web tasarım blog

Mardin Reklam Ajansı

Mardin Reklam Ajansı

Mardin Reklam, Mardin Reklam Ajansı, Mardindeki Reklam  Şirketleri, Mardinde Reklam Ajansı Var mı ? Mardinde Reklam Şirketleri Hangileri ? Mardinin Tavsiye Edilen Reklam Ajansları Hangileri ?

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Mardin Reklam Ajansı, Mardinde Reklam Hizmetleri, Digital Medya Hizmeti, Web Tasarım Hizmeti, Seo Çalışması, Eticaret Tasarımı, İnternet Reklamları, Reklam Grafikleri, Sosyal Medya Reklamları konusunda hizmet veriyoruz.

Mardin ilimizdeki faaliyetlerimizi, Mardin ilimizin ticari potansiyelini, coğrafi konumunu nüfus oranına göre reklam rekabet yoğunluğunu inceleyelim isterseniz.

mardin-reklam-ajansı

Mardin ilimiz

Mardin, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlin toplam nüfusu son alınan bilgilere ve sayım sonuçlarına göre 779.738, nüfus yoğunluğu ise 88 km2’dir. Aynı zamanda Mardin Türkiye’nin en kalabalık yirmi altıncı ilidir. İlde toplam on adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Mardin Merkez, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin,  Ömerli, Savur ve Yeşilli’dir.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle kara iklimi ve Akdeniz ikliminin özelliklerini barındıran ilde kışlar soğuk, yazlar ise yoğun sıcaklık vardır.

Yüz ölçümü 8.858 km2 olan Mardin il topraklarının % 52’si dağ, % 32’si plato ve % 25’i ovalarla kaplıdır. Aynı zamanda il topraklarının %40’ı tarıma elverişli arazi, %38’i ise mera ve çayırlarla kaplıdır. Bitki örtüsü olarak yoğun olarak bozkırın görüldüğü Mardin ormanlarında görülen ağaç türü ise meşedir. İlde bulunan dağlar; Mazı Dağları yani Mardin Dağlarıdır. Bunlar;  Karınca Tepe, Alem Dağı, Gümüşyuva Tepe, Dibek Dağı, Pirinç Tepe ve Ziyaret Tepedir.  İlde bulunan ovalar; Mardin, Nusaybin, Cizre, Kızıltepe ve Silopi ovaları, akarsular; Dicle, Savur Suyu, Çağçağ Suyu, Habur Suyu, Zeni Hınıs ve Zerkân Dereleridir. İlde baraj gölü dışında tabii göl ise yoktur.

mardin-reklam

Ekonomi

Ekonomisi tarıma dayalı olan Mardin’de faal nüfusun %80’i tarımla uğraşmaktadır. Her ne kadar tarıma dayalı ekonomisi olsa da il, tarım teknolojileri bakımından diğer illere göre geride kalmıştır. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; ürünleri buğday, arpa, pirinç, nohut, pamuk, domates, patlıcan, salatalık, kavun, karpuz, ceviz, nar, antepfıstığı ve üzümdür. İlde yetiştirilen üzümler ile Türkiye’nin yaklaşık 150 bin tonluk ihtiyacı karşılanmaktadır. İl bu yönü ve meyvecilik faaliyetleri ile Türkiye’de önemli meyve üretimi yapan illerimiz arasına girmektedir. İlde ikinci önemli gelir kaynağı ise hayvancılıktır.

İl ekonomisine katkı sağlayan diğer faaliyetler ormancılık, madencilik ve sanayidir. Ancak bu faaliyetler tarım ve hayvancılık kadar gelişme gösterememiştir. Yaklaşık 200 bin hektarlık orman ve fundalık alanı bulunan Mardin’de ormanlar maalesef ormancılık faaliyeti yapmaya elverişli değildir. Maden bakımından da ormancılık kadar zayıf olan ilde bulunan başlıca maden yatakları linyit ve fosfattır. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları şu şekildedir; yem fabrikası, çimento fabrikası, iplik ve dokuma fabrikaları, et kombinası, çırçır, un ve prese fabrikalarıdır.

Tarihi dokusu, doğal taş evleri, eski çağlardan bugüne kadar ayakta kalan yaşam alanları, renkli halkı ve gelenekleri ile Mardin turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. Dünyanın her ülkesinden, Türkiyenin her ilinden gelen ziyaretçiler Mardin ilimizin tarihi dokusunu görmek istemektedir.

Turizm, tarım, hayvancılık, el sanatları konusundaki işletmeler arasında reklam ihtiyacı mevcut olup rekabet oluşmaktadır.

Dünyanın en eski yaşam şehirlerinden biri olan Mardin ilimizi kısaca aktarmaya çalıştık ve Tüm Mardin firmalarımıza reklam tanıtım, web tasarım, seo çalışması, eticaret çalışmaları ile ilgili memnuniyetle hizmet vereceğimizi iletmek isteriz.

İnnova Reklam Ajansı Olarak Biz, Mardin Reklam Ajansı, Mardinde Reklam Ajansı, Mardin Reklam Ajansları, Mardinde Reklam Ajansları, Mardinin en iyi reklam ajansı, Mardindeki reklam ajansları, Mardin relam tanıtım firmaları, Mardin reklam tanıtım, Mardin internet reklamları, Mardin web tasarım hizmetleri, Mardin digital medya ajansı, Mardin reklam tanıtım, web tasarım konularında hizmet vermekteyiz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …