İzmir Reklam Ajansı

İzmir Reklam Ajansı, İzmir Reklam Ajansları, İzmirdeki reklam ajansları, İzmirdeki en iyi reklam ajansları, İzmir de reklam ajansı var mı ? İzmir’in en iyi reklam ajansı hangisidir ?

Bu ve benzeri sorgulara yazarak sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz, web sitemize hoş geldiniz, denizi, güler yüzlü insanları, havası, güneşi, sahili ve tarihi ile değerli İzmir’imizin siz işletmecileri, internet reklamlarına, reklam sektörüne ilgili kişisi, bizim için önemli ve değerlisiniz. İnnova reklam ajansı olarak bizler başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye ye reklam, reklam ajans hizmetleri, internet reklamları, grafik tasarım hizmetleri, sosyal medya reklamları, web tasarım ve yazılım hizmetleri veriyoruz.

İzmir

İzmir’e kısaca bir göz atalım isterseniz, ekonomik açıdan, coğrafi ve kültürel açıdan biraz inceleyelim.

izmir-reklam-ajansı

İzmir, Anadolu Yarımadası’nın batısında, Ege Bölgesi’nin ortasında yer alan Türkiye’nin en kalabalık üçüncü ilidir. Gerek çağdaş yaşamı, gerekse gelişmiş ve işlek bir ticaret merkez olması ile İzmir Türkiye’nin incisi niteliğinde bir ilimiz olarak yer almaktadır.

İzmir Körfezi’nin etrafını saran coğrafi konumu ile en önemli liman merkezlerinden biri olan İzmir’in yüz ölçümü 12.007 km2’dir. Yüz ölçümü ile Türkiye’nin yirmi üçüncü ili olan İzmir’de toplam nüfus 4.168.415, nüfus yoğunluğu ise 342 km2’dir. Ege Denizi kıyılarında İzmir Körfezi’nin iç kesiminde kalan İzmir kent merkezi bugün itibariyle 2.117.811 nüfusa sahiptir. Nüfus yoğunluğunu internet üzerindeki rekabetten ve ihtiyaçlar üzere meydana gelen işletme sayısından da anlayabiliyoruz.

Toplam 30 ilçeden oluşan İzmir’de bulunan ilçeler;  Balçova, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Aliağa, Bayındır, Bergama, Beydağ, Bornova, Buca, Çeşme, Dikili, Foça, Güzelbahçe, Karaburun, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı ve Urla’dır. Bazı semtleri anadoluda bir il kadar yoğun ve büyük olan İzmir ege bölgesinin en büyük illerinden biridir.

Akdeniz iklim kuşağında yer alan İzmir’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlde en sıcak ay Temmuz, en soğuk ay ise Ocak ayıdır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu İzmir’de bitki örtüsü olarak da maki ve ormanlar yoğunlukta bulunmaktadır.

İlde bulunan en önemli akarsular; Gediz, Küçük Menderes ve Bakırçay’dır. Göller; Karagöl, Gölcük Gölü, Belevi ve Çakalboğaz, dağlar; Bozdağlar, Aydın Dağları, Nif Dağı, Spil Dağı, Yamanlar Dağı ve Yunt Dağı’dır.

Bu bölgelerde tarım, hayvancılık, seracılık, ziraat oldukça yoğundur, buna bağlı olarak ortaya çıkan ticari işletmeler, tarım firmaları reklam konusunda oldukça ihtiyaç sahibidir.

Ekonomi

Türkiye’nin en işlek ekonomi merkezlerinden olan İzmir, gerek sanayi, ticaret, gerekse tarım, hayvancılık, ormancılık, eğitim, kültür, sanat, sağlık, finans, ulaşım ve turizm olmak üzere her türlü sektörde önde olmaya devam eden illerimizden biridir.

Ege’nin metropolü durumunda olan İzmir, sahip olduğu liman ile en önemli liman kentlerimizden biri olmakta, Türkiye’nin en önemli dış satım limanları arasında yer almaktadır.

Limana bağlantılı olarak gümrük müşavirliği, gümrük  ile ilgili işletmeler, tercümanlık büroları, ihracat firmaları oldukça fazladır.

Doğal kaynakları, tarihsel ve kültürel değerleri ile Türkiye’nin turizm potansiyeli en zengin illerinden olan İzmir’de turizmin yoğun olarak gerçekleştiği, iç ve dış turizmde adını duyuran ilçeler; İzmir kent merkezi ve yakın çevresi, Dikili, Bergama, Çandarlı, Foça, Urla, Çeşmealtı, Karaburun, Çeşme, Gümüldür, Seferihisar, Sığacık, Selçuk, Pamucak’dır.

Ekonomik yönden oldukça çeşitli olan İzmir’de elde edilen gelirin dağılımı ise şu şekildedir; %15 tarım, %15 ticaret, %35 ise sanayi. Buna paralel olarak da işletmelerin ve firmaların sayısı artmaktadır. Reklam ihtiyacını karşılabilecek reklam ajans sayısı azdır.

Üretim

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan il bu yönüyle önemli bir tarım merkezi haline gelmiştir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; Buğday, arpa, mısır, pirinç, pamuk (lif ve tohum cinsleri), tütün, kenevir, susam, anason, baklagiller ve çeşitli sebzelerdir. Özellikle sebzecilikte ve meyvecilikte İzmir, diğer illerimize göre oldukça gelişmiştir.

İlde üretilen kerevizler Türkiye’nin %30’luk üretimini, pırasa, biber, fasulye, bezelye, bakla, barbunya, enginar, marul, ıspanak ve lahana bakımından Türkiye üretiminin % 15’i oluşturmaktadır. Aynı zamanda Türkiye zeytin üretiminin % 16’sını, incir üretiminin % 18’ini, şeftali üretiminin % 10’unu, kestane üretiminin % 21’ini, mandalina üretiminin % 23’ünü İzmir yetiştirir. Bunların dışında elma, ayva, erik, kiraz, vişne, ceviz, nar, kayısı ve diğer meyveler çok miktarda yetişir. Gıda firmaları üretilen ürünler üzerine işletmeler kurmuştur.

izmir-reklam-ajansi

izmir reklam ajansı

İzmir ekonomik faaliyetleri içerisinde önemli bir yer kaplayan hayvancılık ise daha çok küçükbaş ve balıkçılık üzerine yapılmaktadır. İlde balıkçılığın yoğun olarak yapıldığı ilçeler; Çeşme, Dikili, Karaburun ve Foça’dır.

Sanayi bakımından en gelişmiş üçüncü ilimiz olan İzmir’de bulunan iş yeri sayısı yaklaşık 2.500 civarıdır.  İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; metal eşya, makina ve taşıt araçları, gıda, tütün, pamuk, dokuma, giyim eşyası, kürk, kimya, metal eşya, ağaç ürünleri, mobilya, kâğıt, basın, taş ve toprağa dayalı sanayi kuruluşları.

Yatırım olanakları oldukça gelişmiş olan İzmir’de bulunan özellikle organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ve teknoloji geliştirme bölgelerinde yatırım olanakları oldukça fazla bulunmaktadır.

Ulaşım konusunda Ege Bölgesi’nin merkezi konumunda olan İzmir’e ulaşım karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu ile sağlanmaktadır.  İlde üçü devlet olmak üzere on bir adet de üniversite bulunmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı, İzmir reklam, İzmir reklam ajansı, İzmirde reklam ajansı, İzmirdeki reklam ajansları, İzmir en iyi reklam ajansları, İzmir internet reklamları, İzmir Narlıdere reklam ajansı, İzmir Ödemiş reklam ajansı, İzmir Seferihisar reklam ajansı, İzmir Selçuk reklam ajansı, İzmir Tire reklam ajansı, İzmir Torbalı reklam ajansı, İzmir Urla reklam ajansı, İzmir reklam tanıtım hizmetleri vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)