web tasarım blog

Bölgesel Seo Nedir

Bölgesel Seo Nedir

Bölgesel Seo Nedir, Lokal Seo Nedir, Lokal Seo Yaptırmak, Bölgesel Seo Yaptırmak, Seo Yaptırmanın Avantajları, Seo Çalışması Yaptırmanın Avantajları, Lokal Seo Önemli mi? Lokal Seonun Avantajları var mı? İl İlçe ile yazılan anahtar kelimeler, Başına il ilçe yazılan anahtar kelimeler, Lokal seo yapan reklam ajansları, Bölgesel seo yapan reklam ajansları, Yerel seo çalışmaları hakkında bilgi, Yerel seo çalışması faydalımı, İl ilçe bazlı anahtar kelimelerle müşteri gelir mi gibi sorgular yazarak web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz web sitemize hoş geldiniz.

bölgesel seo nedir
bölgesel seo nedir

Bölgesel Seo;

Bölgesel Seo yani Lokal SEO il ilçe bazında, bir bölgeye özel seo çalışması yapılmasıdır, bir firmanın belli bir bölge belli bir şehir bazında anahtar kelimelerle arama motoru kullanıcılarına ulaştırılmasına bölgesel seo yani lokal seo denir, diğer adıyla yerel seo olarak da adlandırılmaktadır.

Bölgesel seo çok önemlidir, işletmelerin kendi bölgelerinde ve kendi şehirlerinde bir numara haline gelmek için önemli bir çalışma.

İşletmelerimiz yeni kurulduğu andan itibaren tüm bölgeye, ülkeye hakim olmak arzusu içine girerler, henüz arama motorları onların isimlerini bile bilmezken, ticaret hayatına yeni atılmış iken sektörün devi olmak isterler, yeni kurulmuş işletmelerimize lokal seo çalışmasını teklif ettiğiniz zaman pek önemsemezler, yararlı olmayacağı düşüncesine girerek lokal seodan uzak dururlar, tam seo için ise ticaret hayatına yeni atılmış oldukları için maddi durumları uygun düşmediğinden ne lokal seo ne tam seo yaptırmaz öylece birkaç yıl yerinde sayarlar.

Yeni kurulmuş işletmelerimiz, eski olup hiç internet reklamlarına yatırım yapmamış işletmelerimiz, ısrarla sizlere tavsiye ediyoruz ve en yüksek sesle sesleniyoruz ki artık lokal seo yaptırın, internet üzerindeki hedef kitleye ulaşmak için lütfen bir yerden başlayın, bakınız Google arama motoruna günde yüz binlerce sorgu yazılıyor ve insanlar sitelere ziyaretlerde buluyor, hepimiz aynı şekilde ihtiyaçlarımızın büyük bir bölümü internet üzerinden sorguluyoruz lokal seo çok önemli.

İster ürün ve hizmetinizin önünde il yazsın ister arkasında bir şekilde arama motoru optimizasyonu yaptırmanız artık şart, üstelik çok gecikmiş durumdasınız.

Lokal Seo Nasıl Yapılır ? Ne İşe Yarar ?

Lokal SEO, Tam SEO‘ya göre daha az maliyetli, işletmenin bulunduğu lokasyondaki arama motoru kullanıcılarına ulaşma stratejisidir. Mahallenizdeki esnaf bile yerine göre sizleri tanımazken tüm şehir ve şehrinizin bulunduğu bölgede anahtar kelimelerle yayınlanırsınız.

Özellikle ürün ve hizmeti bakımından kendi şehrine hizmet vermek zorunda olan işletmecilerimize şiddetle tavsiye ediyoruz.

Örneğin,

çiçek, çiçek taze gönderilen bir üründür, hediyedir. Uzun mesafeler üzerinden çiçek gönderimi yapmaz, çiçeği hediye edeceğiniz kişinin bulunduğu şehir üzerinden arama yapar ve çiçek gönderimi yaparsınız.

Bu yüzdendir ki, çiçek yazınca çıkıp sizin bölgeniz dahi olmayan bir kişiden telefon alıp, örneğin, İzmir’de çiçekçilik yapıyorsunuz, Kayseri’den bir müşteri sizi arıyor ve Kayseri’ye çiçek göndermenizi istiyor ??? bu mantık dışı birşey çiçeği İzmir’den Kayseri’ye gönderemeyeceğinizi sizde biliyorsunuz.

İzmir çiçek, Karabağlar Çiçek, Karşıyaka çiçek, Buca Çiçek gibi anahtar kelimelerle yayınlanmanız sizin için en uygun seo stratejisidir.

Rentacar hizmetleri, gıda sektörü, pastalar… bu tarz hizmetleri veren, bu kapsama giren ürünleri üreten tüm işletmelerimiz için en mantıklı, en hesaplı, en uygun reklam stratejisi lokal seo‘dur. Lokal SEO çalışmasını küçümsemeyin, Lokal SEO yapmak teknik bilgi ve beceri ister, deneyim ister.

Alanında uzman bir Seo uzmanı bularak seo çalışması yaptırınız, her gün Google, Yahoo, Yandex üzerinden ürün ve hizmet arayan yüz binlerce arama motoru kullanıcısını kaçırmayınız.

Lokal ve Tam SEO konusunda 5 yıllık deneyimimizle hizmetinizdeyiz. Bizlerden sabah 8 ‘den akşam 8’e kadar telefonla, akşam 8’den sabah 8’e kadar mail ile destek alabilirsiniz.

Bilgiyi paylaşmak, yardımlaşmak, birlikte büyümek dileğiyle… Saygılar…

İnnova Ajans Seo Uzmanı Gülsüm ELEN 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …