Google Slayt Google Ofis Uygulamaları

Google Slayt Google Ofis Uygulamaları, Google Slaytlar, Google Slaytlar Nedir, Google Slaytlar Nasıl Kullanılır, Google Slaytlar hakkında bilgi, Google Slaytlar ile sinevizyon gösterisi hazırlamak, Google Slayt kullanmak, Google Slaytı nasıl kullanabilirim, Google Slayt oluştur gibi sorguları yazarak web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz. Web sitemize hoş geldiniz.

google-slay-hakkında

Google Slaytlar

Google Slaytlar Google Drive’ın içinde ofis programlarının bir parçası olan power point sunularına benzer bir yapıdadır, Google slaytlarda oluşturduğunuz sunuları power point dosyalarıyla birlikte açabilirsiniz.

Toplantılar için sunum hazırlama, eğitim sunumları, sinevizyon gösterileri, tez sunumları, ödev sunumları, fotoğraf slaytları, manzara slaytları, toplumsal bilinci uyandırmak adına yapılan slayt çeşitleri, ses efektleri, yazı animasyonları, fon müzikleri hepsini Google Slaytlar ile düzenleyebilirsiniz.

Google slaytlar açılışlarda, davetlerde, şirket toplantılarında, seminerlerde oldukça kullanışlıdır.

google-slaytlar-nedir

Google Slaytları kullanmaya başlamak için öncelikle bir gmail hesabı oluşturmamız gerekiyor. Gmail hesabına giriş yaptıktan sonra Google+ bölümüne giriş yaparak Google Drive seçin, Drive seçtikten sonra kenarı mavi renkle işaretli yeri tıklatın, yeni slayt oluşturmak için sağ alt köşede + işareti vardır bu işareti tıklatarak yeni slayt oluşturmaya başlayın. İlk slayt sunumunuzun kapağı olacaktır bu bölüme projenizin adını yazın, sonra yeni slayt eklemek için ekle menüsünden yeni slayt sekmesini tıklayarak slaytınızın kapaktan sonra iç kapak olan ilk sayfasını oluşturun. Ekle menüsünden tablo ekle, yazı ekle, resim ekle, grafik ekle, video, çizgi, şekil ekleyebilirsiniz, animasyon ekleyebilirsiniz.

 

 

 

Google Slaytlar android ve ios cihazlarınızda da rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Çevrim dışı iken yaptığınız çalışmaları çevrimiçi olduğunuzda kaydedebilirsiniz. Mobil cihazlarda çevrim dışı iken çalışmalar yapabilirsiniz ancak hesabınıza çalışmalarınızın kaydedilebilmesi için çevrim içi olmanız gerekmektedir.

Google slaytlar Google Drive parçalarından biri olup denemeler yaparak kolayca öğrenip kullanabileceğiniz bir programdır. Google Drive diğer parçalarından olan E-Tablolar, Formlar, Google Dökümanlar ile ilgili paylaşımlarıda bir sonraki yazımızda aktaracağız. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler tüm Google ürünlerini sizlere tanıtarak daha aktif kullanmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Makalemize vakit ayırdığınız için teşekkür eder başarılı günler dileriz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)