıl tecrübesi olmalı,
En doğal ve kaliteli seo teknikleri ile çalışma yapmalı.
Kendi sitesinde başarıyı elde etmiş olmalı, kendisine faydası olmayan bir seo uzmanı sizin siteniz için fayda sağlayamaz. Kendi sitesini hangi anahtar kelimelerle yayınladığını sorun.
Başarılı seo referansları olmalı, daha önce çalışmış olduğu firmaların listesini isteyin.
İtibar yönetimi süreçlerine hakim olmalı, seo çalışması yapıyorum diye manasız saçma sapan metinlerle siteyi doldurmamalı.

Kendine özgü growth hacking tekniklerine sahip olmalı.
Konu ile ilgili aldığı eğitimleri sormanızda mahsur yok. Aldığı eğitimleri sorun.
İlk satır garantisi, yüzde garantili sonuç verenlere temkinli yaklaşmalısınız.
Google ile anlaşmamız var diyorsa görüşmeyi kesinlikle bu kişiyle çalışmayın.

Backlink paketleri gibi önerilere temkinli yaklaşın. Kural dışı seo çalışmaları yüzünden siteniz ceza alabilir. Oysa doğal çalışmalarda böyle bir tehlike yoktur. Çoğu kişinin doğal olmayan yöntemleri maliyetsiz ve kolay olması sebebiyle tercih ettiğini aklınızdan çıkarmayın.

Kaç yıldır çalışıyor?

Danışman olarak çalışacağınız kişinin sitesi var mı, kaç yıldır sitesi var bunu araştırın. Bunu araştırmak için whois kaydına bakabilirsiniz, web sitesinin domain yaşını burada görebilirsiniz.
Güncel bir kaç bilgi edinip kendisine sorun. Örneğin holistik seo nedir, bana anlatabilir misiniz deyin.
Aldığı seo eğitimi var ise bunlar hakkında sorular sorun.

Google araçlarını kullanabiliyor mu?

Seo çalışması ile ilgili gerekli olan Google ürünlerini iyi kullanabilmeli. (Google analitik, Google web master tool gibi)
Rekip seo analizinde profesyonel olmalı
Özgün ve kaliteli içerik üretebilmeli
Seo araçlarını iyi derecdee kullanmalı ( Ahrefs, Semrush, Ryte, Onpage, Seospyglass, Website Auditor, Screaming Frog, Xenu, Url Profiler vs)

Temel grafik prorgamları bilgisine sahip olmalıdır. (Adobe photoshop vb)
Google, Yandex, Bing algoritmalarını yakından takip etmeli

Doğal teknikler yerine blackhat hacklink, spam gibi kötü tekniklerden bahsediyorsa bu kişiden uzak durun.
Genel olarak web programlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmalı, özellikle html hatalarını bulma konusunda iyi olmalıdır.

Site içi seo ( onpage ) kriterlerine ve teknik seo kısmına tam hakim omalı
robots.txt ve htaccess dosyası ile ilgili düzenlemeleri yapabilmelidir.

Profesyonel SEO hizmetlerimizle rekabeti yüksek sektörlerde bile işletmelerimizin yüzünü güldürüyoruz. Rekabetli sektörlerdeki anahtar kelimelerde yayınlanmak işletmeler için büyük bir kar sağlar. İşletme için 7/24 saat çalışan profesyonel pazarlamacılar gibidir. Hepsi ve daha fazlasını sizler için yapıyoruz. Profesyonel seo hizmetimizden faydalanmak için aşağıdaki linklerden bize ulaşabilirsiniz.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (370 votes)