web tasarım blog

Eticaret Sistemleri

Eticaret Sistemleri

Eticaret Sistemleri, Eticaret Sistemi gibi sorgular yazarak web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı web sitemizin Eticaret Sistemleri sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızda İnnova Web Tasarım Ajansına ait online satış sitelerinin özelliklerini, ülkemizde satışa sunulan eticaret sitelerinin özelliklerini, satın alma işlemi öncesi nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Sırasıyla aşağıdaki soruları ve konuları takip edelim.

Eticaret Nedir? İnnova Eticaret Yazılımlarının Özellikleri Nelerdir? Neden Üyelik Sistemi ve Kiralık Sistem Değil Kendi Eticaret Sistemimizi Kullanmalıyız ?

Eticaret Sisteminin Tanımı:

Ürün ve hizmetlerin, toptan veya perakende olarak internet siteleri üzerinden satılmasına, bu satış faaliyetlerinin bütününe eticaret denir.

"<yoastmark

İnnova Eticaret Yazılımlarının Özellikleri Nelerdir?

 İnnova Online Satış Sitelerinden (Eticaret Sitesi) sizlere bahsetmek istiyoruz. İnnova Eticaret Yazılımlarının avantajları nelerdir, nasıl sahip olabilirsiniz gibi soruları yanıtlayalım.

Öncelikle iyi bir eticaret sitesinde hangi özellikler olmalı bundan bahsetmek istiyoruz.

İnnova Eticaret Sisteminin Özellikleri

İyi bir eticaret sisteminde, ürün ekleme adediniz sınırsız olmalı, web siteniz kullanışlı ve hızlı olmalı, ürün görselleriniz farklı açılardan çekilmiş, profesyonel fotoğraf çekimi yapılmış olmalı, eticaret sisteminizdeki ürünlerin farklı renkleri, farklı ölçü ve farklı bedenleri varsa eğer renk beden seçimleri bulunmalı. Farklı kargo anlaşmaları yapılarak kargo gönderimleri hazırlanmalı, müşterilerimizin havalelerini alabilmek ve müşterilerimize az masraflı hizmet verebilmek için mümkün oldukça çok bankadan hesap açılmalı, müşterilerimiz kredi kartıyla işlem yapabilsin diye mail order sistemi tanımlamalıyız.

İnnova eticaret sisteminde mail order tanımlaması hizmet bedeline dahil olarak yapılır ek bir ücret talep edilmez. Tüm bankaların kredi kartı sistemleri 12 taksit imkanıyla sunulmaktadır. Ayrıca bkm expres ödeme sistemi de mevcuttur.

Müşterilerimizi ödeme aşamasında sisteme kayıt olmaya yönlendirmeliyiz, İnnova eticaret sisteminde müşterilerinizi dilerseniz alış veriş öncesi dilerseniz ödeme aşamasında sisteminize kayıt edebilirsiniz, İnnova eticaret sisteminde tüm ticaret hayatınız boyunca sitenizden alış veriş yapan müşterilerinizin listesi tutulur.

Eticaret paketlerimiz için burayı tıklayınız.

eticaret-sistemleri
Eticaret Sistemleri

Eticaret yazılımlarımızın içinde stok tutma, stok tutma adedini manuel belirleme gibi çok kapsamlı hizmetler bulunmaktadır. Eticaret sistemleri imalatçı firmalar için kesinlikle gereklidir. İşletme sahiplerinin eticaret sitelerine yatırım yapmadıklarını, ilginin az olduğunu gözlemliyoruz, çoğu işletmecimiz hem kendi adını duyurup hem ürünlerini satmak yerine zaten büyük olan eticaret  sistemlerine üye olarak bu sistemlerin daha fazla güçlenip kendilerinin daha küçülmelerine sebep olmaktalar farkında olmadan.

Kendi e-ticaret sitenizle daha fazla kazanın,

Kendi eticaret yazılımınızı yaptırın daha fazla kazanın, bugün kiralık olmayan sistemlerde de mail order, kargo tanımlamaları, ürün renk beden seçimi, mobil versiyon eticaret sistemi, stok tanımlama, hediye kuponu, indirim kuponu gibi özellikler ve daha fazlası bulunmaktadır.

Bir işletme kendi eticaret sistemini ne kadar erken satın alırsa o kadar iyi bir kar elde eder. Karını ve kazancını bölüşmek zoranda kalmaz, dilediği zaman sistemi dilediği gibi değiştirebilir, ürün ekleme konusunda sınırlarla karşılaşmaz, sitenin ziyaretçi trafiğine göre kendi hosting sistemini genişleterek her zaman hızlı bir eticaret deneyimi yaşar.

Kendi e-ticaret sitelerine yatırım yapan işletmeler satış yaparken aynı zamanda başarılı satış kapatma teknikleriyle yeniden müşteri geri dönüşümü elde ederek her zaman kendi reklamlarını yaparlar. Daima kendi reklamlarınızı yapın değerli üreticiler, başka firmaların e-ticaret sistemlerine sadece daha fazla satış yapabilmek için üye olun. Tamamen onların sistemi üzerinden ticaret yapmaya çalışmak kendi markanızı yok etmek anlamına gelecektir. Zaman içinde satış yaptığınızı fakat firmanızın müşteriler arasında bilinilirliğinin oluşamadığını göreceksiniz.

"<yoastmark

Kaç farklı e-ticaret sistemi vardır ?

Kiralık eticaret sistemi, üyelik tarzı eticaret sistemi, network eticaret sistemi, hazır yazılım eticaret sistemi, orjinal yazılım eticaret sistemi, sosyal medya eticaret sistemi başlıca online satış yazılımlarıdır.

Kiralık eticaret sistemi, bugün yıllık olarak kiralama ücreti ödediğiniz, ürünü kendinizin  ekleyip kendinizin kargo yaptığınız ve müşterinin yaptığı ödemenin direk sizin hesabınıza geldiği eticaret sistemidir. Eticaret sitenizin altında kendi logolarının ve sloganlarının bulunduğu online satış siteleridir.

"<yoastmark

Network eticaret sistemleri, network marketing tarzı ile satılan sistemi alırken sisteme ücret ödediğiniz sonrasında ise yaptığınız her satışta küçük yüzdeler ile pay verdiğiniz, ürünü sizin ekleyip sizin kargo yaptığınız, ücretinin ise önce size eticaret sistemini temin eden kişilere sonrasında size ödendiği eticaret siteleridir.

Piyasada bu modelde hizmet vermeye başlamış, birkaç yıl şahıs ve şirketleri bünyesine katmış ve siyasal olayları bahane ederek iflasını ilan etmiş dikkat edilmesi gereken firmalar bulunmuştur. Network marketing sistemlerinin sahipleri her zaman projenin başında o projeden kazanmayı hedefledikleri miktarda parayı kazandıktan sonra tek taraflı olarak projeyi bitirirler ve üyeleri genellikle bir hak talep edemezler çoğunlukla dikkat edilmesi gereken bir sistemdir.

"<yoastmark

Hazır Yazılım  E-ticaret Sistemleri: 

opencart, joomla, woocommerce gibi hazır yazılımların web tasarımcılar tarafından ülkemizin kullanım ihtiyaçlarına entegre edildiği sistemledir. Web tasarımcının kabiliyeti ile adeta orjinal bir yazılıma dönüştürülebilir. Açık kaynak kodlu sistemledir. Web tasarımcı bilgisi ve becerisi seviyesinde açık kaynak kodlu olan bu sistemi özel bir yazılım derecesinde güvenilir bir hale dönüştürebilir. Açık kaynak kodlu veya orjinal her ne olursa olsun mail order barındırabilmek için ssl sertifikası tanımlamak zorundayız dolayısıyla riskin en az olduğu sistemlerden bir tanesidir.

Sunucu yada site admin panel bilgilerini güvenmediğiniz kişilerle paylaşmadığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu sistemde önemli olan seçtiğiniz web tasarımcının profesyonellik ve bilgi düzeyidir. Bu çok önemlidir. İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler kendi online satış sistemini hesaplı fiyatlarla almak isteyen firmalarımıza hazır yazılımların alt yapısını güvenlik açıklarını kapatarak tanımlıyor 256 bit ssl sertifikasıyla güçlendirerek tanımlamasını yapıyoruz. Bizden veya başka web tasarımcıdan daha önceden yapmış olduğu örnek çalışmaları mutlaka isteyiniz. Ne web tasarımında, ne eticaret sitesinde ne seo çalışması ve internet reklamlarında örnek görmeden ücret ödemesi yapmayınız.

"<yoastmark

Orjinal Yazılım E-ticaret Sistemi,

Yazılımcının baştan sona kadar, ana sayfadan sepet ve ödeme sayfasına kadar tek tek kodladığı eticaret sistemidir. Bu sistemde talebinize göre özgün tasarım yapılır. Bugüne kadar yapılmış tüm online satış yazılımlarından farklı bir görünümü olan web sitesi satın alınır. Fakat zaman içinde arama motorları ve tarayıcılar güncellendikçe online satış sisteminizin alt yapısının teknolojinin gerisinde kalma ihtimali yüksektir.

Yukarıda hazır yazılım online satış sitelerinde bu risk yoktur. Yinede benim ürünlerim ve hizmetlerim özel yazılım gerektiyor diyen işletmeciler tamamen özgün tasarım sahibi olmak isteyebilir. Yazılımcılarıyla uzun yıllar görüşmeye devam ederek bir üst versiyona yükseltilmesi için talepte bulunabilir. İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler orjinal eticaret sistemi yapıyoruz. Dilediğiniz zaman talepte bulunabilirsiniz değerli ziyaretçimiz.

Sosyal Medya Eticaret Sistemi, bugün facebook mağaza sistemi, google plus mağaza ve koleksiyon sistemi gibi hesap açarak ürünlerinizi yükleyebileceğiniz, havale, eft, kapıda ödeme yöntemiyle ödeme alabileceğiniz online satış siteleridir. Kolayca satış yapabilirsiniz ancak kurumsallığınıza gölge düşürebilir. Satış ve kargo sürecinde titiz davranızsanız satış sürkülasyonu sağlayabilirsiniz.

İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak bizler eticaret sitelerinin önemini, kendi eticaret sitelerinin gerekliliğini her fırsatta vurgulamakta ve bu sisteme sahip olmak isteyen tüm işletme sahiplerimizi eticaret sitesi sahibi yaptığımızdan itibaren bir yıl boyunca teknik destek vermeye devam ettiğimizi bildirmek isteriz.

Tel: 0532 683 13 43

Tıklayın Arama Başlatın

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Eticaret Sitesi Paketlerimiz

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …