Kırıkkale Reklam

Kırıkkale Reklam, Kırıkkale Reklam Ajansı, Kırıkkalede digital medya ajansları var mı ? Kırıkkalede Hangi Reklam Şirketleri İyi, Kırıkkalede Reklam Ajansları Hakkında Bilgi, Kırıkkalede reklam ajansı arıyorum şeklindeki sorgularla web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz, şuan doğru yerdesiniz, İnnova Reklam Ajansı Kırıkkale de reklam, tanıtım, reklam hizmetleri, internet reklamları, digital medya ajansı konusunda hizmet vermektedir.

Kırıkkaledeki reklam ajans hizmetlerimizi aktarmadan önce biraz Kırıkkale’yi tanıyalım.

kırıkkale-reklam

Kırklareli

Kırklareli, Türkiye’nin Trakya bölümünde Marmara Bölgesi’nde yer alan ilimizdir. İlde merkez dahil olmak üzere sekiz ilçe bulunmaktadır. Bunlar; İl merkezi, Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Pehlivanköy, Pınarhisar,  ve Vize’dir. İlde aynı zamanda 18 belde ve 173 köy bulunmaktadır.  Son alınan verilere göre ilin toplam nüfusu 258.386’dır.

Reklam potansiyeli oldukça iyidir, Reklam faaliyetlerinde genellikle turizm, tarım, gezi firmalarında yoğunluk vardır.

İlde iki farklı iklim hakimdir. İlin Istranca Dağları’nın kuzeyindeki Karadeniz kıyılarında Karadeniz iklimi, Istranca Dağlarının güneyinde Ergene bölgesinde ise kara iklimi hakimdir. İlin kıyı kesimlerinde yazlar serin ve ılık, Ergene Havza’sı bölümünde ise sıcak ve kurak geçmektedir. Kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer.

Toplam yüz ölümü 6.550 km2 olan Kırklareli topraklarının % 57’si orman ve fundalıklarla, % 35’i ekili ve dikili alanlarla, % 7’si mera ve çayırlarla ve % 1’üe yakın kısmı ise tarıma elverişli olmayan arazilerle kaplıdır. Türkiye’nin en fazla ormanlık alanına sahip olan Kırkalareli’n de yaban hayatı da oldukça zengindir. İlde avcılık faal olarak yapılmaya devam etmektedir. Orman ve bitki örtüsü bakımından zengin olan il ormanlarında bulunan ağaç türleri ise Ormanlarda meşe, dişbudak, karaağaç, gürgen, kızılağaç, söğüt, kavak ve yaprak döken ağaçlarıdır.

Ekonomi

Ekonomisi tarıma dayalı olan Kırklareli’nde sanayi ise son yıllarda hızla gelişmeye devam etmektedir ilde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, yulaf, mısır, fasulye, şekerpancarı, ayçiçeği ve kozadır. İl özellikle meyve ve sebzecilikte diğer illerimize göre oldukça gelişmiştir.   İlde yetiştirilen sebze ve meyveler; Lahana, pırasa, taze fasulye, soğan, sarımsak, biber, domates, ayçiçeği, erik, elma, armut, şeftali ve kirazdır. İlde tarımla uğraşan toplam faal nüfus ise %70 civarındadır. Ayçiçeği ve diğer tarım ürünleriyle ilgili firmaların, satış pazarlama ile ilgili iş yerlerinin yoğunluğu gözlenmektedir. İlimiz diğer illere göre biraz küçük bir il olsada yapılan kaliteli reklam çalışmaları, sanayi ve ticaret faaliyetleriyle hızlı büyüyeceğine inancımız tamdır.

Kırklareli ekonomisinin ikinci gelir kaynağı ise hayvancılıktır.  İlde sığır, koyun ve kıl keçisi gibi küçükbaş hayvancılık yanında arıcılık faaliyetleri yapılarak il ekonomisine önemli katkılar sağlanmaktadır.

İlin diğer önemli geçim kaynakları ise sanayi, balıkçılık, madenler ve ormancılıktan sağlanmaktadır. 300 bin hektara sahip olan Kırklareli’nde yıllık 500 bin ster yakacak odun ile 350 m3 sanayi odunu elde edilmektedir.  Maden bakımından da oldukça zengin olan ilde bulunan başlıca rezervler; mermer, kuvars, kalker, dolamit ve linyittir. Ayrıca Babaeski ve Hamidabad’da bulunan tabii gaz vepetrol çıkarılmaktadır. İlde yaklaşık on bin hektarlık alanda tabii gaz ve petrol sondajları yapılmaya devam etmektedir.

Son yıllarda Kırklareli’nde hızla gelişme gösteren sanayi sektörü ise tarıma dayalı yapılmaktadır. İl toplam nüfusunun %5’nin geçimini sağladığı başlıca sanayi faaliyetleri; şeker, yağ, un, çimento, toprak ve döküm, çivi, ölçü aletleri, mobilya, kereste ve teneke kutu fabrikalarıdır.

İnnova Reklam Ajansı Kırıkkale Reklam Ajansı, Kırıkkalede Reklam Ajansı, Kırıkkale Reklam Firmaları, Kırıkkale Şirketleri, Kırıkkale İnternet Reklamları, Kırıkkale Digital Medya ajansları, Kırıkkale reklam tanıtım faaliyetleri konusunda hizmet verir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)