web tasarım blog

Gaziantep Reklam

Gaziantep Reklam

Gaziantep reklam, Gaziantepte reklam, Gaziantep reklam ajansları, Gaziantep reklam ajansı, Gaziantep reklam firmaları, Gaziantep şirketleri, Gaziantep en iyi reklam ajansları, Gaziantep başarılı reklam firmaları, Gaziantepte internet reklamları, Gaziantep internet reklamları konusunda hizmet vermektedir.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Gaziantep’i biraz inceledik sizler için bazı analizler yaptık, reklam potansiyelini sizler için biraz aktarmak istedik.

gaziantep-reklam-ajansı

Gaziantep

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin en kalabalık sekizinci ilidir. Son verilere göre toplam nüfusu, 1.931.826, nüfus yoğunluğu ise 281 km2’dir.

Toplam dokuz ilçeden oluşan Gaziantep’te bulunan ilçeler; Araban, İslahiye, Karkamış, Kilis, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ve Yavuzeli’dir.

Yüz ölçümü 6.887 km2 olan Gaziantep’in %14’ü ormanlık alanla kaplıdır. İl ormanlarında bulunan ağaç türleri ise; meşe ve kızılçamdır. İlde bulunan dağlar; Nur Dağları, Dülükbaba, Sam, Ganibaba ve Sarıkaya Dağları, Sof Dağları ve Büyük Sof Dağı’dır. İlde bulunan en yüksek dağ 1.496 metre ile Büyük Sof Dağı’dır. Ovalar; Araban, Yavuzeli, Oğuzeli, Tilbaşar ve İslahiye Barak Ovaları. Akarsular;  Fırat Nehri, Nizip Çayı, Afrin Çayı, Merziman Çayı ve Alleben Deresi’dir. Bu bölgelerde turizm faaliyetleri, sulama faaliyetleri, turizm faaliyetlerine konu olan işletmeler, sulama faaliyetlerine, sulama faaliyeti malzemelerine konu olan işletmeler mevcuttur.

Sanayi

Sanayi anlamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birinci sırada olan Gaziantep’in gelirinin %40’ı tarımdan, %25’i sanayiden elde edilmektedir. Çalışan nüfusun %60’ı ise tarımcılıkla uğraşmaktadır. Topraklarının %60’ı tarıma oldukça elverişli olan Gaziantep’te yetiştirilen tarımsal ürünler; Antep fıstığı, üzüm, pirinç, pamuk, susam, tütün, zeytin, buğday, arpa, nohut, mercimek, pamuk, susam, soğan, erik, nar, incir, ceviz ve zerdali, patlıcan, salatalık, kabak, sivri biber ve turp.

Türkiye’nin %50 – 75 fıstık ihtiyacını karşılayan Gaziantep, aynı zamanda yetiştirmiş olduğu sebze ve meyveleri de başta yurtiçi piyasa olmak üzere yurt içi ve yurt dışına ihraç ederek ekonomisini canlı tutmaktadır.

İlin diğer geçim kaynaklarını madenler, hayvancılık ve sanayi oluşturmaktadır. Hayvancılığın daha çok küçükbaş üzerine yapıldığı Gaziantep’te, hayvancılık daha çok yayla ve dağlık kısımlarda gerçekleştirilmektedir. İlde bulunan maden rezervleri ise; manganez, krom ve fosfor tuzudur. Mevcut yeraltı zenginlikleri bu alanda ticari faaliyetlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Sanayi anlamında bölgesinde birinci olan Gaziantep’te bulunan başlıca sanayi kuruluşları; dokuma, iplik, un, sabun, deterjan, deri, plastik, çimento, salça, bisküvi ve yağ, elektrik motorları, su santrifüjleri, matkap tezgâhları, soğuk hava depoları, akümülatör, kampana, piston, gömlek, cendere, vantilatör, aspiratör, su tesisat araçları, torna tezgâh, levha makinaları. Leblebi kavurma makinaları, dondurma makinaları, bisküvi fırınları, iplik kurutma santrifüjleri, çikolata makinaları, şekerleme yapım ve ambalaj makinaları, dokuma ve desen makinaları, elektrik kaynağı makinaları, otomobil hava frenleri, tuz, bulgur ve un değirmenleri, üzüm presleri, otomatik kahve kavurma makinaları, briket makinaları, taş kırma konkasörü, elbise temizleme makinası, sanayi gaz ocakları, çeşitli oto parçaları ve oto karoserler ve para kasacılığı fabrikalarıdır.

İle ulaşım havayolu, demiryolu ve karayolu ile sağlanmaktadır. İlde dört adet de üniversite bulunmaktadır. Bunlar; Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sanko Üniversitesi ve Zirve Üniversitesi’dir. Bu üniversitelerin çevresinde öğrenci yurtları ve öğrencilere hizmet eden işletmeler mevcuttur.

İnnova Reklam Ajansı Gaziantep reklam, Gaziantepte reklam, Gaziantep reklam ajansı, Gaziantepte reklam ajansı, Gaziantepte reklam ajansları, Gaziantep reklam şirketleri, Gaziantep reklam firmaları, Gaziantep en iyi reklam ajansları, Gaziantep başarılı reklam ajansları, Gaziantep internet reklamları, Gaziantep reklam tanıtım internet reklamları konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …