web tasarım blog

Çankırı Reklam

Çankırı Reklam

Çankırı Reklam, Çankırıda Reklam Ajansları, Çankırıda Reklam Firması var mı? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Çankırı da reklam, tanıtım, web tasarım, internet reklamları ve seo çalışması konusunda hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizin detaylarını ve Çankırı ilindeki esnaflarımıza reklam tavsiyelerimizi aktarmadan önce kısaca Çankırı’yı tanıyalım dilerseniz.

çankırı-reklam
Çankırı Reklam

Çankırı

Çankırı, İç Anadolu Bölgesi’nde, İç Anadolu Bölgesi’nin Karadeniz’in iç kısmında Orta Kızılırmak Bölümü’nde yer alan ilimizdir.  İlde 12 ilçe, 19 belde ve 366 köy bulunmaktadır. Çankırı’da bulunan ilçeler; Çankırı Merkez, Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı’dır.

7.388 km2 yüz ölçümüne sahip olan Çankırı’nın %64’ü dağ ve yayla, %8’i ova, %28’i plato ve geriye kalan %2’si ise ekime müsait olmayan alanlardan oluşmaktadır.

Çankırı’da bulunan en önemli dağ Ilgaz Dağları’dır. İlin batı kısmında ise Köroğlu ve Işık Dağları uzanmaktadır. İlde bulunan yaylalar; Karapınar, Mülayim, Dede, Sanı, Eldivan ve Aydos’tur. Başlıca ovaları; Orta, Eskipazar ve Çerkeş’tir. Akarsular; Devrez Çayı, , Melan Çay, Çerkeş Çayı, Acı Çay ve Tatlı Çaydır. Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’ta Çankırı il sınırları içerisinden geçmektedir.

Ekonomi

Ekonomisi tarıma dayalı olan Çankırı’da elde edilen gelirin %50’si tarım sektöründen elde edilmektedir. İlde üretimi yapılan başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, mısır, fasulye, mercimek, burçak, fiğ, patates, şeker pancarı, kavun, karpuz, pirinç, bağ ürünleridir. En fazla yetiştirilen ürün ise üzümdür. Üretilen tarım ürünleri özellikle bağcılıktan elde edilen ürünler Türkiye’de birçok bölgeye ihraç edilmektedir.

Tarıma dayalı şirketler, firmalar ve faaliyetler yoğunlukla bulunmaktadır. Çankırı tarım üzerine işletme kuran firmalarımızın faaliyetleriyle büyük gelirler, iş istihdamları elde etmektedir.

Google arama sorgularına baktığımızda merkez için sorgular otel, gıda, emlak, oto kiralama üzerine yoğun ve hareketli durumdadır.

Tarım ve Sanayi

Tarım hayvancılık, arıcılık önemli geçim kaynakları arasında bulunur. Gıda firmalarımız bu ürünleri işleme, satış ile ilgili faaliyetler sürdürmektedir.

Tarım ve hayvancılık dışında il ekonomisine katkı sağlayan diğer faaliyetler ise ormancılık ve maden rezervleridir. Maden bakımından zengin olan Çankırı’da en fazla çıkarılan kaynaklar kaya tuzu, betonit, kayatuzu ve alçıtaşıdır.
Sanayisi diğer illere göre yeni yeni gelişmeye başlayan Çankırı’da bulunan fabrikalar ise şunlardır; kereste fabrikası, yem fabrikası, kaya tuzu fabrikası, alçı fabrikası, çivi ve tel fabrikası, makas fabrikası,süt fabrikası ve et entegre tesisleridir.

Bu işletmelerimizin internet üzerinden reklam, web tasarım, internet reklamları konusundaki faaliyetlerinin yavaş olduğunu gözlemlemekle beraber reklam faaliyetlerini artırdıklarında şehir dışına açılabileceklerini, hedef kitlelerini genişletebileceklerini söyleyebiliriz. Çankırı firmaları reklam konusundaki ihtiyaçlarını doğru karşılayacak, etkin tanıtım faaliyetleri sürdürebilecek reklam ajansları ile tanışamadıklarında da şikayet etmektedirler. İnnova reklam ajansı olarak bizler firmalarımızın reklam ihtiyacını karşılamayı kendimize bir borç bilir onlara reklam hizmeti vermekten onur duyarız…

İnnova Reklam Ajansı Çankırı Reklam, Çankırıda Reklam, Çankırıda tanıtım, Çankırıda Web Tasarım, Çankırı Web Tasarım, Çankırı reklam ajansı, çankırı reklam şirketi, çankırı reklam tanıtım hizmetleri konusunda çalışmaktadır.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …