Çorum Reklam

Çorum reklam, Çorum reklam ajansları, çorumdaki reklam ajansları, çorumda internet reklamları, çorumda reklam ajansı var mı ? çorumda web tasarım, reklam, seo çalışması yapan digital ajanslar var mı ? hangisi en başarılı ? gibi soruları yazarak sitemize ulaşan siz kıymetli ziyaretçimiz web sitemize hoş geldiniz. 

İnnova reklam ajansı olarak bizler çorumda reklam hizmetleri konusunda hizmet veriyoruz, faaliyetlerimizi sizlere aktarmadan önce çorumun kısa bir değerlemesini yapalım beraber, coğrafi, ticari, kültürel ve nüfus yoğunluğu bakımından kısaca bakalım çorum ilimize.

çorum-reklam

Çorum

Çorum, Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir ilimizdir. İlde 13 adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Çorum Merkez, Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü, Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu ve Uğurludağ’dır.  Son alınan verilere göre toplam nüfusu 525.180’dir. Nüfus yoğunluğu ise 41 km2’dir. Google arama motorundaki sorgu yoğunluğu da oldukça iyidir. En çok sorgular tüm illerde olduğu gibi rekabeti yüksek sektörlerde mevcuttur, sonraki sorgu yoğunluğu resmi kurumlarla ilgilidir.

Karadeniz ve İç Anadolu ikliminin geçiş özelliklerine sahip olan Çorum’da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.  Bitki örtüsü bakımından zayıf olan ilimizde daha çok step bozkırlar görülmektedir. İlin %9’u ise ormanlıktır.  Yüzölçümü 12.797 km2 olan Çorum ‘un %61’i ise dağlarla kaplıdır.

Genelde çok yüksek olmayan dağlarla kaplı olan ilde bulunan dağlar; Kuzey Anadolu Dağları, Köse Dağı, Çal Dağı, Eğerci Dağı, Aygar Dağı ve Ada Dağları’dır.  Çankırı topraklarının 1/10’unu kaplayan ovalar ise; Çorum ovası, Mecitözü ovası, Bozboğa, Ovasaray, Seydim, Heyinova, Irmak, Taybı, Osmancık, Düvenci, Kuyumca, Hamamözü, Sungurlu, ve Delice ovalarıdır. İlde bulunan akarsular; Kızılırmak, Çekerek ırmağı, Çat suyu, göller ise; Eğmir gölü, Uyuz gölü, Kırkgöz Gölü’dür.

Tarım

Nüfusunun %85’i tarımla uğraşan Çorum’da ekonomi daha çok tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Sanayi ise son on yılda önemli gelişme kat etmiştir.  Modern tarımın yapıldığı ilde iklim özelliklerinden dolayı hububat tarımı öne çıkmaktadır.

Çorum’da yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; pirinç, nohut, mercimek, şekerpancarı, ayçiçeği, soğan, keten, kenevir, kavun, karpuz, ceviz, armut, ayva, kayısı, kiraz, erik, elma, üzüm, patates, mısır, fasulye, çavdar, kendir, yem bitkileri.

Tarımsal faaliyet gösteren işletmelerimizde oldukça yoğundur.

Tarımdan sonra Çorum ekonomisinin en önemli bir diğer gelir kaynağı ise hayvancılıktır. İlde hayvancılık daha çok sığır, manda, tiftik keçisi, kıl keçisi ve koyun üzerine yapılmaktadır. Bunların yanında tavukçuluk ve arıcılık da ilde faal olarak sürdürülmektedir.

Ekonomi

Hayvancılık ve tarım dışında Çorum ekonomisine katkı sağlayan diğer faaliyetler ormancılık, maden rezervleri ve sanayidir. 360.000 hektarlık orman sahasına sahip olan ilde yıllık ortalama 70.000 m3 sanayi odunu ve 130.000 ster yakacak odun üretimi yapılmaktadır. Maden rezervleri konusunda da oldukça zengin olan ilimizde çıkarılan madenler; linyit, kömür ve bakırdır.

İl özellikle madenlerden sağladığı kömür ve linyiti Türkiye iç piyasasında ihraç etmektedir.

Sanayi olarak diğer illerimizden geride kalan Çorum’da şu an irili ufaklı tam 102 işletme bulunmaktadır. İlde bulunan fabrikalar; un fabrikası, tuğla fabrikası, kiremit fabrikası ve çimento fabrikasıdır.

İnnova reklam ajansı olarak biz çorumda reklam, çorum reklam, çorumda reklam ajansı, çorum reklam ajansı, çorum reklam ajansları, çorum reklam hizmetleri, çorum reklam tanıtım, çorum internet reklamları, çorum reklam şirketleri, çorum reklam firmaları, çorum en iyi reklam şirketleri, çorum en iyi reklam firmaları, çorum reklam şirketi, çorum en iyi ajanslar, çorum tanıtım reklam konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)