Digital Medya Ajansları,

Digital Medya Ajansları Faaliyetleri Nedir? Digital Medya Ajansı Sahibi Olmak, Digital medya ajansları ararken neleri bilmeliyiz gibi soruların cevabını İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı’nda bulabilirsiniz.

Portföyüne dâhil edilen müşterilerin dilediği amaçlar doğrultusunda reklam oluşturma, bunları planlama ve yönetmek için verilen hizmetler olarak çıkıyor karşımıza reklam ajansları. Gelişen teknolojiyle hayatımızın tam da ortasında bulunan internet ile artık farklı bir boyut kazanan reklam ajansları Dijital Medya Ajansları olarak yeniden şekillenmiş olarak karşımıza çıkmakta.

digital medya ajansları

digital medya ajansları

Peki, Dijital Medya Ajansının reklam ajanslarından farkı nedir? Edinilen ve verilen hizmetler aynı mı? Elbette aralarında büyük farklar olduğu aşikar. Reklam ajanslarının müşterilerine vermiş oldukları hizmetler belirli çerçevelerle sınırlı kalmakta. Dijital Medya Ajanslarının reklam ajanslarından farklarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Digital Medya Ajansları

  • Öncelikle Dijital – İnteraktif Medya Ajanslarının normal reklam ajanslarının yaptığı tüm işleri yapabildiğini söyleyebiliriz. Normal reklam ajanslarından farklarını da şu şekilde sıralayabiliriz;
  • Dijital Medya Ajansları müşterilerine hem mobile hem de web tabanlı çözüm hizmetleri sunmakta.
  • Müşterini sadece reel piyasada değil firmaların kurumsal web sitelerini yapıp, marka tanıtımlarını çeşitli sosyal mecralarda yapmakta, aynı zamanda bu mecralarda müşterileri açılan hesapların yönetilmesi sağlamaktadırlar. Zira bu hizmet Dijital Medya Ajanslarının tercih edilmesinde en önemli etken olarak önümüze çıkmaktadır. Sosyal mecralara facebook, twitter, instagram gibi popüler internet siteleri de dâhildir.
  • Yine Dijital Medya Ajansları müşterileri için yukarıda da bahsedilen sosyal mecralar için çeşitli applicationlar yazarak sosyal medya üzerinden çeşitli kampanya duyurularını da yapmaktadırlar.
  • Dijital Medya Ajanlarının diğer reklam ajanslarından farkı için bahsedebileceğimiz bir diğer konu ise Seo Optimizasyonu (Search Engine Optimization) hizmetidir. Yani arama motorlarının oluşturulan web sayfalarını daha basit ve kolay bir şekilde taramasına imkân sağlayan teknik düzlenmeleri de yine Dijital Medya Ajansları yapmaktadırlar.

Dijital Medya Ajansının vermiş olduğu hizmetleri kısaca özetleyecek olursak; web tasarımı, sosyal medya, mobil applicationlar, seo optimizasyonudur.  Bu sayılanlar Dijital Medya Ajanslarının vermiş olduğu anahtar hizmetlerden birkaçıdır, bunlar dışında daha birçok hizmet daha Dijital Medya Ajansları için sayılabilir.

İnnova Reklam Ajansı Olarak Bizler, Digital Medya Ajansları,  Digital Medya Reklamları, İnteraktif Medya Hizmetleri, İnternet Reklamları Konusunda Başta Afyonkarahisar olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)