Elazığ Reklam

Elazığ reklam ajansı, Elazığ’da reklam, Elazığ reklam, Elazığ reklam ajansı, Elazığ reklam ajansları, Elazığ reklam firmaları, Elazığ’da reklam ajansı var mı ? Elazığda en iyi reklam ajansları hangileri ? Elazığ ilimizin reklam potansiyeli ile ilgili kısa araştırmalar yaptık, bunları sizinle paylaşmak istedik. İnnova reklam ajansı olarak bizler başta Elazığ olmak üzere tüm Türkiye ye reklam hizmetleri veriyoruz.

 elazığ-reklam

Elazığ

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi, Yukarı Fırat Havzasında bulunan bir ilimizdir. On bir adet ilçeden oluşan Elazığ’ın ilçeleri; Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban,  Kovancılar, Maden, Palu ve  Sivrice’dir.  İlde ayrıca 537 köy ve 709 mezra bulunmaktadır. Son verilere göre toplam nüfusu, 412.220, nüfus yoğunluğu ise, 55.72’dir.

Elağız’ın bu mevcut nüfus yoğunluğu Google arama sonuçlarındaki sorgularıda oldukça hareketlendirmekte ve Türkiye genelinde rekabeti olan sektörlerin Elazığ da da aynı şekilde rekabetli oldukları görülmektedir.

Toplam yüz ölçümü 9.153 km2 Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi ’sinde yer alan 3. İl olarak yer almaktadır. Eski ismi el aziz dir, ayrıca il, Türkiye’de en büyük 20. ildir. İl topraklarının 8.327 km2’si kara, 826 km2 ise göl ve barajlardan oluşmaktadır. İlde yer alan en önemli göl Hazar Gölü’dür.  Tektonik bir yapıya sahip olan, su sporlarının ve balıkçılığın yoğun olarak yapıldığı Hazar Gölü, Elazığ için önemli bir kaynaktır. Turizm faaliyetleri oldukça yoğundur, turizm ve tur şirketleri, taşımacılık firmaları mevcuttur.

Ilıman bir iklimine sahip olan Elazığ’da kışlar, soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak geçmektedir. İl çevresinde yer alan barajlardan dolayı ikliminde çeşitliliklerde görülmektedir. Coğrafi konum olarak verimli bir ovada yer alan il, doğudan, batıdan ve güneyden Güneydoğu Toroslarının batı uzantıları ile çevrilidir. Topraklarının büyük bir kısmı dağ ve yaylalardan oluşan  Elazığ’da bulunan dağlar; Hasan Dağları, Bulutlu Dağı, Karga Dağı, Mastar Dağı, Meryem Dağı, Hazar Baba Dağı ve Kamışlık Dağı’dır.  İlde bulunan ovalar ; Palu Ovası, Behremaz Ovası, Kuzuova, Uluova ve Elazığ Ovası’dır. İlde bulunan en önemli baraj ise Keban Barajı’dır.

Ekonomi

Ekonomisi sanayi, tarım ve ticarete dayayan Elazığ’da gelirin %30’u sanayi, %10’u ticaret, %25’i ise tarımdan elde edilmektedir.

Keban Barajı’nın yapılması ilse tarıma elverişli topraklarının büyük bir bölümü sular altında kalan Elazığ’da sanayi buna paralel olarak gelişme göstermiştir. Verimli topraklara sahip olan ilde tarım alanlar her ne kadar az olsa da tarımdan elde edilen verim oldukça yüksek olmaktadır. İlde yetiştirilen tarımsal ürünler; arpa, pirinç, buğday, şeker pancarı, tütün, nohutfasulye, mercimek, burçak, lahana, soğan, sarımsak, pamuk, fiğ, üzüm, elma, armut, ceviz, kayısı, dut, badem, çilek ve kavun.

Tarıma dayalı faaliyet gösteren firmaların, ticari faaliyetlerin bölgede ve ilde önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Elazığ’ın bir diğer önemli ekonomik faaliyeti de madenlerden sağlanmaktadır. İle bulunan blister bakır, krom, kurşun, sülfrik asit prittüvenan rezervleri faal olarak işletilmekte, bu sanayi kuruluşlarında önemli bir sayıda istihdam sağlanmaktadır. Betonit rezervinden çıkarılan mermerler bugün dünyada bulunan en kaliteli mermerler arasındadır.

Sanayi

Elazığ’da mermer işletmeleri dışında irili ufaklı yaklaşık 1.200 civarı işletme bulunmaktadır. Bu yönüyle önemli bir sanayi merkezi olan Elazığ’da bulunan temel sektörler ise şunlardan oluşmaktadır; un, deri, şeker, çimento, pamukyağı, pamuk ipliği, kiremit, yün, süt, ayçiçek yağı,  yem, azot, süper fosfat, kireç, plastik boru, tüp gaz imalatı ve dolum, kâğıt, tekstil, meşrubat, matbaacılık, mermer, mobilya, sabun, tıbbî malzeme, ayakkabı fabrikalarıdır.

Birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan il, tarihi dokusu ve etnik havasıyla Doğu Anadolu Bölgesi’nin temel turistik merkezlerinden olan Elazığ’a ulaşım ise Keban Gölü üzerinden feribotla bunun dışında demiryolu ve kara yolu ile sağlanmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı Elazığ reklam, Elazığda reklam, Elazığ reklam ajansı, Elazığda reklam ajansı, Elazığ reklam firması, Elazığda reklam şirketleri, Elazığ en iyi reklam firmaları, Elazığda en iyi reklam şirketleri, Elazığ kaliteli reklam firmaları, Elazığ başarılı reklam ajansları, Elazığ reklam tanıtım, pazarlama konularında hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)