web tasarım blog

Google İmage Search Nedir?

Google İmage Search Nedir?

Google İmage Search Nedir?, Google İmage Search nedir, Google  resim  sorgulama, Google İmage Search Nasıl kullanılır  gibi sorular yazarak Web  sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz  İnnova reklam ve web tasarım Ajansı olarak Bizler Google ürünlerini sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü konumuz Google resim sorgulama aracı.  Google resim sorgulama aracı ne işe yarar Google resim sorgulama aracı nasıl kullanılır bunun gibi bilgileri paylaşacağız bugün.

Google resim sorgulama aracı makalemizde Google Resim Tarama veya Sorgulama aracından biraz bahsetmek istiyoruz.

google image search

Nasıl kullanıyoruz

Bu araç Google görsellerdeki resimler içinde resim tarama hızı resmin benzerlerinin görüntülenmesini resmin daha önceden hangi adreslerden paylaşıldığını göstermeye yarayan bir araçtır. Genelde telif hakları ile alakalı tereddütler yaşandığında görsel satın alınacağı zaman veyahut bazı görselleri kullanarak gerçeklik izlenimi yaratmaya çalışan şahıslar ya da firmaların ayıklanması için kullanılabilir. Google resim sorgulama aracı’nın şahıslar tarafından kullanımı genellikle sosyal medya hesaplarından sahte fotoğraflarla arkadaşlık istekleri, taciz boyutuna varan iletişim çabaları, gerçeklik uyandırmaya çalışma gibi yanlış davranışları sergileyen kişileri ayıklayabilmek adına önemli bir çözümdür.

google-resim-tarama

Google resim sorgulama aracını genellikle ajanslar, fotoğraf ajansları, reklam ajansları, fotoğraf ve grafik satın alacağı zaman örnek fotoğrafları Google resim sorgulamadan tarayarak eğer daha önce bir yerlerde kullanılmamış var ise telif hakkı ile ilgili problem yaşamayacak ise satın alma işlemi başlatırlar, Maddi manevi kayıplar  para kayıplarına uğramamak için orijinal görselleri bu araç sayesinde sorguluyor ve gerçek görselleri satın alıyoruz. Google resim sorgulama fotoğrafları konusuna göre boyutuna göre paylaşıldığı tarihe göre fotoğraf türüne göre Renklerine göre  kategorize etmektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …