SEO Nedir?

SEO Nedir? SEO: Bir web sitesinin arama motorlarına optimize edilmesidir. Optimize edilen web sitesinin arama motorlarında ilgili anahtar kelimelerle birinci sayfada yayınlanmasıdır. SEO bir kısaltmadır. Açıklaması, Search Engine Optimization’dur. Türkçesi arama motoru optimizasyonudur. Bir web sitesinin gelebileceği en güzel konumdur. Seo uyumlu, anahtar kelimelerle birinci sayfada yayınlanan web siteleri ziyaretçi kazanır, bol müşteri kazanır ve para kazanır. Böylelikle işletme, kişi yada kurumların web sitesi kuruluş amacını en güzel şekilde gerçekleştirmiş olur.

SEO çalışması yapılan bir web sitesi işletme sahibi için 7 gün 24 saat çalışan bir pazarlamacı gibidir. Sürekli arama motorları üzerinden sitenize ziyaretçi getirir. Bu da hedef kitlenizin size kendiliğinden gelmesi demektir. Hedef kitleniz sitenizi ziyaret ettikten sonra sitenizdeki iletişim numaralarından sizi arar. Fiyat teklifi ister. Müşteri sizi aradıktan sonrası tamamen sizin ürün ve hizmet kalitenize kalmıştır. Dünyanın hiçbir profesyonel pazarlamacısı seo çalışması yapılmış bir web sitesi kadar müşteri getiremez. Hiç kimse canı sıkıldığı için ürün hizmet araması yapmaz. Canı sıkılan kişiler sosyal medyayı kullanır. Arama motorunu kullanan kişiler potansiyel müşteridir. Bunu unutmayın. Bu bilgi seo çalışmasının ne kadar önemli bir çalışma olduğunu bizlere gösteriyor.

SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO çalışması profesyonel seo uzmanı tarafından yapılır. Sürecin başından sonuna kadar titizlikle takip edilir ve sonuçlandırılır. Sürecin plan aşamasından sonuçlanma aşamasına kadar tamamını takip eder ve işi bitirir. Seo çalışmasının tamamlanabilmesi için seo uzmanının profesyonel olması gerekir. Özellikle rekabetli sektörler asla şaka değildir ve profesyonellik ister.

SEO Nasıl Yapılır,

Seo çalışması planlama aşamasıyla başlar. Müşterinin talebi, hedef pazar, hedef kitle, potansiyel müşteri kitlesi iyice araştırılır. Daha sonra hedef kitleye dönük bir çalışma başlatılır. Seo çalışması hem web tasarım tekniklerini, hemde yazarlık yeteneğini, hemde arama motorlarının çalışma mantığını iyi bilmeyi gerektirir. Bir çok becerinin edinilmesiyle elde edilen bir yetenek olduğundan zor bir iştir. O yüzden seo uzmanı seçerken seçici olunmalıdır. Örnek çalışma istenmelidir, mutlaka referans alınmalıdır.

Seo Nedir?

Seo Nedir?

Seo Çalışmasının Aşamaları

Rakip Analizi

Rakip analizi aşamasında web sitemizle aynı konu ve içeriğe sahip olan ve birinci sayfada yayınlanan siteleri inceleriz. Web sitemizin hedef kitlesini analiz ederek ihtiyacımız olan hedef kitleyi belirleriz. Hedef kitlenin ziyaret ettiği siteler bizim rakip analiz konumuza girer. O siteler bizim ulaşmak istediğimiz yerdedir. SEO çalışması canlı aktif bir çalışmadır. Devamlı yapılması gerekir. Seo çalışmasını ihmal eden web siteleri birinci sayfada kalamaz.

Rakipler… Hedef Kitle… Hedef Pazar…

Web Site Optimizasyonu

Web site optimizasyon aşamasında web sitesi seo uyumlu değil ise, mobil uyumlu değil ise uyumlu hale getirilir. Link inşaası yapılır. Kırık linkler ve kırık linke sahip görsellerden site temizlenir. Meta taglar yazılır, keywords dediğimiz sitenin anahtar kelimeleri hazırlanır. Site başlığı ve açıklaması sitenin amacına uygun hale getirilir. Web sitesi amaca uygun hale getirilir. Sitenin mobil versiyonuna müşterilerin hızlı feed back yapabileceği yazılımlar entegre edilir. Web sitesine site haritası oluşturulur. Site haritası arama motorlarına iletilir. Site içi seo çalışması bu aşamada yapılır., site dışı backlink çalışması da anahtar kelimelerle birlikte yapılır.

Site map… Meta Tag… Keywords… Content… Header… Links… Responsive… Feedback…

Anahtar Kelime Çalışması

Anahtar kelime çalışması aşamasında web sitemizin yayınlanmak istediği anahtar kelimelerin listesi yapılır. Bu listeye uygun içerikler hazırlanarak web sitesine yerleştirilir. Web sitesi ve arama motorları arasında bağlantı sağlayan anahtar kelimeler profesyonelce hazırlanarak yayınlanır. Bu aşamada paylaşılacak olan resimler seo uyumlu, yazılar seo uyumlu bir şekilde paylaşılır. Anahtar kelime çalışması işin en önemli kısmıdır. Seo çalışmasıda hiçbir parça birbirinden ayrı değildir. Gereklidir ve titizlikle yapılmalıdır.

SEOKeywords… Keywords… Keywords… – SEO

Seo Araçlarının Kullanımı

Seo çalışması yaparken arama motorlarının bizlere ücretsiz olarak sunduğu bazı seo araçları vardır. Örneğin web sitesinin trafiğini takip ettiğimiz Google analitik. Web sitemizi yayına verdiğimiz web master tools, haritalar, görseller ve diğer Google ürünleri. Yandex, Bing, Yahoo ürünleri, bunların hepsi bize ücretsiz seo aracı verir ve iyi bir seo uzmanı bunların hepsini profesyonelce kullanır.

Seo Nedir?

Seo Nedir?

İzleme ve Takip

İzleme aşamasında yaptığımız profesyonel çalışmanın ne aşamada olduğunu takip ederiz. Yazdığımız metinler, paylaştığımız resimler arama motorlarında hangi konumda buna bakarız. Sitemiz anahtar kelimelerle kaçıncı sayfada? Web sitemizin günlük ziyaretçi sayısı kaçtır? Bunların hepsi bu aşamanın konusudur. İşimizin çoğunun bitip azının kaldığı aşamadır. Bu aşamada gördüğümüz sonuçları İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak müşterimizle paylaşıyoruz. Hangi çalışmaları yaptığımızı, web sitesi optimize sürecinden anahtar kelime çalışmasına ve site trafik sayısına kadar hepsini rapor ederiz.

Sonuç

Arama motorlarında ilk sayfaya getirdikten sonra müşterimize bunu tarayıcı üzerinden gösteririz. Google analitik dediğimiz seo uzmanı ve müşteri arasında tarafsız rapor veren sistemde bunu gösterir ve görevimizi tamamlarız.

Bugüne kadar aldığımız her seo çalışmasını başarıyla tamamladık. Aldığımız hiçbir işi yarım bırakmadık ve başarısızlıkla sonuçlandırmadık. Seo çalışmasında seo sözleşmesi yaparak müşterimizin parasını garantiye alıyoruz. Tek sayfaya düzenlenmiş, imza ve kaşe edilmiş sözleşmemizi tarafınıza ulaştırıyoruz. Bu sözleşmenin içinde sizi yayınlamayı vaat ettiğimiz anahtar kelimelerde açıkça yazmaktadır. Aşağıda bizim seo çalışması işleyişimizle ilgili detaylı açıklamayı bulabilirsiniz.

SEO Nedir?

SEO Nedir?

Seo Hizmet Sürecimiz

İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak Türk Ticaret kanununda reklam yasağı bulunmayan bütün sektörlerde çalışma yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmaları başarıyla sonuçlandırdık. Seo çalışması yapmadan önce işinizle ilgili rakip analizi yaparak anahtar kelime belirliyoruz. Anahtar kelime belirledikten sonra seo çalışmasına dair sözleşme yapıyoruz.

Sözleşmenin içine söz konusu anahtar kelimeleri açıkça yazıyoruz. Bu anahtar kelimeler doğrusunda fiyat teklifimizi iletiyoruz. Ücret ödemesinin akabinde web sitenizi optimize ederek çalışma yapmaya başlıyoruz. Seo çalışmasının ikinci ayından itibaren raporlamaya başlıyoruz. İletişim aşamasında ilettiğiniz mail adresinize düzenli olarak raporlarınız gönderilir. Raporun içinde çalışmaya ilk başladığımız gün sitenizin kaç ziyaretçi aldığı, birinci ay sonunda ki ziyaretçi sayısı, ikinci ay sonundaki ziyaretçi sayısı detaylı olarak listelenir. Sözleşme süresince rapor gönderilir.

Raporlama önemli,

Hangi anahtar kelimelerle yayınladığımızı hem arama motorundan ekran resmi ile hemde tarafsız Google analitik sisteminden ekran resimleriyle sizlere iletiriz. Dileyen firma yetkilimize analitik sisteminden izleme yetkisi vererek takip etmelerini sağlarız. Analitik sisteminin içinde canlı ziyaretçi izleme, ziyaretçinin hangi cep telefonundan, hangi şehirden ziyaret ettiğini bile görebilirsiniz.

Raporlama devam ederken seo çalışması süreciniz tamamlanır ve artık çalışma hedefine ulaşmıştır. Bu aşamadan sonra rutin kontroller yaparak sitenizin durumunu takip ederiz. Sözleşme süresi bittikten sonra rapor gönderilmez fakat takip devam eder.

Seo paketlerimiz lokal seo ve ulusal seo olarak ikiye ayrılmıştır. Seo paketlerimiz yeni kurulmuş işletmelere de kurumsal firmalara da uygundur. Seo çalışmalarımızın sabit bir paketi yoktur. Çalışmanın yoğunluğuna ve anahtar kelime sayısına göre fiyatlandırılır. Seo ücretlerinin ülkemizde bir standardı vardır. Bu standarda göre ücretlendirilir. Ödediğiniz ücretin karşılığını kat kat fazlasıyla geri alırsınız. Hemde ilk aydan itibaren kazanmaya başlayarak. İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı seo çalışmalarıyla ilgili referanslarımızı istemek için, soru ve önerileriniz için aşağıdaki iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (105 votes)