web tasarım blog

Google Recaptcha Uygulaması

Google Recaptcha Uygulaması

Google Recaptcha Uygulaması, Google Recaptcha, Google Recaptcha Site İletişim Forum Güvenliği, Site Form Tablo Güvenliği, Siteye Spam Geliyor, Spam Programlarından Gelen Spamları Önleme, Site Ziyaretçileri Gerçek Kişi Test Uygulaması, Google Recaptcha Uygulaması Nedir, Google Recaptcha Uygulaması Nasıl Kullanılır,  Google Recaptcha Uygulaması tanımla gibi sorgular yazarak web sitemize gelen değerli ziyaretçimiz web sitemize hoş geldiniz.

Google Recaptcha Uygulaması
Google Recaptcha Uygulaması

Recaptcha’nın Faydaları

Google Recaptcha Uygulaması web sitemizi oluştururken web sitemize spamların, virüslerin, kimlik avcılarının mail göndermemesi, program üzerinden spam saldırıların önlenmesi, gerçek kişi tesbiti yapılabilmesi için kullanılan muhteşem bir uygulamadır.

Google Recaptcha Uygulaması web sitemizin iletişim formlarında, mesaj gönderilen alanlarında, indirme başlatılmasına izin verdiğimiz alanlarda, yükleme yapılmasına izin verdiğimiz alanlarda kullanılır.

Bazı web sitelerinin birkaç yıl kullanıldıktan sonra karmaşık yazılar, alakasız resimler, çince yazılar, japonca yazılarla dolu olduğunu görüyoruz. Bu tip web sitelerinde yorumlara gelen spamlar, iletişim kutularına gelen spamlar, ftp dosyalarına bulaşan spamlar web sitemizden temizlenmedikçe birikiyor ve bir süre sonra web siteniz kullanılamaz hale geliyor hatta banlanabiliyor.

Google Recaptcha Uygulaması bunların önüne geçmek için kullanabileceğiniz mükemmel bir uygulamadır.

Google Recaptcha Google arama motorunun form gönderimi, url gönderimi, mail paylaşımı gibi aynı anda tekrar tekrar kullanılabilecek alanlarında spamları önleyen uygulamasıdır. Google arama motoru kendi veri paylaşımlarında da bu uygulamayı kullanmaktadır. Bir çoğunuz bazı sitelere girerken indirme yapacağınız zaman, mail göndereceğiniz ya da mesaj göndereceğiniz zaman bu ben  robot değilim, robot olmadığınızı ispatlayın gibi ikazlarla kutucuğa tik atmanızı ister. Bu kişilerin gerçekliğini test edebilmek için Google yazdığı bir uygulamadır.

Google Recaptcha Uygulaması güvenlidir, Google Recaptcha Uygulaması var robot yok, gerçek trafik bilgileri var. Dos atakları yok. Yüzde yüz güvenilir site sahibi olamasanız bile en azından yüksek güvenlikli site sahibi olabilirsiniz. İnnova Reklam ve Web Tasarım Ajansı olarak bizler Google Recaptcha’yı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …