Bitlis Reklam

Bitlis Reklam, Bitliste Reklam Ajansı, Bitlis Reklam Şirketleri, Bitliste Reklam Ajansı arıyorum, Bitliste reklam veren var mı ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Bitliste reklam, tanıtım, Bitliste reklam ajansı, web tasarım, tanıtım, grafik konusunda hizmet  veriyoruz.

Bitlis

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bitlis Yukarı Fırat ve Yukarı Murat bölümlerinin sınırı üzerinde bulunan bir ilimizdir. Yüzölçümü 8.582 km2 olan Bitlis’in son verilere göre toplam nüfusu ise 340.449’dur. İlde toplam altı ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Adilcevaz, Ahlat, Güroymak, Hizan, Mutki ve Tatvan’ dır.

bitlis-reklam

Deniz seviyesinden 1545 metre yükseklikte bulunan ilde yıllık ortalama sıcaklık 9.7 C’dir. İlde karasal iklim özellikleri hâkimdir. Kışlar soğuk ve karlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İl kışın bol kar yağışı almaktadır. İlde hâkim olan bitki örtüsü ise step ve bozkırdır.

Bitlis İlinin genel olarak yüzölçümü 6.706 km2’dir. Bu rakama Bitlis İli sınırları içerisinde kalan Van Gölünün 1.876 km2’lik kısmıda dâhil edildiği takdirde toplam olarak İlin yüzölçümü 8.582 km2 olmaktadır.

%35’i ormanlarla kaplı olan Bitlis, ülkemizin en yüksek ormanlarına sahiptir. Çoğu meşe ve ardıç ağaçlarından oluşan ormanlar Nemrut dağının güney yamaçlarında bulunmaktadır.  Güneydoğu Toroslarının uzantısı olan ve Bitlis’i çevreleyen dağların yükseklikleri 2000 metreyi geçmektedir. Nemrut yamaçlarında bulunan 2900 metre uzunluğundaki orman ise Türkiye’deki en yüksek orman olarak yer almaktadır.  İlin %30’luk kısmı mera ve çayır %20’lik kısmı ise ekime müsait alanlardan oluşmaktadır.

Bitlis’te bulunan dağlar; Süphan, Nemrut, Kırmızıtaş Tepe, Karataş Tepe ve Handağı Tepesi ve Sini Dağı’dır. İlde bulunan Süphan Dağı Türkiyenin ikinci büyük dağıdır. Volkanik bir yapıya sahip olan Nemrut Dağı ise 3050 metre yüksekliğinde üzerinde bulunan göl ile Türkiye’nin en büyük krater gölü olarak yer almaktadır. Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü Bitlis’in sahip olduğu en önemli doğal güzelliklerindendir.  Birçok tarihi olaya tanıklık eden Ahlat ilçesi ise Bitlis turizminin önemli ev sahipleri arasında yer almaktadır.

Bizde bu öneme binaen Bitlis firmalarımıza reklam hizmetleri vermekten mutluluk duyarız.

İnnova Reklam ajansı olarak bizler bitliste reklam, bitliste reklam ajansı, bitliste reklam tanıtım, bitliste reklam tanıtım firması, bitliste reklam tanıtım şirketi, bitliste web tasarım, bitliste reklam hizmeti konusunda çalışmalar yapmaktadır…

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)