web tasarım blog

Kırşehir Reklam

Kırşehir Reklam

Kırşehir Reklam, Kırşehir Reklamcılar, Kırşehir’de Reklam Ajansları, Kırşehir’de Reklam Ajansı var mı ? Kırşehir’de internet reklamları yapan yerler var mı ? Kırşehirin en iyi reklam firmaları hangileridir ? İnnova Reklam Ajansı Kırşehirde reklam, reklam ajansı, internet reklamları, digital reklam, 3d video, digital medya hizmetleri veriyor.

Kırşehir-Reklam-Reklam-Ajansı

Kırşehir

Kırşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlde merkez dahil olmak üzere yedi ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Kırşehir Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur’dur. İlin son alınan verilere toplam nüfusu 225.562’dir.

Nüfus yoğunluğuna göre ihtiyaçlar ve bu doğrultuda oluşan işletmeler, işletmelerin varlığıyla ortaya  çıkan rekabet diğer illere göre daha az olsada önemli ölçüde reklam potansiyeli vardır.

6.544 km2 yüz ölçümüne sahip olan il topaklarının %17,2’sini dağlar, %64’üünü platolar, %18,3’ünü ise ovalar oluşturmaktadır.  İlde bulunan başlıca dağlar; Çiçekdağı, Baran  dağı,  Naldöken dağı, Cemele dağı, Kargasekmez dağı, Buzluk dağı, Kervansaray dağlarıdır. Kervansaray Dağları ise, Armutlu dağı, Köpekli dağı, Kırlangıç dağı, Kızıldağ ve  Ali Ollez dağından oluşmaktadır. İlde bulunan ovalar; Çoğun Ovası, Güzler Ovası ve Malya Ovası, akarsular; Kızılırmak, Kırşehir-Kılıçözü deresi,  Deliceırmak,  Kaman-Kılıçözü deresi, göller;  Seyfe gölü, Hirfanlı Baraj gölü,  Kesikköprü baraj gölü ve Çoğun baraj gölüdür.

kırşehir-reklamcılar

Doğal bitkisi bulunmayan Kırşehir’de daha çok çayırlarla kapılıır. İl ormanlarının geneli ise meşe ağaçlarından oluşmaktadır.

Karasal ve kara ikliminin hâkim olduğu ilde yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yıllık toplam yağışın 400 mm’den az olması il ikliminin yarı kurak olmasında önemli bir etkendir.

Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilde tarihi eserler,  yer altı şehirler, termal kaynaklar ve doğal güzellikleri dikkat çekmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri ve yöresel faaliyetlerinin il ekonomisine katkısı ise yine turizm ile sağlanmaktadır.

Ekonomi

Ekonomisinin tarıma dayalı olduğu Kırşehir’de faal nüfusun %80 i tarım, hayvancılık, ormancılık avcılık ve balıkçılıkla uğraşmaktadır. Sanayi olarak en az gelişmiş illerimiz arasında olan Kırşehir’de sanayi sektöründe çalışan faal nüfus ise %7 civarındadır.

İlde ekonomik uğraş olan diğer faaliyetler ise geleneksel sanatlar, bakırcılık, halıcılık, taş işlemeciliği, mimarlık ve ormancılıktır.

Kırşehir’de yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday,  çavdar, mahlut, mercimek, fasulye, patates, şeker pancarı, keten, elma, armut, erik, ceviz, üzüm, kayısı kiraz vişne, zerdali ve şeftalidir. Bu ürünler arasında buğdaydan 350 bin ton, arpadan 50 bin ton, çavdardan 20 bin ton, mahluttan 20 bin ton, fasulyeden 2.000 bin ton, mercimekten 1.500 ton patatesten 30 bin ton, şeker pancarından 50 bin ton ve ketenden ise 200 ton ürün elde edilmektedir.

İlde ikinci önemli ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. Özellikle küçükbaş hayvancılığın faal olarak yapıldığı Kırşehir’de bulunan hayvan kapasitesi şu şekildedir; 500 bin koyun, 120 bin civarı sığır, 10 bin kıl keçisi ve 500 bin civarı kümes hayvanı.

İlin ekonomik faaliyetleri arasında olan ormancılık ve sanayi ise tarım ve hayvancılığa göre oldukça geride kalmıştır. Yaklaşık 13 bin hektarlık ormanlık alan ve 10 hektara yakın fundalık alanı bulunan Kırşehir’de ormancılık faaliyetleri çok az olarak gerçekleştirilmektedir.

Maden bakımından da çok zengin olmayan ilde bulunan başlıca maden yatakları; mermer, maden kömürü, tuz ve flüosittir. Bunların arasında en etkin işlenen maden ise oniks mermerlere aittir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları ise şunlardır; lastik fabrikası, un fabrikaları tuz imalathanesi peynir ve tereyağı fabrikası kireç ve tuğla fabrikası yem ve bulgur fabrikası ve halı, kilim ve seccade üretimi yapan imalathaneler bulunur. Rekabet oranı ve reklam verme potansiyelide oldukça iyidir.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kırşehir reklam, Kırşehir reklam ajansı, Kırşehir reklam ajansları, Kırşehir reklam firmaları, Kırşehir reklam şirketleri, Kırşehir reklam hizmetleri, Kırşehir digital medya ajansları, Kırşehir internet reklamları,  Kırşehir sosyal medya reklamları, Kırşehir seo çalışması, Kırşehir web tasarım hizmetleri, Kırşehir eticaret sitesi tasarımı konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …