web tasarım blog

Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir?

Google Adsense Nedir? Google Adsense Nasıl Kullanılır, Google Adsense Hesap Oluştur, Google Adsense Hesap Tanımlama, Google Adsense Hesabı Nasıl Oluşturulur, Google Reklamlarından Para Kazanmak, Google’dan Tıklanma Başına Para Kazan, Google Adsense Para Kazanmak, Google Adsense Başvuru Yap, Google Adsense Kayıt Olma, Google Adsense Kayıt Olmak istiyorum gibi sorgular yazarak web sitemize gelen değerli ziyaretçimiz.

google-adsense-hesap-kaydı

Web sitemize  hoş geldiniz, bugünkü  Google makalemizin  konusu Google adsense  Google adsense bir çoğunuzun bildiği gibi Google’dan para kazanma uygulaması.

Nasıl Çalışır,

Google Adsense Google Görsel Arama Ağı Reklamlarına web sitemizi açarak web sitemiz üzerinden görüntülü reklam yapılmasına verdiğimiz izinler sayesinde para kazanma yöntemidir. Google Adwords tıklanma başına maliyetli reklamları yada Görüntülü reklam ağında, verenlerden reklam yapmak için aldığı tıklanma başına maliyetli kazançları reklamların yayınlanmasına ve  gösterilmesine ortak olan site sahipleriyle paylaşması yöntemidir.

Madem ki Google arama motoruna ortak olacağız, madem ki Google Arama motoru bizi reklam gösterme ve reklam yayınlama sistemine ortak edecek onun hoşuna gidecek, onun kurallarına uygun bir web sitesi sahibi olmamız gerekiyor, İşte Google Adsense Hesabı Açabilmek için uymamız gereken bazı şartlar.

google-adsense

Google adsense den para kazanabilmek için bazı şartları yerine getirmemiz gerekiyor.

Google adsense politikaları hakkında bilgi sahibi olmamız ve Google adsense politikaları doğrultusunda Google adsense başvurusunu yapmamız gerekiyor.

Google adsense hesap sahibi olabilmek için az bilinen bazı şartları aşağıda açıklıyorum,

Google adsense sistemine kabul edilebilmesi için yani websitemizden tıklama başına para kazanabilmek için Google bizden istediği şartlar var bu şartları yerine getirmemiz gerekiyor Bu şartları size kısaca aktarmak istiyorum,

Google adsense Öncelikle güvenilir kaliteli temiz içerikler oluşturmamız istiyor yani, kopya metinler çalıntı makaleler hileli resimler  istemiyor.

Google adsense hesap sahibi olabilmemiz için  web sitemizde Özgün olarak yazılmış makalelerin bulunması gerekir,  

Web sitemizin kısmen de olsa w3 politikalarına uygun olması gerekiyor,

Web sitemizde resimleri doğrudan link ve reklam vererek başka sitelere gizli yönlendirmeler yapılmaması gerekiyor,

Web sitemizde  koşullar şartlar,  gizlilik sözleşmesi,  web site kullanım politikaları,  üyelik sözleşmesi gibi eğer web sitemize üyelik varsa üyelerin davranışlarını Google kriterleri çerçevesinde sınırlandıran bazı politikaların bulunması gerekiyor.

Örneğin,

Web sitemiz insanların birbirine ileri derecede şakalar yapıp kötü kelimeler kullandığı bir web sitesine dönüşmemeli üyelerin davranışlarını şekillendiren üyelik sözleşmeleri bulunmalı, eğer web sitemiz satın alma işlemi gerçekleştirilen Bir web sitesi ise eğer satın alma işlemini şekillendiren politikalar bulunmalı,  Google adsense tarafından Bunlar yüzde yüz şart olmasa da Adsense’e kabul edilme şansımızı artırmaktadır.

Web sitemizin daha önceden açılıp Google indexine kabul edilmiş olması gerekiyor.

İnnova Reklam ve Web Tasarım Ajansı olarak bizler Google Adsense hesap sahibi olmak isteyen herkese yardımcı oluyoruz, Adsense uyumlu web tasarımı, Adsense uyumlu forum siteleri yaptırmak isteyen ziyaretçilerimiz 0 532 683 13 43 nolu hattı arayabilirler yada web sitemizin iletişim formlarından bizlere yazabilirler.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …