web tasarım blog

Afyon SEO

Afyon SEO

SEO Çalışması Nedir ? Afyon SEO, SEO Afyon, Afyon’da SEO çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak 2012 yılından beri Afyonkarahisar’da web tasarım, SEO çalışması, e-ticaret sitesi tasarımı, internet reklam hizmetleri veriyoruz. Profesyonel olarak SEO çalışması yapıyoruz. Afyon’da SEO çalışması yapan kişilere nasıl ulaşabiliriz diyorsanız eğer cevabı bugünkü yazımızda.

afyon-seo

Hemen hemen her gün birilerimiz internette bir şeyler arar olduk değil mi? En yakın servis? Kuaför? Tamirci? Kırtasiye? Yemek tarifi? Kelime anlamı? Ve daha birçok şey. Peki aradığımız şeylerin bir tıkla listelenme işi nasıl oluyor? Üretici ya da bu hizmeti sunan kişiler bu hizmet ya da ürünlerinin öne çıkarma işlemi nasıl yapıyor dersiniz? Web sitenizin içeriği tasarımı her ne kadar iyi olsa da web sitenizin bilinirliği belirli bir kitle tarafından devamlı bir ziyaretçi trafiğine sahip olsa da bu sayının daha  da arttırılması yani ziyaretçi trafiğinin arttırılmasını elbette her web sitesi sahibi isteyecektir. İşte burada devreye SEO (Search Engine Optimization) yani Arama motoru optimizasyonu devreye giriyor. Nedir SEO? Search Engine Optimization  arama motorlarının web sayfalarını daha kolay ve basit bir şekilde olanak sağlayan teknik düzlenmelerdir. Yani SEO Google gibi arama motorlarında sunulan hizmet ya da ürünlerin doğal yollarla üst sıralara çıkarmak için yapılan çalışmaların tümünü ifade etmektedir.

afyon seo
afyon seo

Peki SEO nasıl yapılır? Bunu kısaca şu şekilde özetleyebiliriz;

Site İçi ve Site Dışı SEO Çalışmaları. Evet, SEO çalışmaları kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Site içi SEO işlemleri web site alt yapısında yapılacak düzenlemelerle ilişkilidir. Yani girilen içeriklerin özgün ve doğru girilişi, tagların yani verilecek etiketlerin doğru girilmesi, siteye yüklenilen resimlerin özgün ve çözünürlüğü, seo hosting kullanılması ve site hızı gibi birçok işlemi kapsamaktadır. Site dışı SEO çalışmaları ise web sitesinin güvenliği için uygulamada titiz davranılması gereken işlemlerdendir. Bu işlemler arasında backlink ağı oluşturmak, piar çalışmaları ve marka bilinirliğini yaymak geliyor. Backlink denilen işlem ise web sitenizin linkini bir başka siteye verilmesi işlemidir. Yani Backlinki bir nevi referans işlemi olarak ele alabiliriz.

Peki SEO hizmeti alacak olan site sahipleri hangi konulara dikkat etmeliler?

  • Hizmetin alınacağı SEO çalışması yapan şirketinin web sitesinin minimum 5 ve 10 arası anahtar kelime ile Google da ilk sayfalarda olup olmadığına bakılmalı,
  • İlk sayfa garantisi veren şirketlerle hukuki dayanak oluşturularak hizmetin alınması yani seo çalışması sözleşmesi yapılması,
  • SEO şirketinin verdiği referansların gerçekliğinin teyit edilmesi, referans firmaları arayıp gerçekten hizmet alıp almadıklarının teyidi gereklidir.

Sahip olduğunuz bir web sitesi varsa, gelirinizi katlama düşüncesine sahipseniz web sitenizin tanıtımı ve erişimini kolaylaştırmak için Search Engine Optimizationhizmetinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

İnnova Reklam Ajansı Olarak bizler Afyon’da SEO Çalışması, SEO Hizmeti, Arama Motoru Optimizasyonu, Google da yükseltme çalışmaları, İnternet Reklamları konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (16 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …