web tasarım blog

Denizli Reklam

Denizli Reklam

Denizli Reklam, Denizlide Reklam, Denizli Reklam Ajansı, Denizlide Reklam Ajansı, Denizlide Reklam Ajansları var mı ? Denizlide hangi reklam ajansları iyi, Denizlide reklam ajansları ne kadar ücret alıyor, Denizli Reklam fiyatları ne ? sorgularını yazarak sitemize gelen değerli ziyaretçimiz.

Bugünkü konumuz Denizli ilimiz, Denizli ilimizdeki işletme, ticaret, reklam potansiyelini inceleyeceğiz sizlerle. İnnova reklam ajansı ekibinden iki personelinde Pamukkale üniversitesi mezunu olduğunu sizlere iletmeden geçemeyeceğim. Denizli’yi iyi tanıyan kişiler olarak daha iyi analiz edeceğimizi düşünüyorum.

Denizli

Denizli ilimiz, Anadolu Yarımadasının güneybatısı, Ege Bölgesinin doğusunda yer alan ilidir. Türkiye’nin en kalabalık yirmi birinci ili olan Denizli aynı zamanda Ege Bölgesi ’sinde yer alan ikinci büyük ildir.  İlin toplam nüfusu 993.442’dir. İlde on dokuz ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Merkezefendi, Pamukkale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas’tır.

denizli-reklam

İç Anadolu, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde toprakları olan Denizli topraklarının yüzölçümü 11.%42’si dağ, %28’i ova, %2’si ise yaylalardan oluşmaktadır.  Dört bir tarafı dağlarla çevrili olan Denizli’de bulunan dağ sayısı on dörttür. Bunlardan en çok bilinenler; Honaz Dağı, Babadağ; Çökelez Dağı ve Karcı Dağı’dır. Honaz Dağı ilde bulunan en yüksek dağ olarak yer almaktadır.

İlde bulunan ovalar; Çürüksu ve Denizli Ovası, Büyük Menderes ve Sarayköy Ovası, Tavas Ovası, Kaklık Ovası, Hanabat Ovası, Acıpayam Ovası, Çivril ve Baklan Ovaları. Yaylalar; Yatağan Kefe Yaylası, Beyağaç Topuklu Yaylası, Yukarı-Aşağı Erikli Yaylası, Süleymanlı Yaylası, Lala Bağlar Yaylası, Tasdelen Yaylası, Karagöz Yaylası’dır. Göller; Buldan Süleymanlı Yayla Gölü, Çivril Işıklı Gölü, Beyağaç Kartal Gölü, Acı Göl, Beylerli (Çaltı) Gölü, Karagöl, Yukarı Dağdere Gölü, Adı güzeller Baraj Gölü, Eşen Göleti’dir. Bu göller ve dağlar yurt içi yurt dışı turistlerin denizli ilimizi ziyarete gelmesini sağlayarak turizm faaliyeti ortaya çıkarmıştır.

%51’i ormanlarla kaplı olan il ormanlarında var olan başlıca ağaç türleri; karaçam, kızılçam, sedir, ardıç, meşe, kayın, çınar, dişbudaktır.

Ekonomi

Ekonominin tarıma dayalı olduğu Denizli, Türkiye’nin en gelişmiş on altıncı ili olarak yer almaktadır. Sanayi anlamında hızla gelişen ve gelişmeye devam eden ilimiz bugün önemli bir ihracat ve ticaret merkezi haline gelmiştir.

Ekonomisine katkı sağlayan birçok faaliyeti barındıran Denizli’de tarım, ormancılık, hayvancılık, sanayi ve turizm faal olarak yapılmaya devam etmektedir. Özellikle sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Denizlibunun yanında çeşitli etkinlikler için de tercih edilen yer haline gelmiştir. Özellikle Pamukkale’de yer alan travertenlere ziyaretçi akını olmaktadır. Tüm dünyadan turistlerin geldiği Pamukkale travertenlerindeki bölgede oteller, restoranlar, turizm taşımacılık, müzecilik, rehberlik gibi ticari faaliyetler mevcuttur.

Elverişli topraklara sahip olan ilin tarımdan elde etmiş olduğu başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, mısır, nohut, tütün, haşhaş, üzüm, pancar, kavun, karpuz, elma, armut, vişne, kiraz, şeftali, bâdem, nar, Antepfıstığı ve zeytindir.

Sahip olduğu mera ve çayırları sayesinde hayvancılığa da elverişli olan Denizli’de daha çok küçükbaş hayvanlık üzerine yoğunlaşılmıştır. Küçükbaş hayvancılık dışında kümes hayvancılığı ve arıcılık da Denizli’nin önemli geçim kaynakları arasındadır.

Sanayi

En gelişmiş ticaret merkezlerinden olan Denizli’de öne çıkan en önemli sektörler dokuma ve metal sanayidir. Tekstil denilince ilk akla gelen şehirlerimizden olan Denizli’de üretilen tekstil ürünlerinin birçoğu yurtiçi ve yurt dışı piyasalara ihraç edilmektedir.

İlde bulunan başlıca sanayi tesisleri; pamuk dokuma, basma ve boya, selüloz, motor parça, elektronik, un, yem, meyve suyu, akümülatör, buzdolabı, kablo, somun, cıvata, tuğla, plâstik, sunta, mukavva, oksijen gazı, cam ürünleri, pamuk ipliği, yem, kuruyemiş, un, kireç, motor parçaları, dericilik, mobilya ve mermer levha tesisleridir.

Bu alanlarda önemli ticari işletmeler mevcuttur, Google arama motorundaki sorgu yoğunluğu bu sektörde yüksektir. Ticari işletmelerimizin internet reklamları ve web tasarım çalışmaları konusundaki ihtiyaçları doğrultusunda kendi sektörlerine özel analizler yaparak gerekli bilgileri aktarmaya hazırız.

İnnova Reklam Ajansı Denizli reklam, denizlide reklam, denizli reklam ajansı, denizlide reklam ajansı, denizli en iyi reklam ajansları, denizli internet reklamları, denizlideki reklam şirketleri, denizli reklam firmaları, denizli başarılı reklam ajansı, denizlide web tasarım firmaları, denizlide en iyi reklam şirketleri konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …