web tasarım blog

Kocaeli Reklam Ajansı

Kocaeli Reklam Ajansı

Kocaeli Reklam Ajansı, Kocaelide Reklam Ajansları, Kocalelide Reklamcılar, Kocaeli Reklam Şirketleri, Kocaeli Reklam Firmaları, Kocaeli Reklam Ajansı Var Mı ? Kocaelinin Başarılı Reklam Ajansları Hangileri ?

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kocaelide Reklam, Kocaeli Reklam Ajansı, Digital Medya Hizmetleri, İnternet Reklamları, Sosyal Medya Reklamları, Sosyal Medya Danışmanlığı, Web Tasarım konularında hizmet veriyoruz.

kocaeli-reklam-ajansı

Kocaeli

Kocaeli, Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Son alınan verilere göre toplam nüfusu 1.780.055 olan ilimiz Türkiye’nin en kalabalık onuncu ilidir. İlde nüfus yoğunluğu 524 km2’dir. İlde toplam on iki adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Gölcük, İzmit, Körfez, Kandıra, Karamürsel ve Kartepe’dir.

Kocaeli Türk sanayinin önemli bir şehridir, demir çelik işletmeleri, imalat fabrikaları, ağır sanayi makinaları, makine imalat firmaları, inşaat firmaları oldukça büyüktür. Her sektörden firmanın bulunduğu sayılarının çokluğu diğer illerimize göre çoktur.

Toplam yüz ölçümü 3.397 km2 olan Kocaeli il topraklarının  % 74’ü platolardan, % 19’u dağlardan ve % 7’ye yakını ovalardan oluşmaktadır. Yine İl topraklarının % 60’a yakını orman, fundalık, maki, zeytinlik ve kavaklık, % 30’u ekili-dikili alanlar, % 7’si çayır ve mer’alar ve % 3’e yakını tarıma elverişsiz araziden meydana gelmektedir.  İlde bulunan başlıca dağlar; Samandı Dağları’dır. Samanlı Dağları olarak adlandırılan dağlar ise şunlardır; Dikmendağı, Naldöken Dağı, Noydağı, Karatepe ve Çene Dağı. İlde bulunan ovalar; İzmit Ovası ve Altınova’dır.

İlde bulunan göller, Sapanca Gölü ve Hersek Gölü’dür. Özellikle Sapanca Gölü ilde turizmin canlı olmasında önemli bir etkendir. Yurt içi yurt dışı turistleri misafir eden işletmeler, oteller, restoran, kafe, giyim kuşam konusunda hizmet veren firmalarda yoğundur.

kocaeli-sakarya-reklam-ajansı

 

Bulunduğu coğrafi konumu nedeni ile Akdeniz ve Karadeniz ikliminin geçiş noktası olan Kocaeli’nde kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Ekonomik anlamda Türkiye’de en hızlı gelişen illerimiz arasında olan Kocaeli’nde, özellikle sahip olduğu sanayi faaliyetleri ile en büyük sanayi merkezi olarak Türkiye’de ikinci sırada yer almaktadır. İlde elde edilen gelirin %70’i yine sanayiden sağlanmaktadır.

Sanayi

Sanayisinin yanı sıra tarımda da önemli faaliyetleri bulunan ilde özellikle meyvecilik en önemli tarım faaliyetleri arasındadır. İlde yetiştirilen ve üretilen pişmaniye, kiraz, fındık ve İzmit çene suyu en meşhur ürünleridir. Özellikle pişmaniyesi dünya çapında ün kazanmıştır.  Kocaeli’nde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, yulaf, mısır, ayçiçeği, şekerpancarı, tütün, keten, elma, kiraz, vişne, erik, şeftali, fındık, üzüm, dut, Domates, lahana, ıspanak, bakla, kereviz ve enginardır. İlde yıllık toplam 100 bin tona yakın sebze yetiştirilmektedir.

Hayvancılık konusunda tarım ve sanayi kadar gelişemeyen Kocaeli’nde daha çok besicilik faaliyetleri yürütülmektedir.

kocaeli-reklam-ajansı (2)

Türkiye’nin en gelişmiş ikinci sanayi merkezi olan Kocaeli’nde toplam 450’e yakın kuruluş bulunmaktadır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları şunlardır; tarım ve ilaç fabrikaları, mensucat fabrikası, ağaç sanayii, gübre fabrikası, gaz fabrikaları,  cam fabrikası, eterin fabrikası, çimento fabrikası, porselen ve çini fabrikası, kablo fabrikası, otomotiv fabrikası, boru fabrikası, ilaç hammaddeleri sanayii fabrikası,  çelik halat ve halıcılık tesisleri, lastik fabrikaları, dokuma, giyim, gıda ve orman ürünleri fabrikaları. İl özellikle kâğıt ve kimya sanayiinde Türkiye’nin en önemli merkezi konumundadır.

İnnova Reklam Ajansı Kocaeli reklam, Kocaeli Reklam Ajansı, Kocaelide Reklam Ajansı, Kocaelide Reklam Ajansları, Kocaeli Reklam Şirketleri, Kocaelide İnternet Reklamları, Kocaeli En İyi Reklam Şirketleri, Kocaeli Başarılı Reklam Şirketleri, Kocaeli Digital Medya Ajansı, Kocaeli İzmit  Reklam Ajansı, Kocaeli Körfez Reklam Ajansı, Kocaeli Kandıra Reklam Ajansı, Kocaeli Karamürsel Reklam Ajansı, Kocaeli Kartepe Reklam Ajansı konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …