web tasarım blog

Çanakkale Reklam

Çanakkale Reklam

Çanakkale Reklam, Reklam Ajansı, Reklam Şirketleri, Çanakkalede Reklam Ajansı var mı? Çanakkalede reklam şirketleri arasında en iyisi hangileri ? diyorsanız ve bir reklam ajansı arayışındaysanız İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı olarak bizler hizmetinizdeyiz. Hizmetlerimizin detaylarına geçmeden önce ilimizden biraz bahsedelim.

Çanakkale

Çanakkale Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesi’nde, Gelibolu yarımadası ve Biga Yarımadası’nda yer alan bir ilimizdir. Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran Çanakkale Boğazı’nın her iki yakasında konumlanmaktadır. İlde 12 ilçe, 22 belde,565 köy bulunmaktadır. Çanakkale ilinin ilçeleri; Çanakkale Merkez, Ayvacık, Biga, Bayramiç, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki ve Yenice’dir. Bu ilçelerden en büyüğü Çanakkale il merkezi, en küçüğü ise Bozcaada’dır. Son alınan verilere göre toplam nüfusu ise 122.613’tür.

çanakkale-reklam

Nüfus yoğunluğu çevredeki diğer illere göre oldukça iyidir, turizm açısından oldukça gelişmiştir, Çanakkale şehitler anıtı, Çanakkale tarihi anıtlar ve yerler, denize sıfır sahiller ve koylardaki otellerde ticaret oldukça hareketlidir, yurt dışından yurt içinden her zaman turist  alan ilimizdir. Turizm sektöründe hizmet veren işletmecilerimiz reklam konusundaki ihtiyaçlarını her zaman karşılayabilecek reklam şirketlerini bulmakta zorlanabilmektedirler. İnnova reklam ajansı olarak bizler işletmelerimizin reklam ve web tasarım konusundaki ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman hazırız.

Anadolu ve Ortadoğu’nun stratejik bir bölgesi olan Çanakkale’nin yüzölçümü 949 km2’dir. İlin toplam kıyı uzunluğu ise 671 km’dir.

%53’ü ormanlarla, %10’u çayır ve meralarla kaplı olan Çanakkale topraklarının %15’i ovalardan, %%45’i dağ ve yaylardan %40’ı ise platolardan oluşmaktadır.  İl topraklarının %3’4ü tarıma elverişli, %3’ü ise ekime elverişli olmayan arazilerden oluşmaktadır.

Yarı nemli ılıman bir iklime sahip olan Çanakkale’de Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin geçiş özellikleri hâkimdir. Yazları sıcak, kışları ise serin ve yağışlı geçmektedir. Ayrıca kışın don olayı ilde fazlaca görülmektedir.

Ekonomi

Çanakkale’de ilin ekonomisi önemli oranda tarıma dayanmaktadır. Ancak son yıllarda gelişen sanayi kolları il ekonomisine önemli oranda canlandırmıştır. Tarım ve sanayi dışında Çanakkale’de ormancılık, turizm, el sanatları ve balıkçılık da ilin diğer ekonomik faaliyetleri arasındadır. İlde ekonomik faaliyetlere göre istihdam oranları ise şu şekildedir; hizmet sektörü %41,7, tarım %39,7, sanayi sektörü istihdam oranı ise %18,6’dır.

Çanakkale’nin önemli geçim kaynaklarının başında gelen hayvancılık üzerine Çanakkale’de son alınan verilere göre 577.361 adet küçükbaş, 200.804 adet büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Daha çok küçükbaş hayvancılığın yapıldığı Çanakkale’dearıcılık üzerine de yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Yaklaşık 50.000’e yakın kovan bulunan ilimizde özellikle çam balı üretimi daha fazladır. Ülkemizin balıkçılık konusunda önemli merkezlerinden biri olan ilimiz, balık türleri bakımından da oldukça zengindir. Son alınan verilere göre yıllık su ürünü üretimi de 11.538 ton olmuştur.

Tarım

330.337 hektar civarı ekilen arazisi bulunan, sulama, gübreleme, ilaçlama ve modern tarım konusunda oldukça gelişmiş olan Çanakkale’de tarımcılık da en önemli geçim kaynaklarındandır.  Yetiştirilen tarım ürünleri ile Çanakkale Türkiye’nin meyve ve sebze ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Türkiye’de toplam çeltik üretiminin %11’i, elma üretiminin %4,5’i, salçalık biber üretiminin %16’sı, şeftali üretiminin %16’sı, bakla üretiminin %3’ü zeytin üretiminin %7,3’ü ve kanola üretiminin %8’i Çanakkale’den sağlanmaktadır. Çanakkale ayçiçeği üretiminde ikinci sırada, zeytin üretiminde ise dördüncü sırada yer almaktadır.

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, yulaf, çavdar, susam, tütün, fasulye, nohut, bezelye, börülce, Kavun, karpuz, şeftali, ceviz, erik, badem, vişne, elma, armut, üzüm,  kiraz, domates, biber, patlıcan, pırasa, lahana, ıspanak, havuç, zeytin, ayçiçeği gibi. Tarım konusundaki firmalarımızda oldukça gelişmiştir sayıca fazladır.

Ormancılık, sanayi, turizm ve maden işletimlerinden de önemli gelir elde eden ilde her sene ortalama olarak 850.000 ster yakacak odun, 170.000 m3 tomruk, 20.000 m3 maden direği, 14.000 m3 sanayi odunu, 950.000 m3 kâğıtlık odun ve 5000 m3 telgraf direği elde edilmektedir. Ormanlarda fetkek çamı, kızılçam, karaçam, köknar, , kayın, kestâne, meşe ve gürgen gibi ağaçlar bulunur. Maden rezervleri kurşun, çinko,  demir, bakır, altın arsenik, antimuan, pirit ve moliptendir.  Kalkınmada öncelikli iller arasında olan ilde sanayide son yıllarda taş ve toprağa dayalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengin olan Çanakkale yurtiçi ve yurt dışından her sene önemli bir sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. İlin başlıca turistik yerleri; Çanakkale  Boğazı,     Anıtlıklar, Kaleler, Çanakkale Abideleri, Çanakkale Deniz Müzesi Komutanlığı, Çimenlik Kalesi, Harp Eserleri Müzeleri, Gökçeada, Bozcaada, Kazdağı, Kaplıca ve Termal Tesisler ve Antik Yunan Şehirleridir.

İnnova reklam ajansı olarak bizler, Çanakkale reklam, Çanakkalede reklam, Çanakkale reklam ajansı, Çanakkale de reklam şirketleri, Çanakkale reklam hizmetleri, Çanakkale tanıtım, Çanakkale reklam tanıtım, Çanakkale reklam firmaları, Çanakkale reklam şirketleri.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …