web tasarım blog

Diyarbakır Reklam

Diyarbakır Reklam

Diyarbakır, Diyarbakır reklam, Diyarbakırda Reklam, Diyarbakır Reklam Ajansı, Diyarbakırda Reklamcılar, Diyarbakırda Reklam Ajansı Var mı ? Diyarbakırda en iyi reklam ajansları hangileri ?

Bu soruları yazarak sitemize ulaşmış olan değerli ziyaretçimiz İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Başta Diyarbakır ilimiz olmak üzere tüm Türkiye’ye reklam ajans hizmetleri veriyoruz. Diyarbakır ilimiz, tarihi, kültürü, coğrafyası, farklı kültürlerden oluşan halkı, önemli ticari hacmi ile önemli bir ilimizdir. İnnova reklam ajansı hizmetlerimizi, Diyarbakırdaki faaliyetlerimizi kısaca belirtmeden önce sizlerle biraz Diyarbakır’ı konuşalım.

diyarbakır-reklam

Diyarbakır

9.000 yıllık tarihi geçmişiyle Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında Mezopotamya’da yer almaktadır. Önemli ticaret yolları üzerinde ve Dicle nehri kıyısında bulunan il, birçok sosyal ve etnik grubun merkezi olmuştur. Diyarbakır yöresinin bilinen en eski adı ise kaynaklarda Amidi olarak geçmektedir. İlde on yedi adet ilçe, 751 adet köy bulunmaktadır. İlçeleri;  Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur ve Yenişehir ‘dir.

Türkiye’nin en kalabalık on ikinci şehri olan Diyarbakır’ın son verilere göre toplam nüfusu 1.635.048’dir. İlde nüfus yoğunluğu 107 km2’dir.

Nüfus yoğunluğunun fazlalığı sebebiyle Diyarbakır ilimiz büyükşehirdir. Her büyükşehirde olduğu gibi Diyarbakır da da internet üzerindeki Google arama sonuçlarıda oldukça yüksektir.

Tarım

Tarım, et ve et ürünleri, dokuma, el sanatları, et entegre tesisleri, turizm şirketleri, ticari işletmeler oldukça yoğundur. Güneydoğu Anadolu bölgesinin önemli merkezlerinden olan Diyarbakır’da reklam tanıtım faaliyetlerimiz yüksektir. Her ilde reklam çalışmalarımıza referanslarımız yüksek olduğu gibi Diyarbakır ilimizdede oldukça yoğun bir firma potansiyelimiz, oldukça geniş bir hedef kitlemiz mevcuttur.

Topraklarının %33’ü orman, %40’ı tarıma elverişli arazi, %22’si çayır ve meralarla kaplıdır. Çanak şeklinde bir havzadan meydana gelen il sert kara iklimine sahiptir. İlde yazlar çok sıcak, kışlar ise soğuk ve karlı geçmektedir. Bu durum her ne kadar turizm faaliyetlerini yavaşlatıyormuş gibi görünse de tarihi zenginlikler her zaman yurt içi ve yurt dışı misafirleri ağırlamakta bu da turizm faaliyetlerini hareketlendirmektedir.

İlde bulunan dağlar; Mâden Dağları, Uzuncaseki Dağı, Yumru Dağı, İnceburun Dağları, Tosun Tepe, Hasar Tepe, Ömer Tepe, Karacadağ, Kuştaşı Tepe, Yuva Tepe ve Tumtaş Tepe’dir. İlde bulunan ovalar; Gevran Ovası, Kiki Ovası, Behremki Ovası, Lice Ovası, Hazro Ovası, Çermik Ovası,  Çüngüş Ovası, Piran Ovası, Hani Ovası, Kulp Şerit Ovası ve Dicle Ovaları’dır. Ovalarda hayvancılık faaliyetlerinin etkili olması et entegre tesislerinin kurulmasını ve işlenmesini sağlamış, tarihi geçmişe dayalı bir ticari faaliyet ortaya çıkmıştır.

İlin en önemli akarsuyu Dicle’dir. Diyarbakır’ın neredeyse tüm su ihtiyacını karşılayan Dicle Nehri, Maden Suyu ve Birklin Suyu Doluca’nın birleşmesinden meydana gelmiştir.  İlde bulunan diğer akarsular; Sinan Suyu, Çangüş Suyu, Göz Suyu, Medrap Suyu ve Kalhane Suyu ile Meda Çayı ve Sinek Çayıdır.

Ekonomi

Ekonomisinin büyük bir bölümü tarıma dayalı olan Diyarbakır halkının %40’ı tarım, %10’u ise ilde bulunan sanayi işletmelerinden geçimlerini sağlamaktadır.

Yaklaşık 650 bin hektarda yapılan tarım faaliyetlerinden elde edilen en önemli tarım ürünleri tahıl ürünleridir. Her geçen yıl tahıl üretimini arttıran Diyarbakır, yetiştirmiş olduğu tüm Türkiye iç piyasasın da ihraç etmektedir.

Sebze ve meyve konusunda da gelişmeye devam eden ilde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri şunlardır; domates, patlıcan, biber, fasulye, kabak ve taze soğan,  karpuz, kavun, üzüm, ceviz, bâdem, nar, dut ve armuttur. Diyarbakır, özellikle yetiştirdiği karpuzların lezzeti ile adından ettirmektedir. Yurt içi ve yurt dışı pazarda önemli yer tutmaktadır.

diyarbakırda-reklam

Geniş çayır ve meraları ile hayvancılığa elverişli olan Diyarbakır’da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bunun yanında yapmış olduğu arıcılıkta da her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Maden konusunda oldukça zengin olan ilimizin en önemli kaynağı şüphesiz Bismil sınırları içerisinde olan petrol yataklarıdır. Türkiye’nin yıllık üretmiş olduğu 2,5 milyon ham petrolün yarısı Diyarbakır’dan temin edilmektedir. Petro dışında ilde, linyit ve bakır madenleri de mevcuttur.

Tarım, hayvancılık, ormancılık ve madencilik dışında Diyarbakır ekonomisini, ticaretini, reklam çalışmalarını canlandıran bir diğer sektör sanayidir. Diğer sektörlerde de olduğu gibi sanayi sektöründe de her geçen yıl gelişme gösteren ilimizde bulunan başlıca fabrikalar; demir, bakır, kuyumcu, dokuma, yün, yemi süt, buhar ve su tribünü, çimento ve halı fabrikalarıdır. Bu fabrikalarımızın reklam faaliyetleri innova reklam ajansı tarafından memnuniyetle sağlanmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı Diyarbakır reklam, Diyarbakır’da reklam, Diyarbakır reklam ajansı, Diyarbakır reklam ajansları, Diyarbakır’da reklam ajansları, Diyarbakır en iyi reklam şirketleri, Diyarbakır reklam şirketi, Diyarbakır reklam firması, Diyarbakır reklamcılar, Diyarbakır reklam tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …