Hatay Reklam

Hatay Reklam Ajansı, Hatay’daki Reklam Ajansları, Hatay İlinde Reklam Şirketi, Hatay İlinde Reklam Firması, Hatay İlinde Reklam Ajansları hangileridir ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Hatayda Reklam Ajans, Reklam tanıtım, Hatayda başarılı ve profesyonel reklam hizmetleri veriyoruz.

Dilerseniz Hatay ilimizin reklam potansiyelini, reklama konu olan faaliyetlerini, ticarete konu olan faaliyetlerini, hammadde, imalat, üretim potansiyelini, coğrafi yapısını, tarıma dayalı işletme yapısını, ilçelerini, nüfus yoğunluğunu inceleyelim.

Hatay-reklam-ajansı

Hatay

Hatay, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin en kalabalık o üçüncü ilidir. Akdeniz Bölgesi’nin en güneyinde bulunan Hatay, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi’nde bulunan önemli bir liman şehridir. On beş ilçesi bulunan Hatay’ın ilçeleri; Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Defne, Dörtyol, Erzin, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ ve Yayladağı’dır. Son alınan verilere göre ilin toplam nüfusu, 1.533.507, nüfus yoğunluğu ise 261 km2’dir.

Bitki örtüsü olarak ormanlık alanların hakim olduğu Hatay ormanlarında görülen ağaç türleri; kızılçam, karaçam, göknar, meşe ve ardıçtır. Ormanlık alanların olmadığı yerlerde il topraklarında görülen bitki örtüsü tipi ise makidir. Bu bölgelerde mersin, defne, keçiboynuzu, zakkum, delice ve katırtırnağı gibi bodur bitki türleri görülmektedir.

Toplam yüz ölçümü 5.524 km2 olan Hatay topraklarının %46’sını dağlar, %33,5’ini ovalar, %20,4’ünü ise platolar oluşturmaktadır.  İlde bulunan en yüksek dağ Amanos Dağları’dır. İlde bulunan diğer dağlar; Samandağ, Yayladağı, Ziyaret Dağı ve Keldağ’dır. Akarsular; Asi Nehri, Karasu  ve Afrin Çayı, göller; Gölbaşı ve Yenişehir. İl topraklarının 1/5’ini kaplayan yaylalar ise;  Belen, Atik, Zorkun ve Güzelyayla’dır.

Ekonomi

Ekonomisi tarım, ticaret ve sanayiye dayanan Hatay, bulunduğu coğrafi konum itibariyle önemli bir iç ve dış ticaret merkezi durumundadır. Tarım, ticaret ve sanayi dışında ilde baskın olan bir diğer faaliyet turizmdir. Sahip olduğu kültürel zenginlikler ve tarihi altyapısıyla özellikle yaz mevsiminde önemli bir insan sirkülasyonu görülen ilde, turizm bu yönden il ekonomisine pozitif katkı sağlamaktadır.

Verimli topraklara ve sulama imkânlarına sahip olan Hatay’da özellikle turunçgiller tüm yurt içi piyasaya ihraç edilmektedir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, pirinç, mercimek, pamuk, yerfıstığı, domates, patlıcan, biber, fasulye ve soğan, kavun, karpuz, portakal, mandalina, limon, turunç, altıntop, erik, kayısı, yenidünya, bâdem, incir ve üzüm.

Tarım ve Sanayi

Tarıma dayalı ticaret, tarıma dayalı işletmeler oldukça yoğundur, iç dış ticaret yapılmaktadır.

İl ekonomisine önemli bir katkısı olan sanayi ise her geçen yıl gelişmeye devam etmektedir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; çırçır, sabun, yağ, un, gübre, dokuma, deri, mobilya ve tarım âletleri fabrikaları, motorlu araç, yağ, mazot ve hava filtreleri ve fren balataları fabrikaları ile ambalaj için teneke kutu imal eden fabrika ve karoser atölyeleri, elektrik aletleri, akü, otomobil yedek parça, treyler ve tanker fabrikaları.

Ulaşımın oldukça kolay sağlandığı Hatay’a ulaşım; karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. İlde bulunan İskenderun limanı ihraç ve ithalat konusunda Türkiye’de bulunan üçüncü büyük liman olarak yer almaktadır.

İnnova Reklam Ajansı Hatay Reklam, Hatay’da Reklam, Hatay Reklam Ajansı, Hatay İnternet Reklamları, Hatay Reklam Firmaları, Hatay Reklam Şirketleri, Hatay Google Reklamları, Hatay En İyi Reklam Ajansları, Hatay Başarılı Reklam Ajansları, Hatay Web Tasarım Ajansları, Hatay Seo Ajansları, Hatay Digital Medya Ajansları konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)