web tasarım blog

Aydın Reklam

Aydın Reklam

Aydın Reklam Ajansı, Aydında Reklam Ajansları, Aydında Reklam Ajansı var mı ? Aydın’da profesyonel reklam şirketi arıyorum gibi sorgular yazarak sitemize ulaştınız, hoşgeldiniz. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Aydında reklam tanıtım faaliyetleri veriyoruz. Dilerseniz hizmetlerimizi detaylı olarak aktarmadan önce Aydın ilimizi biraz konuşalım,

Aydın

Aydın ilimiz, iklim olarak Akdeniz iklimi özellikleri baskındır. Yazları sıcak bir hava hakimdir, yazları yağışlar az olur, Denize sıfır sınırları vardır, En yağış alan mevsimi ise kıştır. Yaz sezonunda denize sıfır alanlarda tatil beldeleri, oteller, turizm merkezlerimiz vardır ve Aydın yurt dışı yurt içi turistleri her yıl ağırlamaktadır. Oteller, restoranlar, clublar, barlar, kafeler, giyim kuşam, hediyelik eşyalar ile ilgili işletmeler yoğunlukla bulunur. İşletmelerimiz yaz sezonu başlamadan önce reklamlarını yapmaya ve otel rezervasyonlarını almaya başlamaktadır.

Aydın turizm ticaret sanayi potansiyeli nüfus yoğunluğuyla önemli bir hacmi olan ilimizdir. Tarım konusundaki ünüde çok iyidir.Bugün Aydın’da 806 bin 715 hektar mera ve çayır, 250 bin hektar orman, 6722 hektar göl ve bataklık ile, 109 bin 600 hektar tarıma müsait olmayan toprak bulunmaktadır.

aydın-reklam

Bu durum Aydın ilimize yoğun turist gelmesini turizm faaliyetlerinin yoğun olmasını, tarım ve tarım ürünleri işleme konusunda da ileri düzeyde olmasını sağlamış nüfus yoğunluğu ihtiyaçları ihtiyaçlar ise işletme ve şirketleşmeyi ortaya çıkarmıştır. Şirketlerin rekabet yoğunluğu bulunması sebebiyle Aydında reklam tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç fazlasıyla duyulmaktadır.

Aydın’da irili ufaklı birçok akarsu bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri; Büyük Menderes, Dandalas Çayı, Akçay ve  Çine Çayı’dır. İlde bulunan en büyük göl ise Bafa Gölü’dür.

Tarımsal Ekonomisi

Ekonomisi tarım ve turizme dayalı olan Aydın’da sanayi ise tarıma dayalı olarak yapılmaktadır. Tarımsal ürün üretimi sıralamasında Türkiye’de dördüncü sırada yer alan Aydın’da bugün nüfusunun %71’i tarımla uğraşmaktadır.

Menderes Ovasındaki verimli toprakları başta olmak üzere ilde bulunan toprakların verimliliği, sulama koşullularının çokluğu sebebiyle Aydın’da birçok tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Bunlardan en önemlisi ise endüstri bitkisi olan pamuktur. Endüstri bitkileri üretiminde diğer illerin önünde olan Aydın’da pamuk yetiştiriciliği önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Bununla beraber tekstil firmaları, tekstil atölyeleri, bağlantılı firmalar oluşmuştur. Bu bağlamda reklam rekabeti yoğundur.

Aydın’da yetişen diğer ürünler ise tütün, ayçiçeği, patates, yer fıstığı, zeytin, incir, buğday, çavdar, mısır, elma, şeftali ve diğer turunçgiller. Aydın Ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan bu ürünlerden incir Aydın’ın simgesi haline gelmiştir. Zeytinde ise Türkiye’de en fazla ağacı bulunan ilimiz olarak yer almaktadır. Tahmini verilere göre Aydın’da üretilen ürünlerin yıllık miktarları şu şekildedir; 110 bin ton milyon zeytin, 110 bin ton incir, 45 bin ton üzüm. Sebze olarak ise yıllık ortalama 25 bin ton pırasa, 25 bin ton lahana, 60 bin ton patlıcan, 120 bin ton domates, 60 bin ton biber ve 40 bin ton soğan yetiştirilmektedir. Tarım ürünleri tarım firmalarının kurulmasını sağlamıştır.  Bu ürünlerin bir bölümü yurt içi piyasaya sürülürken, Bir bölümü ise yurt dışı piyasasına ihraç edilmektedir.

Tarım ürünlerinin yanı sıra yer altı zenginliklerimizde Aydın da oldukça iyidir. Bu tüm kaynaklar işletmeye işletmeler personele ve reklam tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duyarlar.

Sanayi

Maden bakımından zengin olmayan Aydın’da sadece linyit ve zımpara taşı çıkartılmaktadır. Sanayi olarak tarıma dayalı olarak gelişen Aydın’da bulunan fabrikalar ise; iplik fabrikası, basma fabrikası, tekstil iplik dokuma fabrikası, alüminyum profil ve boru fabrikası, oto yedek parçaları ve dondurma makinası imal eden fabrikalar, tarım aletleri, çimento, tuğla, kiremit ve mobilya imal eden fabrikalar ve işletmelerdir.

İlde bir adet üniversite bulunmaktadır. Üniversiteler öğrenci yurtlarını, eğitim kurumlarına hizmet eden kurumları ortaya çıkarmış olup bu noktada geçim kaynağı sağlamakta. İşletmeler yine bu alanlarda sık sık reklam faaliyetlerine ihtiyaç duymaktadır.

İnnova Reklam Ajansı, Aydın reklam, aydında reklam, aydın reklam ajansları, aydında reklam şirketi, aydında reklam firması, aydında reklam tanıtım, aydında en iyi web tasarım, aydında web site tasarımı, aydında en iyi internet reklamları, aydında internet reklamları konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …