web tasarım blog

Manisa Reklam Ajansı

Manisa Reklam Ajansı

Manisa Reklam, Manisa Reklam Ajansı, Manisa’da Reklam Ajansları, Manisada En İyi Reklam Ajansları, Manisada Reklam Şirketleri, Manisa’nın En Başarılı Ajansı Hangisi ? Manisa Digital Reklam Ajansı var mı ?

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Manisa’da Reklam hizmetleri veriyoruz, hizmetlerimizin içinde dijital reklam, internet reklamları, reklam ajans hizmetleri, grafik çalışmaları, logo çalışmaları, kartvizit çalışmaları, web tasarım hizmeti, e-ticaret sitesi tasarımı gibi hizmetler bulunmaktadır.

manisa-reklam-ajansı

Manisa İlimiz

Hizmetlerimizle ilgili Manisa’nın reklam ihtiyacıyla ilgili potansiyeli Manisa ilimizi coğrafi, ticari, kültürel açıdan inceleyerek açıklayalım.

Manisa, Ege Bölgesi’nde yer alan, bölgenin 2. Büyük ilidir. Son alınan verilere göre toplam nüfusu 1.380.366, nüfus yoğunluğu ise 104 olan Manisa, Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü ilidir.  İlde toplam on yedi ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Manisa Merkez, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma ve Turgutlu.

13.810 km2 yüz ölçümüne sahip olan il topraklarının %54,3’ü dağ, %27,8’i plato, %17,9’u ise ovalardan oluşmaktadır. Yine il topraklarının %46’sı orman ve maki, %6.6’sı mera ve çayır, %8’î, tarıma elverişsiz arazi, %39.1’i ise ekili ve dikili araziden oluşmaktadır.  Topraklarının geniş bir bölümü makilerle kaplı olan ilde bitki örtüsü ise zayıftır. Bitki örtüsü olarak daha çok makilerin geniş yer kapladığı Manisa ormanlarında görülen ağaç türleri ise şunlardır; meşe, dişbudak, karaağaç, karaçam, kızılçam, ardıç, ahlat ve çınar. İl sınırları içerisinde 4.3 milyona yakın da zeytin ağacı bulunmaktadır.

Zeytin ürününe dayalı işletmeler, üretici firmalar oldukça fazladır. Reklam hizmetleri konusuna ilgi mevcuttur.

İlde bulunan başlıca dağlar; Spil Dağı, Yamanlar Dağı, Yunt Dağı, Bozdağlar, Demirci Dağları, Çal Dağı ve Uysal Dağı’dır. İlde bulunan platolar; Kula – Gördes Platosu, ovalar; Gediz Vadisi, Bakırçay Vadisi, Nif Çayı Vadisi, Gördes ve Kum Çayı Vadisi, Alaşehir Vadisi, Soma- Kırkağaç Vadisi, Gediz Ovası, Manisa Ovası, Akhisar Ovası, Salihli Ovası ve Turgutlu Ovası. İlde bulunan akarsular ise; Alaşehir Çayı, Selendi Çayı, Demirci Çayı, Deliniş Çayı, Gördes Çayı, Kum Çayı ve Bakırçay ırmağıdır. İlde bir adet göl, ü. Adet de baraj bulunmaktadır. Bunlar; Marmara Gölü,  Demir köprü Barajı, Avşar Barajı ve Sevişler Barajı’dır.

Ekonomi

Ekonomisinin tarım ve sanayiye dayalı olduğu Manisa’da elde edilen gelirin %35’i tarım, %30’u ise sanayiden sağlanmaktadır. İlde bir diğer önemli geçim kaynağı ise elbette ki madenciliktir.

Topraklarının neredeyse tamamının tarıma elverişli olduğu ilde, sahip olduğu bu verimli topraklar sayesinde birçok türde ürün yetiştirilebilmektedir. İl özellikle yetiştirdiği meyve, zeytin, üzüm, kereviz, pamuk ve tütün ile Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktadır.  İlde yetiştirilen üzümler Türkiye’nin %85’lik ihtiyacını, tütün %75’lilk ihtiyacını karşılamaktadır. Yetiştirilen ürünler başta Türkiye olmak üzere tüm pazarlara ihraç edilmektedir. Reklam ajanslarından alınan reklam desteği yine bu alanda işletmeler tarafından talep edilmektedir.

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri  buğday, arpa, mısır, pirinç, nohut, bakla, tütün, pamuk, susam, karnabahar, kereviz, domates, patlıcan, pırasa, kabak, biber, fasulye, ıspanak, üzüm, zeytin, şeftali, kiraz, kayısı, badem, armut, ceviz, nar ve kestanedir.

Çayır ve meraların azlığı nedeniyle hayvancılıkta tarım kadar ileri olamayan Manisa’da besicilik at, öküz, katır, deve ve kıl keçisi üzerine yapılmaktadır. Gelir kaynakları arasında dördüncü sırada yer alan ormancılıktan ise yıllık 80 bin m3 sanayi odunu ve 250 bin ster yakacak odun elde edilmektedir.

Maden kaynakları bakımından en zenin illerimizden olan Manisa topraklarında bulunan başlıca yataklar kömür, uranyum, linyit, kurşun, cıva, zımpara, mermer ve perlittir.

Sanayi

Sanayi bakımından Türkiye’deki birçok ile göre oldukça gelişmiş olan Manisa, Ege Bölgesi’nde sanayinin en fazla geliştiği ikinci il olarak yer almaktadır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları; dokuma, çırçır, un, kiremit, tuğla fabrikaları, elektrik motorları, alüminyum radyatör, seramik, sıhhî tesisat gereçleri, ayakkabı, mobilya, elektronik eşya, tarım makinaları, konserve, süttozu, yonga ve levha, kola, yağ, sabun, un, yem, yağ, beton direk, giyim, , dokuma, fabrikaları, bıçkı-hızar atölyeleri ve kömür işletmeleri bulunur, bu işletmelerde, firmalarda reklam hizmetleri oldukça aktif olmalı ve reklam çalışmaları yapılmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Manisa reklam, Manisa’da reklam, Manisa reklam ajansı, Manisa reklam ajansları, Manisa internet reklamları, Manisa kaliteli reklam ajansları, Manisa’nın en iyi reklam ajansları, Manisa’daki reklam ajansları, Manisa dijital medya ajansı, Manisa’da reklam tanıtım konularında hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …