web tasarım blog

Adana SEO

Adana SEO

Adana’da SEO Çalışması, Web Tasarım, Eticaret Grafik Çalışmaları, Adana’da Hizmet veren firmalar Seo Çalışması, Web Tasarım, Eticaret Grafik Çalışmalarını neden yaptırmalıdır? Adana’nın sanayileşme yapısı hakkında bilgiler. Adana seo ihtiyacı, web tasarım ve reklam ihtiyacı hakkında açıklamalar yapacağız.

Adana Seo Çalışması

Adana seo çalışması web tasarım çalışmaları ve eticaret sistemlerine diğer küçük illere göre neden daha fazla ihtiyaç duyar? Sorularını bugün birlikte yanıtlayalım değerli ziyaretçilerimiz.

İnnova Reklam, Web Tasarım, Eticaret, Grafik  Tasarım Ajansı olarak bizler siz değerli ziyaretçilerimize illerin nüfus yoğunluğu ve işletmelerin reklam ihtiyacı konusunda bazı analizler yaptık.

Bu analizleri yapmaktaki amacımız hangi şehir hangi nüfusa sahip, hangi geçim kaynağıyla hayatını sürdürüyor ve bu geçim kaynakları işletmelere nasıl bir vizyon belirler bunu açıklamak istedik ilaveten nüfus yoğunluğu işletme yoğunluğunu işletme yoğunluğu ise rekabeti rekabet ise daha fazla reklam çalışmasını zorunlu kılar.

Nüfusun yoğun olduğu illerde seo çalışması, reklam çalışması, sosyal medya çalışmalarını aktif olarak kullanmak önemlidir. Adana ilimizde seo çalışması, web tasarım çalışması ve eticaret, grafik çalışmalarının yoğun olarak kullanılmasının gerekli olduğu bir ilimizdir.

Adana Seo
Adana Seo

Adana

Adana ilimiz Son alınan 2015 yılı verilerine göre 2,183,167 toplam nüfusu ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehri Adana’dır. Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde yer alan Adana ilinin idari şehir merkezi, Akdeniz’den yaklaşık 30 km içeride Seyhan Nehri üzerinde yer almaktadır.

Adana’nın merkezi olan Mersin, Osmaniye, Adana ve Hatay illerini çevreleyen coğrafi, kültürel ve ekonomik bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde, yaklaşık 5,62 milyon insan yaşamakta, geniş ve düz tarıma elverişli ovaların bulunmasından dolayı da bölgenin geçim kaynağı daha çok tarıma dayanmaktadır. Bu durum Adana’da tarım firmalarının yoğunlukta olmasını sağlamıştır. Tarım firmalarının arasındaki rekabet reklamı, web tasarım çalışmalarıyla öne çıkmayı,  seo çalışmalarıyla kendiliğinden gelen  müşterileri yakalamayı zorunlu kılmıştır.

Ayrıca Adana Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde yer alan Adana, sahil boyunca doğudan batıya 100 km boyunca uzanan Adana-Mersin Büyükşehir Bölgesi ise 3,45 Milyon nüfusa sahiptir.

Adana Lokal Durumu

Nüfus yoğunluğu giyim, gıda, emlak, inşaat sektörününde faaliyetlerinin hızlı olmasına sebep olmuş bu konuda faaliyet gösteren firma sayısı küçük illerimize oranla çok çok daha fazladır.

İklim olarak Akdeniz İklimine sahip olan Adana Kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak olmaktadır. Adana’da hissedilen En yüksek sıcaklık 12 Haziran 2012’de nemle birlikte 53,0 °C, nemsiz 46 °C olarak ölçülmüştür. Hissedilen En düşük sıcaklıksa 28 Ocak 2012’de −6 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

Bu hava sıcaklığı ise soğutma, havalandırma, klima sektöründeki ihtiyacı ortaya çıkararak bu sektördeki firmaların sayısı da diğer küçük illerimize göre daha fazladır. Adana ilimizin sıcak bir il olması klima, ısıtma – soğutma, havalandırma sistemleri sektöründeki firmalarına daha fazla ihtiyaç duyulmasına sebep  olmuştur yine bu sektörün rekabeti firma yoğunluğunu artırarak  reklam faaliyetlerinin yoğun kullanılması zorunluluğunu getirmiştir.

İl sınırlarında büyük küçük birçok akarsu bulunmasına rağmen Adana’nın en büyük akarsuları Seyhan ve Ceyhan’dır. Akarsularımız çevresinde tarım, turizm faaliyetleri yoğun olmuştur.

Türkiye’de diğer şehirlere konumu olarak Adana’nın kuzeydoğusunda Kahramanmaraş, güneydoğusunda Hatay, kuzeyinde Kayseri, doğusunda Osmaniye, , kuzeybatısında Niğde ve batısında Mersin illeri ve güneyinde Akdeniz bulunmaktadır.

Adana Seo
Adana Seo

Adana iline bağlı 15 adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir’dir.

Adana İlimizin Sanayi Potansiyeli

İlk sanayileşen illerimizden olan Adana Türkiye’nin altıncı büyük metropolitanı olup, Türkiye’nin önde gelen ticaret ve kültür merkezlerindendir. Geniş ve tarıma elverişli düz ovaları, alüvyonların getirdiği verimli toprakların tarımsal faaliyetlerin yapılmasında önemli bir etki olsa da Seyhan Barajının inşasıyla ve tarım tekniklerinin de gelişmesiyle de tarımsal faaliyetlerde büyük gelişmeler yaşanmasında önemli rol oynamıştır.

Adana ilinin tarım bölgesi olarak pazarlama ve dağıtım merkezi ise Çukurova’dır. Çukurova’da yoğunlukla pamuk, arpa, üzüm, narenciye, buğday ve soya fasulyesinin pazarlama ve dağıtımı yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de üretilen soya fasulyesi ve mısırın yarısı, portakalın %29’u ve yerfıstığının %34’ü de yine Adana ilimizde üretilmektedir.

Bu nedenle bölgede tarım kaynaklı şirketlerin büyük çoğunluğunun genel müdürlüğü Adana ilimizde bulunmaktadır. Bugün Adana ilimiz Türkiye‘de önde gelen 500 sanayi firması firmasının 11’ine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu bağlamda İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Adana firmalarımıza Adana’da seo çalışması, web tasarım hizmetleri, eticaret sistemleri, grafik çalışmaları yapmaktan onur duyarız. Sizleri Türk sanayinin önde gelen firmaları haline getirmek en önemli görevimizdir. Büyümenize katkıda bulunmak yegane amacımızdır.

Adana Sanayi ve Ulaşımı

Tarımsal dayalı sanayileşmiş olan Adana’da deri ve tekstil sanayide üretimin %29’unu oluşturmaktadır. Tarım dışında maden kaynağı olarak da Türkiye’de 4. sırada alan Adana ilimiz, demir, çinko, krom, manganez ve kurşun açısından da önem taşımaktadır.

Adana’da ulaşım demiryolu, karayolu, havayolu ve denizyolu ile yapılmaktadır.  Adana’da Demiryolu ulaşımı İngilizler tarafından 1886 yılında kurulan raylarla hayat bulmuştur. Bugün gelişen teknoloji ile demiryolu ulaşımı devam etmektedir. Hava yolu ulaşımı ise 1937 yılından bu yana Şakirpaşa Havaalanı’ndan sağlanmaktadır. Günümüzde iç ve dış hat seferlerinin gerçekleştiği Şakirpaşa Havaalanı ise, Türkiye’de yolcu taşınması sıralamasında 7. sırada yer almaktadır.

İnnova Reklam Ajansı, Adanada web tasarım, seo çalışması, eticaret sitesi tasarımı, grafik tasarım çalışması, logo çalışması, reklam ajans hizmetleri konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …