İstanbul Reklam Ajansı

İstanbul reklam ajansı, İstanbulda reklam ajansları, İstanbulda en iyi reklam ajansı, İstanbulda en iyi reklam ajansları, İstanbulun en başarılı reklam ajansları hangileri ? İstanbulun en başarılı 5 reklam ajansı hangisi, İstanbulda reklam şirketleri hangileri ? İstanbulda digital medya ajansları var mı ? İstanbulla ilgili bu sorguları yazarak web sitemizi ziyarete gelen kıymetli ziyaretçimiz, şuan doğru yerdesiniz ve bizim için çok değerlisiniz.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler İstanbul’da hizmetlerimizi internet üzerinden sorgulayarak ziyarete gelen ve hizmetlerimizle ilgili bizleri arayan firma sahiplerimize çok önem veriyoruz. Siz doğru yerde biz doğru hedef kitleyle buluşmuş oluyoruz ve aynı şekilde sizleride istediğiniz hedef kiltenizle buluşturuyoruz.

İnnova Reklam Ajansı olarak İstanbul reklam ajansı faaliyetlerimizi aktarmadan önce dünyanın tanıdığı, dünyanın hayran olduğu İstanbul’u tarihi, coğrafyası, kültürü, nüfusu, medeniyetiyle, ticari hacmiyle birlikte inceleyelim.

istanbul-reklam-ajansı (1)

İstanbul

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. İl; Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı, boğaz ve Haliç’i çevreleyen sınırlara sahiptir.  Türkiye’nin en kalabalık illerinden biri olan İstanbul’un toplam nüfusu 14.657.434’dür. Nüfus yoğunluğu ise 2.684 km2’dir. İlde toplam 39 ilçe, Büyükşehir Belediyesi ile beraber toplam 40 belediye bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan ilçeler; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Slivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu’dur.

Konumu

İki farklı kıtada coğrafyası bulunan İstanbul’un Avrupa’da kalan topraklarına Avrupa Yakası, Asya bölümünde kalan topraklara Anadolu Yakası denmektedir.  Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan coğrafyası itibariyle jeopolitik konumu oldukça önemlidir. Bu jeopolitik konum sadece Türkiye’nin değil Asya ve Avrupa kıtalarının ticari hareketini de önemli ölçüde etkilemektedir, boğazlardan yapılan ticari sevkiyatlar İstanbul’u dünya için önemli ticari nokta haline getirmiştir.

İlde hakim olan iklim türleri Akdeniz ve Karadeniz iklimleridir. İlde bulunan başlıca akarsular; Kağıthane, Alibey ve Riva dereleri, göller; Durusu, Büyükçekmece ve Küçükçekmece’dir. Az engebeli topraklara sahip olan ilde bulunan en yüksek tepe ise Aydos Tepesi’dir.

Geçmişten günümüze birçok tarihi olaya ev sahipliği yapan İstanbul, hem sahip olduğu tarihi geçmişi, hem de jeopolitik konumu ile Türkiye’nin en gelişmiş illerinden biridir. Türkiye’nin en kalabalık, ekonomik ve sosyo kültürel açıdan en gelişmiş illerinden olan İstanbul, iktisadi büyüklük olarak da Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır. Türkiye’nin en önemli ekonomi merkezi olan İstanbul, en büyük sanayi, ticaret, ulaşım, reklam ve iktisadi kuruluşlara ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul çağ açıp çağ kapatan, medeniyetlerin beşiği olan, insanların kaderini belirleme noktasında önemli rol oynayan bir tarihi öneme sahiptir.

Ekonomi

İlde elde edilen gelirin %40’ı sanayi, %30’u ticaret, kalan %30’u ise diğer sektörlerden elde edilmektedir. Türkiye’nin başlıca finans kaynağını oluşturan ilde toplanan verilerin Türkiye’de payı %37’dir. Yine Türkiye’de gerçekleştirilen sanayinin üçte biri, ithalatın ise beşte biri İstanbul’da yapılmaktadır.

Ekonominin kalbini oluşturan ilde, sanayi ve ticaret dışında yapılan faaliyetler; tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ormancılıktır. Tarım ürünleri ile ilgili firmalar, ticari faaliyetler, alım satım, imalat şirketleri Türkiye’de en fazla İstanbul’dadır.

istanbul-reklam-ajansı

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; domates, lahana, patlıcan, taze soğan, taze fasulye, kabak, bezelye ve karnabahar, elma, armut, üzüm, şeftali, ayva, erik, kiraz, vişne, muşmula, incir, nar.

Coğrafi konumu itibariyle iki denizede kıyısı olan İstanbul, Türkiye’nin balıkçılık merkezlerindendir. 200’den fazla balık cinsi bulunan Marmara’da bulunan başlıca balık türleri;  lüfer, palamut, kılıç, orkinos, istavrit, izmarit, hamsi, mercan, kırlangıç, barbunya, tekir ve mezgittir.

Orman varlığı en zengin illerimizden olan İstanbul topraklarının %60’ı fundalık ve ağaçlık bölgelerden oluşmaktadır. Ormancılıktan elde edilen gelir ise yılda 160 bin m3 tomruktur. Elde edilen bu tomruklar İstanbul’un yakacak ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılamaktadır.

Ulaşım

Ulaşım imkanları en fazla gelişmiş illerimizden olan İstanbul, tüm illere ve ülkelere kavşak noktası halindedir. 3 farklı boğaz köprüsü, Marmaray, metrolar, dolmuş seferleri, Karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu gibi tüm ulaşım araçları ile il ve ülkelere ulaşım sağlanmaktadır. İlde bugün itibariyle 40’ı vakıf olmak üzere 49 adet ise üniversite bulunmaktadır.

Tarım, Sanayi, Ticaret, Teknoloji, Eğitim, Kültürel Faaliyetler, Gezi Faaliyetleri, Deniz Turizmi, Tarih Turizmi en yoğun en kaliteli İstanbul’da sürdürülmektedir.

istanbulda reklam ajansları

istanbulda reklam ajansları

 

İnnova Reklam Ajansı İstanbul’da Reklam Ajansları, İstanbul reklam ajansı, İstanbul internet reklamları, İstanbul digital medya ajansları, İstanbul reklam şirketleri, İstanbul reklam firmaları, İstanbulda reklam firmaları, İstanbul Maltepe reklam ajansı, İstanbul Pendik reklam ajansı, İstanbul Sancaktepe reklam ajansı, İstanbul Sarıyer reklam ajansı, İstanbul Silivri reklam ajansı, İstanbul Sultanbeyli reklam ajansı, İstanbul Sultangazi reklam ajansı, İstanbul Şile reklam ajansı, İstanbul Şişli reklam ajansı, İstanbul Tuzla reklam ajansı, İstanbul Ümraniye reklam ajansı, İstanbul Üsküdar reklam ajansı, İstanbul Zeytinburnu reklam ajansı, İstanbulda reklam tanıtım faaliyetleri konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)