web tasarım blog

Erzincan Reklam

Erzincan Reklam

Erzincan reklam ajansı, Erzincan reklam,  Erzincanda reklam, Erzincan reklam ajansı var mı ? Erzincan reklam firmaları, Erzincan reklam şirketleri hangileri ? Erzincan’ın en iyi reklam ajansı hangisi ? Sorularını yazarak sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz İnnova reklam ajansı olarak bizler Erzincan’da reklam ajansı, reklam tanıtım hizmetleri, web tasarım, internet reklamları konusunda sizlere hizmet veriyoruz.

erzincan-reklam-ajansı

Erzincan

Dilerseniz hizmetlerimizin detaylarını aktarmadan önce Erzincan ilimizi ticari, kültürel, coğrafi özelliklerini, yani reklam faaliyetlerini etkileyen özelliklerini inceleyelim beraber.

Erzincan, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde kalan en eski kültür merkezlerimiz arasında sayılan bir ilimizdir. Dokuz adet ilçeden oluşan ilde bulunan ilçeler; Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve Üzümlü’dür. Son alınan verilere göre toplam nüfusu, 223.754, nüfus yoğunluğu ise 19 km2’dir.

Yüz ölçümü 11.746 km2 olan Erzincan topraklarının geneli dağ ve platolarla kaplı, arazisi dağlık ve engebelidir.  İl topraklarının %60’ı çayır ve mera, %11’i ormanlık ve fundalık, %20’si tarıma elverişli arazi, %9’u ise tarıma elverişli olmayan araziden oluşmaktadır. İl merkezinin denizden yüksekliği ise 1.151 metredir.

Karasal iklim özelliklerine sahip olan ilde kışlar oldukça sert, soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir.  Genellikle step bitki örtüsünün hakim olduğu Erzincan dağlarında görülen ağaç türleri çam, meşe ve çalılıklardır.

İlde bulunan ovalar; Erzincan ve Tercan ovaları, akarsular; Karasu Irmağı, göller; Yedi göller, Kadı gölü, Aygır gölü, dağlar ise;  Mayram dağı. Koşon dağı, Murdelor dağı,  Eşilbaba dağı, Mercan dağı, Katırtepe dağı, Karacakale dağı, Refahiye dağları, Çimen dağları,  Kurtlutepe dağı, Gülen dağları, Çölan dağı,  Varık dağları, Çengelli dağları, Çal dağları, Kop dağları, Gavur dağları,  Mülpet dağı,  Keşiş dağı ve Dumanlı dağıdır.

Ekonomi

Coğrafi konumu itibariyle elverişli topraklara sahip olan Erzincan ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Sanayi anlamında diğer illere göre geride kalmış olan Erzincan’da, ticaret, yeraltı kaynakları ve turizmde il ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Çalışan nüfusunun %70’inin tarımla uğraştığı Erzincan’da en çok yetiştirilen tarımsal ürünler tahıllardır. Bunun dışında sebze ve meyve yetiştiriciliği de yapan il, yetiştirmiş olduğu sebze ve meyvenin %35’ini Türkiye piyasasına sürmektedir.

Erzincan’da yetiştirilen tarımsal ürünler; buğday, arpa, çavdar, fasulye, fiğ, patates, şeker pancarı, domates, lahana, havuç, kayısı, zerdali, dut, elma, armut, badem ve üzümdür. Bu ürünlerden çavdar, buğday, patates ve şeker pancarı en fazla üretimi yapılan tarımsal ürünlerdir. Bu ürünler tarımsal firma faaliyetlerini ortaya çıkarmakta ve tarımsal rekabet artmaktadır.

Tarım

İlin geçim kaynaklarından bir diğer önemli olan hayvancılık ise daha çok küçükbaş, büyükbaş hayvan ve arıcılık üzerine yapılmaktadır.  Geniş mera ve çayırları sayesinde hayvancılık konunda diğer illere göre oldukça gelişmiş olan Erzincan’da koyun, kıl keçisi, sığır, at, manda ve arı kovanı sayısı yüksektir.

İli diğer geçim kaynaklarından olan madencilik ve ormancılığın ise tarım ve hayvancılığa göre il ekonomisine getirisi daha düşüktür. Yüz ölçümünün %9’unun ormanlarla kaplı olduğu ilde yıllık 40 bin ster yakacak odun ve 2500 m3 inşaat kerestesi çıkartılmaktadır. Özellikle krom yatakları bakımından zengin olan ilde bulunan başlıca kaynaklar; asbest, kireçtaşı, jips, perlit, tuz, demir ve manganezdir.

Sanayi

Sanayisi yeni yeni gelişme gösteren Erzincan’da bulunan başlıca sanayi kuruluşları; iplik fabrikası, süt fabrikası,  tuğla fabrikası, şeker fabrikası, boru fabrikası, yem fabrikası, et balık kurumu, salyangoz fabrikası, un fabrikası,  ayakkabı fabrikası, halıcılık, kilimcilik, orman ürünleri, dokuma ve metal eşya fabrikalarıdır.

Önemli bir kavşak noktası olan ile ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Erzincan’da taşımacılık turizm firmaları oldukça fazladır.

İnnova Reklam Ajansı Erzincan reklam, Erzincan reklam ajansı, Erzincanda reklam ajansı, Erzincan reklam hizmetleri, Erzincan reklam firmaları, Erzincan reklam şirketleri, Erzincan internet reklamları, Erzincanda web tasarım firmaları, Erzincanda reklam şirketleri konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …