web tasarım blog

Kars Reklam

Kars Reklam

Kars Reklam, Kars Reklam Ajansı, Kars Ajans, Karsta Reklam Ajansı, Karsta Reklam Ajansı var mı ? Karsta Reklam hizmeti veren ajanslar var mı ? Karsın en iyi ajansları hangileri ? Karsta reklam veren var mı ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kars ilimizde reklam, internet reklamları, web tasarım hizmetleri veriyoruz. İnnova Reklam Ajansının Karstaki hizmetlerini detaylı açıklamadan önce dilerseniz sizlerle biraz Kars ilimizi inceleyelim.

kars-reklam

Kars

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlde toplam 7 ilçe, 10 belediye ve 384 köy bulunmaktadır. Kars’ın ilçeleri; Kars İl Merkezi, Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim ve Susuz’dur.  İlin son alınan verilere göre toplam nüfusu 296.466, nüfus yoğunluğu ise 35 km2’dir.

Yüz ölçümü 9.442 km 2 olan Kars topraklarının büyük bir bölümü yaylalardan oluşmaktadır. İlde bulunan en önemli dağlar; Allahuekber Dağları, Kısır Dağı, Akbaba, Aladağ ve Aşağıdağ’dır.  Akarsular; Aras Nehri ve Kura Nehri’dir. İlde bulunan en önemli ova ise Kars Ovası’dır. Yüz ölçümü .2500 m2 olan Kars Ovası Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan en geniş ovadır. Kars Ovası, il yüz ölçümünün%19’unu kaplamaktadır. Reklam konusundaki potansiyeli konusunda yavaş bir hareket  var fakat bu hareketliliğin reklam ve işletmecilik faaliyetleriyle hızlanacağını ümit ediyoruz.

Rakımı yaklaşık 2.000 metre olan Kars’ta hakim olan iklim türü ise karasal iklimdir. İl kışları kurak, yazları ise yağışlı geçmektedir. Kışın yoğun kar yağışı alan ilde sıcaklık 39 dereceye kadar da düşmektedir. Bu nedenle Türkiye’nin en soğuk illeri arasına girmektedir.

İlde bitki örtüsü olarak bozkırın yaygın olarak görüldüğü ilde yetişen tohumlu bitkilerden 100 tanesi dünyada başka hiçbir yerde yetişemeyen bitkilerden oluşmaktadır. İlde ormanlık alan ise çok fazla yoktur.

Ekonomi

İlin ekonomisi tarım, hayvancılık, ormancılık ve turizme dayanmaktadır. Özellikle sahip olduğu soğuk havası kış turizminin canlı olarak yaşanmasını sağlamaktadır. İl, Türkiye’de en önemli kış turizm merkezlerinin başında gelmektedir.

Sahip olduğu iklim şartları nedeniyle tarımın sınırlı olarak yapılabildiği Kars’ta yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; pamuk, şekerpancarı, fasulye, fiğ, buğday, arpa ve tütündür. Meyve ve sebze yetiştiriciliği ise il ihtiyaçlarını karşılayacak miktarda yapılmaktadır.

Tarıma göre daha fazla gerçekleştirilen hayvancılık ise il ekonomisinin önemli bir gelirini elde ettirmeyi sağlamaktadır. İlin %70’ini kaplayan geniş mera ve çayırlar hayvancılığın yapılmasında önemli rol oynamaktadır. Öyle ki ilin sahip olduğu bu mera ve çayırlar sadece Kars değil, Kars haricinde dokuz ayrı ile de yetecek potansiyele sahiptir. Bu nedenle Kars, Türkiye’de canlı hayvan ticaret merkezidir.

İlde bulunan maden rezervleri tuz, arsenik, asbest, manyezit, alçıtaşı, perlittir. Ancak ilde sadece tuz rezervleri şuan faal olarak işletilmektedir.

Soğuk hava koşulları nedeniyle sanayinin gelişemediği Kars, Türkiye’de kalkınmada Birinci Derecede Öncelikli illerimiz arasındadır. Yapılan teşvikler sonucu il son on yıl içerisinde bu yönüyle gelişme göstermiştir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; çimento fabrikası, et balık kurumu kombinası, ayakkabı fabrikası, iplik fabrikası yem fabrikası, un fabrikası, sucuk ve pastırma fabrikası, tuğla ve kiremit fabrikası ve deri işleme fabrikalarıdır.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kars Reklam Ajansı, Kars Reklam, Kars Reklam Ajansı, Karsta Reklam Ajansı, Karstaki Reklam Ajansı, Kars Reklam Ajansları, Kars Reklamcılar, Kars İnternet Reklamları, Kars Digital Medya Ajansı, Kars En İyi Reklam Ajansı, Kars Kaliteli Reklam Ajansı, Kars Reklam Şirketleri, Kars Reklam Firmaları, Kars Tanıtım Şirketi, Kars Reklam, Tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …