Edirne Reklam

Edirne reklam, Edirne Reklam Ajansı, Edirne’de Reklam Ajansları, Edirne’de reklam ajansı var mı ? Edirne’de internet reklamı yapan ajansı var mı ? Bu soruların muhatabı olan bizlere ulaştınız, şuan doğru yerdesiniz, İnnova reklam ajansı tüm Türkiye ye profesyonel reklam hizmetleri vermektedir.

Edirne ilimizi dilerseniz ekonomik, coğrafi, ticari açıdan biraz inceleyelim.

edirne-reklam

Edirne

Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne, Trakya Yarımadasında, kuzeyde Istıranca Dağları, güneyde Koru Dağları ve Ege Denizi, Saroz Körfezi, batıda Meriç Ovası ve Meriç Nehri, doğuda ise Ergene Ovası’nın içinde kalmaktadır.

Merkez ilçe ile beraber Edirne’de toplam dokuz ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Edirne Merkez, Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu ve Uzunköprü’dür. Son verilere göre toplam nüfusu 400.280, nüfus yoğunluğu ise 63,7’dir.

Genelde düzlük bir araziye sahip olan ilde çok fazla dağ bulunmamaktadır. Bu nedenle ilde bulunan dağların yükseltisi 500 metreyi aşmamaktadır. İlde bulunan dağlar; Istranca Dağları, Çandır Dağları ve Uzunköprü Dağları’dır.Tarımsal faaliyetlerin yapılmasında en önemli kaynak olan ilin en önemli akarsuyu Meriç Nehri’dir. İlde bulunan ovalar ise; Ergene Ovası ve İpsala Ovası’dır.  %25’i ormanlık alanlarla kaplı olan Edirne ormanlarında en fazla görülen ağaç tipi;meşe, kızılçam ve karaçamdır. Kereste, tarım ticaret işletmeleri bulunmaktadır.

Toprakları fazla engebeli olmayan Edirne’nin bazı bölgelerinde kara iklimi daha baskın görülürken bazı bölgelerinde ise Karadeniz iklimi ve Karasal iklim baskın olarak görülmektedir. İlde kışlar genellikle sert ve yağışlı, yazlar ise sıcak geçmektedir.

En önemli geçim kaynağı tarım olan Edirne topraklarının %57’si tarıma elverişli araziden oluşmaktadır. İl topraklarının %14’ü mera ve çayır, %25 ‘i ise orman ve fundalıktan oluşmaktadır.

Ekonomi

Edirne il ekonomisine, ticaretine, reklam çalışmalarına katkı sağlayan başlıca faaliyetler ise şunlardan oluşmaktadır; tarım, hayvancılık, balıkçılık, ormancılık ve avcılık. İl gelirinin %42’si tarım faaliyetlerinden elde edilmektedir. Bunun yanında Edirne’de son yıllarda hızla gelişme gösteren sanayi alanından da önemli gelirler elde edilmeye devam edilmektedir.

Ovaları oldukça bereketli bir yapıya sahip olan Edirne, kullandığı tarım teknolojileri ile diğer iller arasında bir adım önde olmaya devam etmektedir. İlde sulama, gübreleme ve tarım araçları son teknolojiler kullanılarak uygulanmaktadır. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri;  tahıl ürünlerinde; buğday, şeker pancarı, ayçiçeği, pirinç, sebzelerde;  fasulye, susam, kolza, domates, patlıcan, pırasa ve lahana, meyvelerde; kavun, üzüm, karpuz, elma, armut, badem, erik ve kızılcıktır. Üretilen bu ürünler hem yurt içi piyasaya, hem de yurt dışı piyasalara ihraç edilmektedir.

Hayvancılığın daha çok küçükbaş üzerine yapıldığı Edirne’de, üretimi yapılan beyaz peynirler Türkiye piyasasına önemli oranda ihraç edilmektedir. Tarım ve hayvancılık dışında il ekonomisine katkı sağlayan ormancılıktan her yıl 25 bin m3 sanayi odunu, 20 bin m3 yakacak odun, madenlerden ise her yıl 50 bin ton linyit elde edilmektedir.

Türkiye’nin önemli sınır kapıları olan Kapıkule ve İpsala sınır kapılarına sahip olan Edirne bu yönü ile tarihi ve turistik bir coğrafi konumdadır. Konumu itibariyle de insan sirkülasyonunun fazla yaşandığı illerimiz arasında girmektedir.

Sanayi

Son verilere göre 162 sanayi tesisi bulunan il, daha çok gıda sektöründe çalışan kuruşlara, firmalara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bu kuruluşlarda istihdam eden toplam işçi sayısı 7.088’dir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; yağ, un, kaşar ve beyaz peynir, mandıra, tarım, çeşitli imalar v, dokuma ve deri sanayi ve sıhhi tesisat malzemeleri üreten kuruluşlar.

İnnova Reklam Ajansı, Edirne reklam, Edirne’de reklam, Edirne reklam ajansı, Edirne’de reklam ajansı, Edirne’de internet reklamları, Edirne reklam şirketleri, Edirne reklam ajansları, Edirne reklam firmaları, Edirnede en iyi reklam firmaları, Edirne’de profesyonel reklam firmaları, Edirne başarılı reklam ajansları, Edirne reklam tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)