Kütahya Reklam Ajansı

Kütahya Reklam Ajansı, Kütahya’da Reklamcılar, Kütahyada Reklam Ajansları, Kütahyanın En İyi Reklam Ajansı Hangisi ? Kütahyadaki Başarılı Reklam Ajansları Hangileri ? Kütahyada Digital Reklam Firmaları var mı ?

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kütahyada Reklam, Kütahyada Reklam Ajansı, Kütahya Reklam Ajansları, Kütahyada Digital Medya Hizmetleri, Kütahyada Sosyal Medya reklamları, Kütahyada web tasarım hizmetleri, Kütahyada Seo Çalışması hizmetleri veriyoruz.

kütahya-reklam-ajansı

Kütahya ilimizin coğrafi ve ticari potansiyelini buyrun beraber inceleyelim.

Kütahya

Kütahya Ege Bölgesinde yer alan bir ilimiz. İlde toplam 13 ilçe, 59 belediye ve 513 köy bulunmaktadır. İlde bulunan ilçeler; Altıntaş, Aslanapa, Çavdarhisar, Domaniç, Emet, Gediz, Dumlupınar, Hisarcık, Pazarlar, Şaphane, Simav, Tavşanlı ve Kütahya Merkez. İlin son alınan verilere göre toplam nüfusu 571.554, nüfus yoğunluğu ise 47.25 km2’dir.

Reklam rekabeti için oldukça yoğun nüfusa sahip ilimizde çinicilik, seramik işleme oldukça meşhurdur, Kütahyada porselen tabak imalatı yapan firmalar dünyanın en kaliteli porselenlerini imal ederek önemli ihracatlar yapmaktadır. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler ülkemiz adına ihracat yapan tüm firmalarımızla onur duyduğumuzu iletmek isteriz.

Yüzölçümü 11.977 km2 olan Kütahya topraklarının %57,5 dağlar,  %31,5 platolar, %11 ovalardan oluşmaktadır.

İlde bulunan dağlar; Akdağ, Eğrigöz dağı , Yellice dağı , Bakırtepe , Gümüş dağı, Karlıktepe , Arapdede tepesi , Çayırgöz tepe, Almaalan tepesi , Çalkıran tepe, Gölgelik tepe, Çatalçam tepe, Oyuktepe, Yeşildağ, Tepelce Tepe,  Çıplak tepe, Kirazlıoymağı tepe, Kocaeyrektepe, Türkmen dağı ve Simav dağlarıdır. İlde bulunan ovalar; Kütahya ovası, Yoncalı ovası, Köprüören ovası, Aslanapa ovası, Altıntaş ovası, Tavşanlı ovası, Örencik ovası ve Simav ovasıdır. İlde bulunan akarsular; Porsuk çayı, Felent çayı,  Gediz çayı, Emet çayı,  Kocasu, Kocaçay,  göller; Simav Gölü, Porsuk Baraj Gölü ve Enne Baraj Gölüdür.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle üç farklı iklimin görüldüğü Kütahya’da geçiş iklimi hâkimdir. İlde, Marmara, Ege ve İç Anadolu iklimi etkileri görülmektedir. İklim çeşitliliğinin bir getirisi olarak bitki örtüsü bakımından da zengin olan Kütahya’da daha çok ormanlar bitki örtüsünü oluşturmaktadır. İl ormanlarında bulunan ağaç türleri; meşe, ardıç, karaçam, kızılçam ve makilerdir.

Ekonomi

Ekonomisinin sanayi ve tarıma dayalı olduğu Kütahya’da faal nüfusun %70’i tarım, hayvancılık, ormancılık, avcılık ve balıkçılıkla uğraşmaktadır. İl gelirinin %30’u ise tarımsal faaliyetlerden elde edilmektedir. İl ekonomisine katkısı olan diğer faaliyetler ise madenler, enerji ve imalat sanayiinden sağlanmaktadır.

İlde yetiştirilen başlıca tarımsal ürünler; buğday, arpa, mısır, nohut, fasulye ve burçak, şekerpancarı, kenevir lifi, kenevir tohumu, sakız ve tohum olarak haşhaş, patates, soğan, ayçiçeği, domates, patlıcan, biber, lahana,  armut, şeftali, ceviz, kestane, çilek, kavun ve karpuzdur. Bu ürünler arasında en fazla yetiştiriciliği yapılan ise tahıllardır.  Meyveler arasından ise ilde yetiştirilen vişne ağaçları ise Türkiye’de üçüncü sırada yer almaktadır.

Çayır ve meraların az olması nedeniyle hayvancılığın çok fazla yapılamadığı ilde daha çok küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ağır basmaktadır. Bunlar arasında koyun, tiftik keçisi, kıl keçisi ve sığır yer almaktadır.

İlin diğer gelir elde ettiği ekonomik faaliyetleri ise ormancılık, madencilik, enerji ve sanayidir. 500 bin hektarlık ormanlık alana sahip olan ilde, 40 bin hektarlık fundalık ve 25 bin hektarlık ağaçlandırılmış alan bulunmaktadır. Maden potansiyeli olarak da oldukça zengin olan Kütahya’da bulunan başlıca maden yatakları; linyit, krom, gümüş, baryum, borasit, manyezit, antimuan, kobalt, cıva, asbest, bor tozu, demir, kurşun, mangenez ve mermerdir.

kütahya reklam ajansı

kütahya reklam ajansı

Sanayi

İki tane enerji santralini bünyesinde barındıran il, santrallerden sağladığı enerji ile elektrik enerjisinin %90’ını karşılamaktadır. İlde bulunan santraller Seyitömer ve Tunçbilek Termik Santralleri ve Kayaköy Hidroelektrik Santralidir.

Sanayileşme yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Kütahya’da bulunan iş yeri sayısı 1200 civarındadır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; Tuğla ve Kiremit Fabrikası, Porselen Fabrikası, Kolemanit İşletmesi Fabrikası, ), çini fabrikası ve atölyeleri, , çini çamuru üreten büyük bir fabrika, yonga levha ve kaplama üreten fabrikalar, Halı ve Halı İpliği Fabrikası, gıdâ ve dokuma fabrikaları, konserve fabrikaları ve  un fabrikalarıdır. Fabrikalar, işletmeler, firmalar, imalatçı firmaların arasında rekabet oldukça yoğun ve reklam ihtiyacı mevcuttur.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Kütahya’da Reklam, Kütahya Reklam  Ajansı, Kütahya Reklam Ajansları, Kütahya reklam şirketleri, Kütahya reklam danışmanlığı, Kütahya en iyi reklam firmaları, Kütahya en iyi reklam ajansları, Kütahya en iyi reklam şirketleri, Kütahya’da başarılı reklam ajansları, Kütahya reklam hizmetleri, Kütahya reklam tanıtım faaliyetleri konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)