Google SEO Uzmanı

Google SEO Uzmanı, Google arama motorunun indeksleme algoritmalarını takip ederek web sitesini Google arama motoru aracına uyumlu hale getiren kişiye Google SEO uzmanı denir.

İnnova Reklam Web Tasarım Firması olarak bizler Google SEO çalışması ile ilgili uzun yıllardır çalışmalar yapıyoruz. Google algoritmalarını takip ederek firmaların web sitelerini Google arama aracına göre optimize ediyoruz. Bir web sitesinin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesine SEO çalışması denir.

Profesyonel SEO uzmanı arıyorsanız bizi 0532 683 1343 nolu hattımızdan arayabilirsiniz.

Google SEO Uzmanı

İnnova Reklam Web Tasarım Firması olarak bizler uzun yıllardır profesyonel SEO çalışmaları yapıyoruz. Sektörde uzun yıllardır onlarca firmayı Google da birinci sayfada yayınladık. Çalışmaya başladığımız bütün firmaları başarıyla arama motoruna optimize ettik. Çalışmalarımızı titizlikle takip ederek firmaların kazançlarının artmasını ve daha fazla hedef kitleye ulaşmasını sağladık. Bununla birlikte uzun yıllardır SEO uyumlu web tasarım çalışmaları yaptık. SEO uzmanlığı ile ilgili nasıl çalıştığımıza dair ip uçlarını aşağıda paylaşıyorum. Google SEO Uzmanı nedir, SEO uzmanı nedir bunların tamamına açıklık getirerek sizlerle paylaştık.

Google SEO Uzmanı

Google SEO Uzmanı

Google SEO Uzmanı,

Google SEO uzmanı ile SEO uzmanı arasındaki fark nedir öncelikle bunu açıklamak isterim.

Google SEO uzmanı web sitesini Google arama aracında birinci sayfada yayınlayan, sitenin Google arama aracındaki konumunu yükselten kişidir. Peki SEO uzmanı kimdir? SEO uzmanı ise tüm arama motorlarını baz alır. Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için tüm çalışmalar buna göre yapılır. Ülkemizde en çok kullanılan arama aracı Google arama motorudur. O yüzden sitelerin başarılı olması için en çok odaklandığımız araç budur.

SEO: Search engine optimization anlamına gelen arama motoru optimizasyonu kelimelerin kısaltmasıdır. Google arama motorunu ise artık hepimiz biliyoruz. 2012 yılından beri Google arama motorunun güncellemelerini takip ederek web sitelerine SEO çalışması yapıyoruz. Çalışmalarımızı bir iki ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak web sitenizi arama motorlarında yayınlanır hale getiriyoruz.

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması web sitesini arama motorlarına optimize etme çalışmasıdır. Google arama motoruna optimize ederken özellikle Google araçlarını kullanarak yaptığımız çalışmaları Google arama motoru botlarına gönderiyoruz. Yaptığımız çalışmaları incelemeleri için sitemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Yaptığımız kaliteli çalışmalar sayesinde ziyaretçi konu ile ilgili aramalar yaptığında, Google arama motoru sistemi tarafından çalışma yaptığımız siteye yönlendiriliyor. Bu sayede siteye gelen ziyaretçi ürün ve hizmetlerle ilgili bilgileri görüyor ve site sahibiyle iletişime geçiyor. Google SEO çalışmasının günlük konuşma dilindeki ifadesi budur. Teknik olarak ise aşağıda ana başlıklar halinde açıkladım. Teknik detaylar ise bize saklı kalacak, her SEO uzmanın kendine özgü bir çalışma stili vardır ve mesele sonucun başarılı olmasıdır. Bu güne kadar yüzde yüz başarılı çalışmalar gerçekleştirdik ve siz değerli ziyaretçilerimize çok kazandırdık.

Google SEO Teknik Çalışmalar,

SEO çalışmasına başladığımızda web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getiriyoruz. Web sitesinin site haritasını oluşturup arama motoruna gönderiyoruz. Web sitesinin karşılığı çıkmayan kırık linklerini ve bozuk linklerini tamir ediyoruz veya kaldırıyoruz.

Web sitesinde bulunan SEO dışı kriterlere sahip resimleri uygun hale getiriyoruz veya kaldırıyoruz. Web sitesinde bulunması gereken mobil versiyon, kullanışlı üst menü, mobil görünümdeki arama ve chat bölümlerini tamir ediyoruz. Siteyi Google Analitik sistemine dahil ederek sitenin tarafsız bir şekilde takip edilmesini sağlıyoruz.

Özgün tanıtım yazıları ve görselleri

SEO çalışmasının en önemli kısmı bu noktada ortaya çıkıyor, web sitesinin SEO uyumluluğu kadar önemli bir konu özgün yazılar. Konu ile ilgili ziyaretçiyi sıkmayan doğru tanıtım metinleri her zaman kazandırmıştır. Özgün yazılar hazırlamak tam bir ustalık işidir. İyi bir teknoloji yazarı yeteneği ve iyi bir dil bilgisine sahip olmayı gerektiriyor.

Mobil cihazların önemi,

Günümüzde kullanıcıların yüzde yetmişi mobil cihazlardan siteleri ziyaret ediyor. Web sitesinin mobil uyumlu olması, mobil arama motorlarında da görünüyor olması, web sitesinin mobil versiyonunun tamamen aktif olması ve masa üstünde çalışan tüm sayfaların aynı şekilde mobil görünümde de çalışıyor olması çok önemli.

Web sitesinin mobil görünümde uygun bir şekilde açılması bizim için çok önemli. Web sitesinin mobil versiyonunda hemen ara, whatsapptan bize yazın gibi bölümlerinin olması da çok önemli. Bunları web sitesine yoksa ekliyoruz.

Raporlama ve Takip

Raporlama kısmında ise bu aşamaya kadar yapılan işin sonucuna bakılır. Başarılı bir çalışma yapılmışsa analitik sistemini takip ettiğinizde yüzünüz güler. Google Analitik sisteminden alınan tarafsız sonuçlar değiştirme imkanı olmaksızın site sahibine gösterilir. Biz bu aşamada daha güvenilir olsun diye Google Analitik hesabımızın sizinle ilgili kısmında size de yetki veriyoruz. Rapor indirip size mail atarak değil direk sistem girişi vererek analizleri gösteriyoruz. Bu güne kadar bunu teklif ettiğim hiçbir firmam bunu istemedi, çünkü sizler çalan telefonlarınızdan Google SEO çalışmasının işe yaradığını görebiliyorsunuz zaten. Doğrudan işinize yansıyor ve daha fazla kazanmanızı sağlıyor.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (1 vote)