Kahramanmaraş Reklam

Kahramanmaraş Reklam, Kahramanmaraş Reklam Ajansı, Maraş Reklam, Maraş Reklam Ajansı, Kahramanmaraşta Reklam Ajansı var mı ? Kahramanmaraşta başarılı reklam ajansları var mı ?

Kahramanmaraş, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Son alınan verilere göre toplam 1.096.610 nüfusa sahip olan il, Türkiye’nin en kalabalık on yedinci ilidir. İlde toplam on bir ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Kahramanmaraş il merkezi, Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinöüzü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık ve Türkoğlu’dur.

İlçelerin ticaret ve reklam potansiyelininde oldukça yüksek olduğunu, başarılı çalışmalar yapıldığını gözlemleyebiliriz.

kahramanmaraş-reklam

Kahramanmaraş

İlde hakim olan iklim türü sert olmayan kara iklimdir. İlde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir.

Toplam yüz ölçümü 14.525 km2 olan Kahramanmaraş il topraklarının %59,7’si dağ, %24’ü plato ve %16,3’ü ovalardan oluşmaktadır. Yine il topraklarının % 42’si orman ve fundalık, % 27’si ekili-dikili arazi, % 24’ü ise çayır ve meralarla kaplıdır. İlde arazi yüksekliği ise 350 metre ile 3000 metre arasında değişmektedir. İlde bitki örtüsünün maki, orman ve bozkırdan olmaktadır. İl ormanlarında görülen ağaç türleri ise; çam, meşe, kayın, ardıç, sedir, köknar, şimşire, zeytin ve bağlardır.

Orman ürünlerinde ticaret ve reklam faaliyetleride yapılabilir bir durumdadır.

İlde bulunan başlıca dağlar; Engizek dağı, Ahırdağı, Amonos dağları, Nurhak dağları, Kandil dağları, Sarımsak dağı, Düldül dağı ve Binboğa, ovalar; Gâvur, Maraş, Göksun, Aşağı Göksun, Afşin, Elbistan, Andırın, Mizmilli, Narlı ve İnekli Ovaları. Su bolluğu bakımından Türkiye’nin en zengin illerinden olan Kahramanmaraş’ta bulunan başlıca akarsular şunlardır; Ceyhan Nehri, Aksu Nehri, Tekir Suyu, Körsulu Çayı, Göksun Çayı, Harman Suyu, Ağüabeyli Çayı, Zeytin Deresi, Söğütlü Çayı, Organ Çayı, Deliçay, Kısık Deresi ve Erdeney Suyu’dur.

Sahip olduğu verimli topraklar sayesinde tarımın önemli bir geçim kaynağı olduğu Kahramanmaraş’ta yetişen başlıca tarım ürünleri; domates, biber, lahana, soğan, kabak, salatalık,  buğday, arpa, pirinç çavdar, mahlut, nohut, fasulye, şekerpancarı, pamuk,  çilek, elma, kayısı, armut, zeytin, dut, antepfıstığı, fındık, yerfıstığı ve çamfıstığıdır.

Yer fıstığı, çam fıstığı, antep fıstığı ve kayısı ticaretide oldukça aktiftir.

Mera ve çayır bakımından da yine zengin olan ilde hayvancılık faaliyetleri de faal olarak yürütülmeye devam etmektedir. İlde küçükbaş hayvancılığın yanı sıra kümes hayvancılığı da önemli orada yürütülmeye devam etmektedir. İl Türkiye’nin toplam sığır mevcudunun % 1,1’ini, koyun mevcudunun % 1,9’unu ve keçi mevcudunun ise % 2.9’unu bulundurmaktadır.

Sanayi

Sanayi bakımından Türkiye’nin önde gelen illerinden olan Kahramanmaraş’ta hâkim olan sektörler tekstil ve ipliktir. Kahramanmaraş özellikle iplik ve tekstil konusundaki faaliyetleri ile Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu ve dünyanın birçok yerinde önde gelen bir merkez konumundadır.

Tarım ürünleri ve sanayisi dışında sahip olduğu mutfak lezzetleri ile de ekonomisine önemli katkılar sağlayan Kahramanmaraş’ta özellikle dondurma üretimi büyük bir gelir kaynağıdır. İlde üretilen dondurma tüm iç pazara ihraç edilmektedir. Dondurma dışında ilde yapılan biber ezmesi, tarhana, çemen, çörek, köpük ve sucuklar yine çok fazla talep gören ürünleri arasındadır.

İnnova Reklam Ajansı, Kahramanmaraş reklam,  Kahramanmaraş reklam ajansı, Kahramanmaraş reklam firması, Kahramanmaraşta reklamcılar, Kahramanmaraş reklam ajansları, Kahramanmaraş reklam ajans hizmetleri, Kahramanmaraş internet reklamları, Kahramanmaraş digital medya ajansları, Kahramanmaraş reklam tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (1 vote)