web tasarım blog

Bolu Reklam

Bolu Reklam

Bolu Reklam, Bolu Reklamcılar, Bolu Reklam Ajansı, Boluda Reklam Ajansı Var mı ? Bolu Reklam firmaları hangileri, Boluda Profesyonel Reklam Firmaları Var mı?

Merhabalar değerli ziyaretçimiz, bu sorgular üzerinden bizlere ulaşan, reklam konusuna ilgi duyan, reklam yaptırmak isteyen herkese açık olan kapımız, sizleri ilgiyle karşılamaktan onur duyuyoruz. Yukarıdaki soruları arama motoruna yazarak bize ulaştığınıza göre reklam konusunda fikirleriniz var demektir.

Bolulu değerli esnaf, ticaretçi, şirket sahibi, şirket personeli ziyaretçilerimiz, sizlere boludaki faaliyetlerimizi aktarmadan önce, sizlerle birlikte biraz bolu ilimizi incelemeyi isterim.

bolu-reklam
Bolu Reklam

Bolu

Bolu ilimiz, Batı Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Bolu dokuz adet ilçeden oluşmaktadır. Bunlar; Bolu Merkez,Dörtdivan, Gerede, Göynük, Kıbrıscık, Mengen, Mudurnu, Seben ve Yeniçağa’dır. Son yapılan sayımlara göre toplam nüfusu 281.080 olan Bolu’nun yüz ölçümü ise 8.276 km2’dir. Türkiye yüzölçümünün %1,015’lik bölümünü kaplayan Bolu’da ortalama rakım 1000 metre, il sınır uzunluğu ise 621,4km’dir.

İklim olarak komşu illerin iklim çeşitlerinden etkilense de Bolu’da Karadeniz İklimi baskındır. İlin Karadeniz ve Batı Karadeniz bölümlerinde ise Marmara ve İç Anadolu iklim özellikleri görülmektedir. Topraklarının %62’si ormanlık alanla kaplı olan ilimiz, Türkiye’nin en zengin ormanlarına sahiptir. İlin en zengin ormanları Seben, Aladağ ve Karadere ormanlarıdır. Bolu ormanlarında bulunan ağaç türleri ise; kayın, gürgen, ıhlamur, dişbudak, meşe, kızılağaç, karaağaç, kavak, köknar ve sarıçamdır. İlde bulunan dağlar Bolu’nun %56’sını, ovalar ise %8’ini kaplamaktadır.

Ekonomi

Ekonominin tarım ve ormancılığa dayalı olduğu Bolu’da sanayi ve turizm de diğer illere kıyasla oldukça gelişmiştir. Halkın elde etmiş olduğu gelire bakıldığında gelirin %40’ı tarımdan, %10’u ise ormancılıktan elde edilmektedir. Bunların yanında zengin yeraltı kaynakları ve sanayiden elde etmiş olduğu gelirler de Bolu ekonomisini canlı tutmaya devam etmektedir.

İlde bulunan maden yatakları; linyit, mermer, alçıtaşı, demir, manganez, antimon, amyant ve kurşundur.

Komşu illere ait olan iklim özelliklerini taşıması, verimli toprakları ve zengin bitki örtüsü Bolu’da her türlü tarımsal faaliyeti yapmaya elverişli hale getirmiştir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; şekerpancarı, pirinç, patates, fındık, çavdar, arpa, buğday, kestane, elma, armut ve üzümdür. Yetiştirilen tarım ürünlerinin büyük çoğunluğunu tahıl ürünleri oluşturmaktadır. Ayrıca yetiştirdiği fındıklarla il Türkiye’de üçüncü sırada yer almaktadır. Bu yüzden tarım firmaları yoğunlukla bulunmaktadır.

Bolu’nun bir diğer geçim kaynağı ise hayvancılıktır. Daha çok küçükbaş üzerine yapılan hayvancılık ilde bulunan mera ve çayırların bol olmasından dolayı oldukça gelişmiştir. Küçükbaş hayvancılığının ilde arıcılık ve balıkçılık faaliyetleri de ağırlıklı olarak yapılmaya devam etmektedir.

Türkiye’nin orman varlığının %3’üne sahip olan Bolu’da yılda 10.000 metreküp yonga odunu, 400 bin ster yakacak odunu ve 850 bin metreküp inşaat odunu üretimi yapılmaktadır. Üretimi yapılan bu odunlar gerek yurtiçi piyasaya gerekse yurtdışı piyasaya ihraç edilerek Bolu ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kereste, Ahşap işletmeciliği konusunda birçok firma, ticari işletme mevcuttur.

Sanayi

Son yıllarda sanayi anlamında sürekli gelişme gösteren ilimizde bulunan başlıca fabrikalar şunlardır; kereste fabrikası, tahta fabrikası, ahşap yapı malzemeleri ve mobilya fabrikası, ambalaj fabrikası, çelik konstriksüyon fabrikası, yedek parça fabrikası, termosifon fabrikası, çelik pano ve radyatör fabrikası, ocak ve fırın fabrikası, dokuma fabrikaları, orman ürünleri fabrikaları, deri işleme, av tüfeği ve karoseri fabrikalarıdır.  Bizim sanayi bakımından analiz edebildiğimiz ve edemediğimiz tüm sektördeki firmalarımızın reklam, web tasarım faaliyetlerini yerine getirmeye hazırız tüm firmalarımızı bekliyoruz.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Bolu merkezde Reklam, Bolu Reklam, Boluda Reklam, Boluda Reklam Ajansı, Boluda Reklam Ajansları, Boluda tavsiye edilen ajanslar, Bolu Merkez Reklam, Dörtdivan Reklam, Gerede Reklam, Göynük Reklam, Kıbrıscık Reklam , Mengen Reklam , Mudurnu Reklam , Seben Reklam, Yeniçağa reklam, konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …