Ankara Reklam Ajansları

Ankara Reklam Ajansları, Ankarada En İyi Reklam Ajansları, Ankara’nın En İyi Reklam Ajansları Kimler, Ankara’da Kaliteli Reklam Ajansları Hangileri ? Ankarada Profesyonel Reklam Şirketi Arıyorum gibi soruları sorarak bu sayfamıza ulaştığınıza göre şuan aradığınız profesyonel reklam ajansını buldunuz demektir değerli ziyaretçimiz. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin her yerine profesyonel reklam hizmetleri sunuyoruz.

Ankaradaki reklam ve web tasarım faaliyetlerimizi aktarmadan önce sizlerle birlikte Ankara’yı kısaca tanıyalım istiyorum. Bu incelemeyi birlikte yapalım ki Ankara’da faaliyet gösteren bir işletmeci olarak konunun önemini kavramanız kaliteli bir başlangıç olacaktır.

Ankara

Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehirlerinden aynı zamanda başkentimiz olan Ankara Anadolu yarımadasının ortasında, İç Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Sakarya Bölgesinde yer alır.

ankara-reklam

Ankara’da ekonomik etkinlik daha çok sanayi ve ticarete dayalıdır. Hayvancılık ve tarım ise Ankara’nın önemli ekonomik kaynakları arasındadır. Geniş ekim alanına sahip olan Ankara Türkiye’nin ikinci büyük tahıl ambarı olarak sayılmaktadır. Tarım alanlarında daha çok buğday, arpa, yulaf, baklagiller, sanayi bitkileri, yumru bitkiler, şeker pancarı,  elma, armut, ayva, üzüm, kavun, karpuz ve patates üretilmektedir.

Hayvancılık alanında en önemli geliri koyunlardan elde etmektedir. Bu konuda diğer önemli gelir kaynağı ise tiftik keçileridir. Ankara keçisi olarak da adlandırılan tiftik keçileri Ankara’nın sembolü olarak sayılmaktadır. Bugün Ankara’da yaklaşık 500 bin sığır, 1000 tiftik keçisi bulunmaktadır.  Bugün bal üretimi de Ankara’da önemli bir gelir kaynağı olarak sayılmaktadır.

Sanayi ve Ticaret

Sanayi ve ticaret merkezlerinin başında gelen Ankara gıda, imalat ve sanayi kollarında oldukça gelişmiş bir ilimizdir. İlçe ve merkezlerde kurulu fabrika sayısı oldukça fazladır.  Bugün Ankara’da son haliyle makarna, yağ, un, dokuma, süt, tereyağı, et kombinaları, trikotaj ve deri tesisleri bulunmaktadır.  Kiremit, tuğla, çimento ve inşaat makine ve teçhizatı imal eden fabrikalarda hızla gelişmektedir.  Günümüzde Ankara nüfusunun yaklaşık 4/3’ü hizmet sektöründe, %2’si ise tarım alanında çalışmaktadır. Ayrıca günümüzde en fazla metal, motor ve savunma sektörlerine yatırım yapan ilimiz Ankara’dır.

Ankara’ya ulaşım kara, hava ve demiryolu ile sağlanmaktadır. Havayolu ulaşımı Esenboğa Havalimanı’ndan sağlanmaktadır. Coğrafi olarak çok önemli bir noktada olan Ankara, kuzeyden güneye doğudan batıya giden güzergâhlarda bir kavşak noktası halindedir.

Türkiye’de en fazla üniversite sayısına sahip olan ilimiz Ankara’da diplomalı birey oranı ise Türkiye ortalamasının neredeyse iki katıdır.

Türkiye’de en çok ilçeye sahip olan Ankara’da yer alan ilçelerimiz; Altındağ, Çankaya, Yenimahalle, Ayaş, Bala, Bey-pazarı, Çamlıdere, Çubuk, Delice, Elmadağ, Güdül, Haymana, Kalecik, Keskin, Kırıkkale, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı, Sulakyurt ve Şereflikoçhisar’dır. Her biri Anadolu da birer küçük il büyüklüğündedir. Bu bilgileri coğrafya bilgisi vermek için aktarmadık elbette bu kalabalık nüfus yoğunluğu ve işletmelerin yoğunluğu reklamda rekabeti, reklamda kaliteyi, hizmette kaliteyi artırıyor.

2015 yılı verilerine göre nüfusu 5.270.575 kişidir. 31.692 km2’lik yüzölçümü ile Türkiye’nin üçüncü büyük ilidir.

Nüfus Yoğunluğu ve Rekabet

Bu nüfus yoğunluğu ihtiyaçları ihtiyaçlar işletme sayısını, işletme sayısıda rekabeti, rekabette reklam faaliyetlerini, reklam ajansı sayılarını artırmaktadır. Google arama sonuçlarında şu an

Ankara oteller kelimesinde 832 bin

Ankara oto kiralama kelimesinde 677 bin

Ankara evden eve nakliyat kelimesinde 500 bin

Ankara temizlik kelimesinde 417 bin …

Sonuç gözlemlemekteyiz bunlar sadece yoğunluğumuza birer örnekti Ankara’da tüm sektörlerde aynı yoğunluğu görmek mümkündür. Bu yoğunlukta hepimiz firmamızın birinci sayfa yayınlanması isteriz. Reklam ve seo faaliyetlerini önemseriz her işletmeci işletmesinin ön planda olmasını ister bu konuya internet üzerinde yatırım yapmak ister.

Bu amaçla birlikte ortaya çıkan reklam ajansı arama faaliyetlerinizin hayal kırıklığına dönüşmemesi için yatırımlarınızı doğru şirketler aracılığıyla doğru mecralara yapmanızı öneriyoruz. Sizleri reklam amaçlı arayan kişilere geniş çaplı araştırma yapmadan paranızı göndermeyiniz. İlkin sizi aradıklarında işletmelerinin adını web sitelerinin alan adını sorunuz bu iki kriterde şikayet sorgulaması yapınız, alan adının içine girerek işletmenin sitesini inceleyiniz. Referanslarını arayınız. Daha önceden yapılan çalışmaları inceleyiniz, örnek görmek istediğinizi söyleyiniz aldığınız örneklerin gerçekten yayınlanıp yayınlanmadığına bakınız, verdikleri örnekleri firma ismi olarak değil firmaları yayınladıkları anahtar kelime ya da web site örnekleriyle sorgulayınız.

Örneğin, hizmet verdiğimiz firmayı görmek için ‘ lütfen Kırmızı Ajans yazınız şeklinde değilde ankara ajans yazıldığında kırmızı ajansı görmek isteyiniz.

Bu önemli incelemenizden sonra reklam ajansıyla çalışmaya karar verip tüm çalışmanın ücretini peşin olarak ödemeyiniz. Kalitesine güvendiğiniz ajansların hesabına paranızın iş öncesi yarısını iş sonrası geriye kalan yarısını ya da taksitli olarak ödemesini yapabilirsiniz. Eğer hem ilgi alaka hem de arama sonuçlarındaki faaliyetleriyle sizlere kendilerini ispatlamışlar ise o zaman paranızın tamamını gönderiniz. İşinin ehli olan reklam ajansları size uygun çözümleri sunarak sizin güveninizi kazanmayı ve reklam çalışmasını başarıyla tamamlamayı başaracaklardır.

İnnova reklam ajansı olarak bizler Ankara  reklam, Ankara’da  reklam ajansı, Ankara’da  reklam ajansı, Ankara’da  reklam ajansları, internet reklamları, seo çalışması, facebook reklamları, google reklamları konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)