web tasarım blog

İnternet sitesi tasarımı

İnternet sitesi tasarımı

İnternet sitesi tasarımı yaptırmak isteyen, internet sitesi tasarımı konusunda ön bilgi sahibi olmak isteyen herkesin okuması gereken bir yazıyla karşınızdayım. Öncelikle İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı web sitemize hoş geldiniz. İnternet sitesi tasarımı konusunda 2012 yılından bu yana profesyonel hizmet veriyoruz. Kullanışlı, şık, mobil uyumlu, orijinal web siteleri yapıyoruz. Web siteleriyle birlikte alan adı, hosting paketi, kurumsal mail adresi, teknik destek hizmeti de veriyoruz. İnternet sitesi tasarımı için 0532 683 1343 nolu hattımızdan bizi arayabilirsiniz.

İnternet siteleri günümüzde olmazsa olmaz araçlardan bir tanesi. Bir iş yapıyorsanız, bilgilerinizi ve fikirlerinizi paylaşmak istiyorsanız mutlaka internet sitesine sahip olmalısınız. İnternet siteleri sayesinde ürün ve hizmetlerinizi hedef kitlenize kolayca ulaştırabilirsiniz. Daha fazla kişiye ulaşır daha fazla kazanç elde edersiniz. Günümüzde blog sayfaları üzerinden fikirlerini hedef kitlesine ulaştıran fenomenler, sanatçılar, iş adamları, siyasiler, şirket sahipleri hepsi ama hepsi internet sitesi tasarımı yaptırıyor. Bu sayede hedef kitlesini profesyonelce yönetebiliyor. Daha fazla kişiye ulaşarak ilerliyorlar. Aşağıda şu konu başlıklarını açarak sizi konuyla ilgili hem teknik olarak hem de ekonomik olarak sizi aydınlatmak isterim.

"<yoastmark

İnternet sitesi tasarımı nedir?

İnternet sitesi tasarımı nasıl yapılır?

İnternet sitesi tasarımı ne kadara yapılır?

İnternet sitesi tasarımı

İnternet sitesi tasarımı profesyonel web tasarımcılar tarafından yapılır. Web sitesi hosting alanında barındırılan kod dosyalarıyla yayınlanır. Web sitelerinin arka yüzünde inşaa edilmiş kod dosyaları vardır. Ara yüzünde ise standart kullanıcıların gördükleri resim, metin, formlar, butonlar, ikonlar, videolar bulunur. Kod dosyalarının içinde bulunan komutlar, resim ve yazıların site ön yüzünde görünmesini sağlar. Kod dosyaları resimlerin hangi büyüklükte, nerede duracağını komutlar. Web tasarım kodlarıyla talep formları, iletişim butonları, sosyal medyada paylaşma butonları oluşturulur. Kod dosyaları hem mobil uygulamaların, hem internet sitelerinin, hem de eticaret sitelerinin temelini oluşturur.

İnternet sitesi tasarımı nedir?

İnternet sitesi: World Wide Web, Dünya Çapında Ağ, İnternet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından oluşan bir bilgi sistemidir.

İnternet sitesi tasarımı yaptırarak günümüzün olmazsa olmazı olan bir araca sahip olmuş olacaksınız. Web siteleri sayesinde ürün ve hizmetlerinizi detaylı bir şekilde anlatabilirsiniz. İnternet siteleri gece gündüz sizin için çalışan pazarlamacı gibidir. Ürün ve hizmetleriniz hedef kitlenize 7/24 gösterilir.

İnternet sitesi tasarımı için alan adı satın alınır. (alan adları rakamlardan oluşan sanal adreslerdir, bilgisayarınız o rakamlar sayesinde siteye ulaşır.) Server üzerinde alan adı için hosting hesabı açılır. Hosting hesabının içine kod dosyaları yüklenerek database bağlantısı yapılır. Bu aşamadan sonra yazılan kod komutlarına göre sitenin ön yüzündeki görüntüler yayınlanır. Standart kullanıcılar bu görüntüleri görür. Site ziyaret edildiğinde verilmiş kod komutlarının yayınlanmış halini görür. Bu web sitesi tasarımının en basit anlatımıdır. En basit temeli bu oluşturur. Web sitesi tasarımı günümüzde çok daha komplike ve detaylıdır. Web siteleri günümüzde akıllı yazılımlarla hazırlanır.

Günümüzde internet sitesi tasarımının içinde ziyaretçiyi tanıyan, daha sonraki ziyaretinde beğendiği içerikleri gösteren, birkaç tıkla talep alabilen, site sahibi ile birkaç tıklama sayesinde iletişim kurduran akıllı yazılımlar vardır. Günümüzde bir web sitesi canlı bir personelin yapabildiği bir çok işlemi yapabilmektedir. Günümüz teknolojisinde ziyaretçinin girdiği cihazı algılayan, daha önceki ziyaretini algılayan yazılımlar vardır. Bu komplike yazılımlar biz web site tasarımcıları tarafından hazırlanır. İsteklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tasarımları en kısa sürede yapıp teslim ediyoruz. İnternet sitesi tasarımı yaptırmak için bizi 0532 683 1343 nolu hattımızdan arayabilirsiniz.

"<yoastmark

İnternet sitesi tasarımı nasıl yapılır?

İnternet sitesi tasarımı nasıl yapılır sorusuna verilebilecek özet ve kısa bir yanıt vermek ister isek şunu söyleyebiliriz. İnternet sitesi tasarımı kod komutlarıyla örülmüş dosyalardır. Dünyayı saran ağ dediğimiz düşük voltajlı kablo sistemiyle gönderilen kod komutlarının bilgisayarlar tarafından okutulması işlemidir aslında. En basit anlatımıyla internet sitesi tasarımı budur. Biz web yazılımcıları sizin ihtiyaçlarınıza göre kod komutları yazarız. Bu kod komutlarını birleştirerek hosting hesaplarında yayınlarız. Ziyaretçiler alan adını yazarak siteye giriş yapar, kod komutlarının sağladığı yayını görürler.

İnternet sitesi tasarımının alt yapısı budur. En basit anlatım ile internet sitesi tasarımı bu şekilde yapılır. Günümüzde hazır web yazılımları da bulunmaktadır. Bu hazır web yazılımlarını yönetmek ve kullanmak için de yine kod bilgisi gerekmektedir. Günümüzde hazır web sitesi satıyoruz, kod bilgisine sahip olmadan web sitesi yazabilirsiniz gibi pazarlama cümlelerinin sık sık kurulduğunu duyarsınız. Standart kullanıcılar o tarz tasarımları satın aldıklarında yine bir web tasarımcıya ihtiyaç duyarlar. Kod bilgileri bulunmadığı için satın alma işleminden dolayı dolandırıldığını hissederler. Hazır site tasarımı satın al gibi reklamlara bu sebeple fazla itibar etmemenizi öneririm. Hayalinizdeki web tasarımını en uygun fiyatla en kısa sürede yapıyoruz.

İnternet sitesi tasarımı ne kadara yapılır?

İnternet sitesi tasarımı ne kadara yapılır sorusuna verilecek tek bir cevap yoktur. Her internet sitesinin fiyatı farklıdır. İhtiyaçlarınızı web site tasarımcınıza ilettiğinizde o size en uygun paketi söyleyecektir. Temel web sitesi paketinde alan adı, hosting paketi, web site tasarımının bulunması gerekir. Tek bir paket fiyatı ile size bunları veremeyen bir firma ile çalışmanızı önermiyorum. Web tasarımı komplike bir sistem olduğu için ihtiyacınız olan her parça için yeniden ücret istenmesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Alan adı ücreti ayrı, hosting paketi ücreti ayrı, web sitesi tasarımı ayrı, kurumsal mail hesapları ayrı ayrı ücretlendirilebilir. Bu durumda baştan anlaştığınız ücretin dışına çıkmış olursunuz. Web site tasarımı yaparken mutlaka sözleşme isteyin. Sözleşmenin içinde ücret karşılığında nelerin verileceği mutlaka yazsın. Uyuşmazlık durumunda hangi mahkemede mahkeme görüleceği de açıkça yazmalıdır.

İnnova Web Tasarım Ajansı olarak bizler 1 yıllık alan adı, 1 yıllık hostin paketi, kurumsal mail adresleri, internet sitesi tasarımı, teknik destek hizmetini tek pakette yapıyoruz. Hesaplı fiyatlarımızla bütçenizi yormadan sizi web sitesi sahibi yapıyoruz. Sizin de bir internet sitesi tasarımınız olsun kurumsal imajınız tamamlansın. Web sitenize yapacağımız reklam çalışmalarıyla daha fazla kitleye ulaşıp daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Web sitesi yaptırmak isteyen herkesi bekliyoruz. Aşağıda web tasarım detaylarımızı görebilirsiniz.

"<yoastmark

Web tasarım detayları,

➡️ Türkçe yönetim paneli vardır, kolay kullanım sağlar.

➡️ Sınırsız sayfa ve sınırsız yazı ekleme özelliği bulunmaktadır.

➡️ Hosting alanınız doluncaya kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.

➡️ Mobil uyumludur.

➡️ SEO uyumludur.

➡️ HTML5’tir W3C uluslararası standartlarına uygundur.

➡️ Teknik destek hizmetimiz telefonla ve uzaktan bağlantı yöntemiyle 1 Yıl boyunca devam eder.

➡️ Canlı destek sistemi vardır, web site chat özelliğiyle müşterilerinizle anlık olarak iletişim sağlayabilirsiniz.

➡️ Hemen ara butonu vardır. Bu sayede mobil cihazlardan giriş yapan müşteriniz numaranızı not almak için uğraşmadan hemen sizi arayabilir.

➡️ Orijinal grafiklerle size ait resimleri tasarlıyoruz.

➡️ Size ve ekibinize kurumsal mail adresi tanımlıyoruz.

➡️ İşletmenizin kullanımlarına uygun geliştirmelere açıktır ihtiyaçlarınız doğrultusunda ek yazılımlar yapılabiliriz.

➡️ Sipariş formu özelliği vardır.

➡️ Talep formu özelliği vardır.

➡️ Harita konumuz eklenmektedir.

➡️ Web Tasarım alt yapımızın otomatik güncellenme sistemi sayesinde arama motorlarının güncellenmiş hallerine uyum sağlar, bu sayede sitenizi silmediğiniz sürece ömür boyu kullanabilirsiniz.

Mobil gsm numaramız 0532 683 13 43

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (10 votes)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …