Instagram Story tasarımı

Instagram story tasarımı yani instagram hikaye tasarımı. İnstagram hikayeler bölümünde 9:16 ebatlarında uzun post tasarımlarıdır. Herhangi bir öne çıkarma alanı seçilmeden paylaşıldığında 24 saat sonra otomatik olarak kaldırılır. Story paylaşımları günlük kısa videolarımızı, anlık olarak çekilmiş fotoğrafları kısa süreli paylaşmayı amaçlar. Story resimlerinin üzerine link verebilir, müzik ekleyebilir, hashtag ekleyebilir, yazı yazabilir, etiket ekleyebilir, tarih ekleyebiliriz. Her kitleye hitap eden çok yönlü bir paylaşım alt yapısı vardır.

Günümüzde hikayeler de postlar kadar ziyaretçi çekmektedir. Sosyal medyayı etkin kullanan markalar gücüne güç katarlar. Sosyal medyada ziyaretçi ve etkileşimi yüksek olan hesaplar arasında yarışmalar düzenlenir, çok etkileşimi olan hesaplara ödüller verilir. Bu tarz fenomenler ve bu tarz hesaplar reklam verenler tarafından değer kazanırlar. Firmalar kendi instagram hesaplarının etkileşimini arttırarak daha fazla satış yapmayı hedefler. Sizde instagram post tasarımı ve story tasarımı yaptırmak istiyorsanız bizi hemen arayın. Profesyonel grafik tasarım ekibimiz en güzel post tasarımını en hızlı şekilde size ulaştırsın. Telefon 0532 683 1343

Instagram Story tasarımı

Instagram Story tasarımı

Instagram story tasarımı ip uçları,

Instagram Story tasarımı, Instagram uygulamasındaki hikaye özelliğini kullanarak hazırlanan görsel tasarımlardır. Instagram kullanıcıları, Story özelliği sayesinde 24 saat boyunca paylaşabilecekleri kısa videolar, fotoğraflar veya grafikler oluşturabilirler. Aşağıdaki post tasarım ip uçlarına tasarım yaparken çok dikkat ediyoruz.

İyi bir Instagram Story tasarımı için bazı ipuçları şunlardır:

Kullanışlı bir tasarım uygulaması kullanın: Instagram Story tasarımlarınızı kolayca hazırlayabilmeniz için, kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcuttur. Canva, Adobe Spark Post, Unfold, InShot gibi uygulamalar size tasarım konusunda yardımcı olabilir.

Yaratıcı olun: Instagram Story tasarımlarında yaratıcı olmak önemlidir. Kendi tarzınızı yansıtan tasarımlar yapmaya çalışın. Farklı renkler, yazı tipleri, arka planlar veya özel efektler kullanarak fark yaratabilirsiniz.

Önemli bilgileri vurgulayın: Story özelliği, kısa süreliğine paylaşım yapmanız için tasarlanmıştır. Bu nedenle, paylaşacağınız içerikteki önemli bilgileri vurgulayarak takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Çekici görsel ve renkler kullanın: Instagram Storylerinin görsel olarak çekici olması önemlidir. Bu nedenle, görsel öğeleri dengeli bir şekilde kullanın. Örneğin, görselinize uygun renkler, çerçeveler veya özellikler kullanabilirsiniz.

Kısa ve öz olun: Instagram Storylerinin amacı, kısa ve öz bilgi aktarmaktır. Bu nedenle, Story tasarımlarınızı da mümkün olduğunca kısa ve öz tutmaya çalışın.

Yukarıdaki ipuçları, Instagram Story tasarımı oluştururken dikkate alabileceğiniz faktörlerdir. Instagram Storylerinin görsel olarak çekici olması ve takipçilerinizin dikkatini çekmesi için tasarım konusunda özen göstermeniz faydalı olacaktır.

İnstagram hikayelerini tasarlarken;

İnstagram hikayelerini yani storyleri tasarlarken tasarımın konuya uygun olmasına, logonun tarzına uygun olmasına, firmanın tarzına uygun olmasına dikkat ediyoruz. Story anket ise ankete uygun arka plan resmi hazırlıyoruz. Hikaye konusu her ne ise ona en uygun görselleri bir araya getirerek profesyonel grafik tasarımı yapıyoruz.

Gıda imalatı, yöresel ürünler, giyim, ev dekorasyon ürünleri, yapı malzemeleri satışı, mobilya, güzellik malzemeleri gibi herhangi bir sektörde tasarım yaptırabilirsiniz. Türk Ticaret Kanunları kapsamında reklamı yapılabilen her ürünün hikaye tasarımını ve post tasarımını yapıyoruz.

Firmanız için hem hikaye ve post tasarımları yapıyor hem de dileyen firmalarımız için sosyal medya hesap yönetimi yapıyoruz. Siz de instagram da etkinliğinizi arttırarak daha fazla kazanç elde edin.

Instagram Story tasarımı

Bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Profesyonel web tasarımı için İnnova Ajans olarak hizmetinizdeyiz.

İletişim için bizi arayın 0532 683 13 43

Telefon araması başlatmak için burayı tıklayın.

Whatsaptan bize yazmak için burayı tıklayın.

İletişim sayfamıza gitmek için burayı tıklayın.

İnstagram sayfamıza gitmek için burayı tıklayın.

 

5/5 - (6 votes)