web tasarım blog

Kastamonu Reklam

Kastamonu Reklam

Kastamonu Reklam, Kastamonu Reklam Ajansı, Kastamonuda Reklam Ajansı, Kastamonu Reklam Ajansları, Kastamonuda Reklam Ajansı var mı ? Kastamonunun en iyi reklam ajansları hangileri ? Kastamonudaki başarılı reklam ajansları hangileri ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kastamonu’da Reklam konusunda hizmet veriyoruz, konuyla alakalı sorguları yazarak web sitemize gelen değerli misafirimiz, işletmeleriniz için, ticari faaliyetleriniz için en doğru reklam stratejileri yine İnnova Reklam Ajansında…

kastamonu-reklam

Kastamonu

Kastamonu, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Toplam 20 ilçeden oluşan Kastamonu’nun ilçeleri; Araç, Azdavay,  Bozkurt, Cide, Daday, Taşköprü, Devrakani, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Şenpazar, Seydiler ve Tosya’dır. İlde toplam 21 belediye, 1071 köy ve bu köylere bağlı 2.558 adet yerleşim birimi bulunmaktadır. Kastamonu köy sayısı en fazla olması bakımından Türkiye’de ikinci sırada yer almaktadır. İlin son alınan verilere göre toplam nüfusu 128.537’dir.

İlde iki farklı iklim tipi hakimdir. Karadeniz sahil kısımlarında sert ve karasal iklim görülürken iç bölgelerde ise İç Anadolu’nun kara iklimi görülmektedir.  Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Kastamonu, sahip olduğu doğal güzellikleri ve doğası ile oldukça bereketli bir bitki örtüsüne sahiptir.

13.108 km2 yüz ölçümüne sahip olan Kastamonu topraklarının %67’si orman ve fundalık, %29’u ekime elverişli arazi, %3,8 ‘i ova, %6,5 mera ve çayır , %1,5 ise tarıma elverişsiz topraktan oluşmaktadır. Kastamonu ormanlarında görülen ağaç türleri ise; kayın, köknar, çam, karaağaç, gürgen, kestane ve ıhlamur ağaçlarıdır. Ayrıca ormanlarda Ormangülü, Çobanpüskülü, Kocayemiş, Böğürtlen, Yabani fındık gibi ağaççıklar da oldukça fazla görülmektedir. Kastamonuda reklam faaliyetlerimiz oldukça yoğundur, Reklam ajansları konusundaki hizmetler yeterince profesyonel olmasa da ulusal düzeydeki reklam ajansları firmalara büyük yardımcı olmaktadır.

İlin denizden yüksekliği 780 metre, Karadeniz’e kıyısı ise 170 km’dir.  İlde bulunan dağlar; Küre Dağları ve Ilgaz Dağlarıdır. Göller;  Karaçomak Baraj gölü, akarsular; Araç çayı, Devrekani çayı, Gökırmak ve Devrez çayıdır.

Ekonomi

Sahip olduğu geniş ekime elverişli ve verimli toprakları ile tarıma elverişli olan Kastamonu’da ekonomi tarım üzerine yoğunlaşmıştır. İl ekonomisinde elde edilen gelirin %40’ı tarımdan sağlanmaktadır. İlde önemli olan bir diğer ekonomik faaliyet ise ormancılıktır. 880 bin hektarlık Türkiye’nin en zengin orman ve fundalık alanına sahip olan Kastamonu’da ormancılıkta faal olarak yapılmaktadır. İlde son yıllarda sanayide önemli gelişmeler göstermektedir.

İlde yetiştirilen tarımsal ürünler; buğday, arpa, mısır, pirinç, nohut, şekerpancarı, patates, kenevir ve sarımsaktır. Özellikle Kastamonu Taşköprü’de yetiştirilen sarımsaklar Türkiye’nin dört bir yanına ihraç edilmektedir.

Hayvancılığa da müsait alana sahip olan ilde daha çok küçükbaş yetiştiriciliği yapılmaktadır. Sığır, manda, koyun, tiftik keçisi ve kıl keçisi bunlardan bazılarıdır. Özellikle Tiftik keçileri ile Türkiye’de üçüncü sırada yer almaktadır. İlde bulunan madenler ise bakır ve pirit madenleridir.

Sanayi

Sanayinin tarıma dayalı olarak geliştiği Kastamonu’da buluna başlıca sanayi kuruşları; parke, kağıt ve kontrplak fabrikaları, kendir fabrikası, şeker fabrikası, kereste fabrikası, üç adet yem fabrikası, et kombinası, elektrik motoru fabrikası, çelik atölyeleri, süt ve tereyağı fabrikaları; bakırcılık, metal eşya, dokuma, çuval, halat, tahta kaşık atölyeleridir, ticari faaliyetler, reklam çalışmaları, reklam ajans faaliyetleri oldukça iyidir.

İnnova Reklam Ajansı Kastamonuda reklam, Kastamonu reklam ajansı, Kastamonu reklam ajansları, Kastamonu reklam firmaları, Kastamonu reklam şirketleri, Kastamonu reklam tanıtım ajansı, Kastamonu digital medya ajansı, Kastamonu web tasarımcılar, Kastamonu en iyi reklam firmaları, Kastamonu reklam firması, Kastamonu reklam şirketi konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …