web tasarım blog

Kayseri Reklam Ajansı

Kayseri Reklam Ajansı

Kayseri Reklam, Kayseri Reklam Ajansı, Kayseri Reklam Ajansları, Kayseri İnternet Reklamları, Kayseri’de Reklam Ajansları var mı ? Kayseri’deki en iyi reklam ajansları, Kayserinin en iyi reklam ajansları hangileri ?

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kayseride Reklam Ajansı, Kayseri Reklam Ajans Hizmetleri, Kayserinin Reklam Ajansları, Kayseride digital medya ajansları, Kayseri reklam tanıtım ajansları konusunda hizmet vermektedir.

Kayseri

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin en kalabalık 15. İlidir. Son alınan verilere göre il toplam nüfusu 1.322.376’dır. Ayrıca il İç Anadolu Bölgesi’nin üçüncü büyük ilidir. Reklam potansiyeli oldukça yoğundur, kapı, kereste, çelik kapı konusunda oldukça meşhur bir ilimizdir.

kayseri-reklam-ajansı

On altı ilçeden oluşan Kayseri’nin ilçeleri; Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar’dır.

İç Anadolu Bölgesi’nin Toros Dağları’nın orta bölümünde kalan Kayseri’de hakim olan iklim ise kara iklimidir. İlde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İl yılın yaklaşık 40 günü karla kaplı olarak kalmaktadır.

Geniş ve tarıma elverişli arazileri oldukça fazla olan Kayseri’nin toplam yüz ölçümü 17.170 km2, ilin denizden yüksekliği ise 1.054 metredir.  Türkiye’nin %2,2’lik kısmını kaplamaktadır.  İl topaklarının %39’u tarıma elverişli arazi, %41’i mera ve çayır, %9’u ormanlık alan, %11’i ise tarıma elverişli olmayan araziden oluşmaktadır.  İlde hakim olan bitki örtüsü ise steptir. İlin yüksek kesimlerinde bozu orman ve çalılıklar da görülmektedir. Kayseri ormanlarında görülen ağaç türleri; karaçam, kızılçam, köknar, ladin ve meşedir.

Sanayi

Kereste, mobilya imalatı, kapı, çelik kapı imalatı konusunda hizmet vermektedir.

İlde bulunan dağlar;  Erciyes Dağı, Korumaz dağı,  Hınzır dağı, Süveğen dağı,  Aygörmez dağı, Köşkerli dağı,  Kepekli dağı , Tahtalı Dağları, Soğanlı Dağı, Bakırdağı ve gövdeli Dağı’dır. İlde bulunan akarsular; Kızılırmak, Sarımsaklı suyu, Zamantı ırmağı, göller; Akköy Baraj gölü, Engir gölü, Sarımsaklı baraj gölü,  Sarıgöl, Sultan sazlığı,  Tuzla gölü, Yay Gölü’dür.

İç Anadolu Bölgesi’nin ticaret ve sanayi merkezi olan Kayseri’de gelir daha çok tarıma dayalı sanayi üzerinden elde edilmektedir. Bulunduğu coğrafi konum itibariyle de önemli bir ticaret merkezi olan ilde, iklim ve arazi şartları sanayi ve ticaretin gelişmesinde önemli rol oynamıştır.

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri, buğday, arpa, çavdar, mahlut, nohut, fasulye, mercimek, burçak, şekerpancarı, patates ve soğandır. Toprakları tarıma elverişli olan Kayseri nüfusunun %25’i ise faal olarak tarımla uğraşmaktadır. İlde yetiştirilen meyveler ise; elma, erik, zerdali, kayısı, armut, ceviz, vişne ve üzümdür.

Elverişli ve geniş mera ve çayırlar ilde hayvancılık faaliyetlerinin de gelişmesini sağlamıştır.  İlde Sığır, koyun, kıl keçisi ve manda beslenir. İlde arıcılık ve tavukçuluk faaliyetleri de önemli yer tutmaktadır. Kayseri’de bulunan maden rezervleri ise  krom, demir, çinko, kurşun, barit ve linyittir.

Ekonomi

Sanayi anlamında oldukça gelişmiş olan Kayseri ticaret ve sanayinin önemli merkezlerinden sayılmaktadır. İlde 320 adet civarında büyük sanayi kuruluşun yanında çok sayıda da küçük işletme bulunmaktadır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; hava ikmal bakım merkezi, şeker fabrikası,  halı fabrikası yün fabrikası,  elektrik sanayii,  tekstil fabrikası, briket imalathanesi ile traktör, elektrik motoru, hidrolik ve eksantrik pres, hidrofor ve kalorifer kazanı fabrikalarıdır.

Bulunduğu konum itibariyle önemli bir kavşak noktası olan Kayseri’ye ulaşım kara yolu, hava yolu ve demir yolu ile sağlanmaktadır. İlde dört adet de üniversite bulunmaktadır. Bunlar; Abdullah Gül Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’dir.

İnnova Reklam Ajansı olarak, Kayseri reklam, Kayseri reklam ajansı, Kayseri’de reklam ajansı, Kayseri’deki reklam ajansları, Kayseri reklam ajansları, Kayseri’de başarılı reklam ajansı, Kayseri profesyonel reklam ajansı, Kayseri web tasarım reklam ajansı, Kayseri reklam tanıtım hizmetleri veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …