web tasarım blog

Giresun Reklam

Giresun Reklam

Giresun reklam, Giresun da reklam, Giresun reklam ajansı, Giresun reklam ajansları, Giresun da hangi reklam ajansı daha başarılı, Giresun ili ticari hacmi ve reklam potansiyeli nedir ? Sorgularıyla sitemize ulaşan değerli ziyaretçilerimiz, web sitemize hoşgeldiniz. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Giresun ilimizde reklam, internet reklamları, web tasarım, sosyal medya reklamları konusunda hizmet veriyoruz. Giresun ilimizdeki faaliyetlerimizi sizlere aktarmadan önce dilerseniz ilimizin ticari, coğrafi, kültürel özelliklerinden biraz bahsedelim.

Giresun

Giresun, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan yarımada üzerine kurulmuş olan bir ilimizdir. İl; Şebinkarahisar, Alucra, Bulancak, Keşap, Espiye, Dereli, Eynesil, Piraziz, Yağlıdere, Çanakçı, Güce, Doğankent ve Çamoluk olmak üzere on beş adet ilçeden oluşmaktadır. Anadolu’nun kuzeydoğusunda, Karadeniz’in incisi olan Giresun’da son alınan verilere göre toplam nüfus; 429.984’tür.

giresun-reklam-ajansı

İki ayrı iklimin görüldüğü Giresun’da, kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçmektedir. Yıl içerisinde bol yağış alan Giresun, bitki örtüsü bakımından oldukça zengin bir ilimizdir. İl topraklarının %38’i orman, %27’si mera ve çayır, %7’si ise tarıma elverişli olmayan araziden, kalan kısım ise tarım arazilerinden oluşmaktadır. Giresun ormanlarında görülen ağaç türleri; fındık, kestane, akasya, gürgen, meşe, ıhlamur, dişbudak, karaağaç, akçaağaç, sarıçam ve ladin ağaçları ile çeşitli meyve ağaçlarıdır.

İl topraklarının çoğunluğunun Doğu Karadeniz bölümünde yer aldığı Giresun’un yüz ölçümü 6.934 km2’dir. Bir liman şehri olan Giresun’un Karadeniz’de bulunan toplam kıyısı ise 122 km’dir.

Daha çok engebeli bir araziye sahip olan Giresun’da bulunan dağlar; Giresun Dağları, Balaban, Gavur Dağı Tepesi, Cankurtaran, Karagöl ve Kırkkızlar Dağlarıdır. Dağların ortalama yüksekliği 2.000 metreyi aşmamaktadır. İlde bulunan akarsular; Aksu, Harşit Çayı, Özlüce Deresi, Pazar Suyu, Yağlıdere ve Batlama Deresi’dir. Yaylalar ise; Kümbet, Kulakkaya, Bektaş, Tamdere, Karagöl, Eğribel, Kazıkbeli’dir.

Ekonomi

Çalışan nüfusunun %80’inin tarımla uğraştığı Giresun’da, il ekonomisi başta tarım olmak üzere, balıkçılık ve tarıma dayalı sanayiye dayanmaktadır.  Tarım arazilerinin genelinin fındık bahçesi olarak kullanıldığı Giresun’da yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; mısır, buğday, arpa, fiğ, patates, baklagiller, karalahana, domates ve fasulye, elma, armut ve kirazdır.

Giresun’da yetiştirilen fındıklar, günümüzde Türkiye’de bulunan en kaliteli fındık olarak yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’nin fındık üretiminin %25’i yine Giresun’dan sağlanmaktadır. 90.000 milyona yakın fındık ağacı ile il, Dünya’ya yapılan fındık ihracatında Türkiye’de birinci sırada yer almaktadır.
Hayvancılık da daha çok küçükbaş hayvancılıkla uğraşılan ilde yetiştirilen ilde, balıkçılıkta önemli ekonomik faaliyetler arasında yer almaktadır. Bu alanda ihtiyaçlar, ihtiyaçlar doğrultusunda ticari işletmeler, firmalar, reklam faaliyetleri ve rekabet oldukça yoğundur.

Google arama sonuçlarındaki sorgular oldukça yüksektir, internet reklamlarında da rekabet vardır.

Tarım

Tarım, hayvancılık ve balıkçılık dışında il ekonomisine getirisi olan diğer faaliyetler; madenler, ormancılık ve sanayidir. İlde bulunan maden rezervlerinden çıkarılan kaynaklar; kurşun, kaolen, çinko, linyit, manganez, antimon, demir, şap, barit, maden kömürü ve uranyumdur. 250.000 hektar sahaya sahip olan il, ormancılıktan ise yıllık 200.000 m3 sanayi odunu, 300 bin ster yakacak odun elde edilmektedir.

Özellikle son yıllarda sanayide gelişme gösteren Giresun’da 23 tane fındık kırma tesisi, 13 tane taş sektörüne bağlı tesis bulunmaktadır.  İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; kâğıt fabrikası, fındık işleme tesisleri, levha fabrikası, çay fabrikası, fındık kırma atölyeleri, metal eşya, kolonya, dokuma tezgâhları, doğrama bıçkı ve kereste fırınlama atölyeleri, peynir ve tereyağı fabrikası, un fabrikası, balık unu ve yağı fabrikası. Bu fabrika ve ticari işletmelerimizin reklam potansiyeli oldukça yoğun olup işletmelerin internet ortamında rekabeti mevcuttur.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Giresun reklam, Giresunda reklam, Giresun reklam ajansı, Giresunda reklam ajansı, Giresunda reklam ajansları, Giresun reklam firmaları, Giresun reklam şirketleri, Giresun en iyi reklam şirketleri, Giresun en iyi reklam firmaları, Giresunda hangi reklam firması daha iyi, Giresunda reklam firması, Giresun internet reklamları, Giresun sosyal medya reklamları, Giresun web tasarım, Giresun reklam tanıtım hizmetleri.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …