Mersin İçel Reklam Ajansı

Mersin İçel Reklam Ajansı, Mersinde Reklam Ajanları, Mersinde Hangi Reklam Ajansları Başarılı ? İçel Reklam Ajansı, İçelde Reklam Ajansları Var mı ? Mersinin En İyi  Reklam Ajansları Hangileridir ? Mersinde deneyimli Reklam Ajansları Hangileridir ? İnnova Reklam Ajansı Mersin İçelde reklam ajansı, reklam ajans faaliyetleri, internet reklamları, grafik tasarımları, eticaret siteleri, web tasarım hizmetleri, seo çalışması, digital reklam hizmetleri konusunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

mersin-içel-reklam-ajansı

Mersin ilimizdeki bazı çalışmalarımızı aktarmadan önce Mersin ilimizi biraz inceleyelim.

Mersin

Mersin, eski adı ile İçel; Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık onuncu ilidir.  İlde bir merkez olmak üzere on adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir’dir.  Son verilere göre toplam nüfusu 1.745.221’dir.

Akdeniz ikliminin görüldüğü Mersin’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Toplam yüz ölçümü 15.620 km2 olan Mersin’de il topraklarının %25’i tarıma elverişli arazi, %15’i mera ve çayır, %55’i ise ormanlık alandan oluşmaktadır.

İlde bulunan dağlar; Bolkar Dağları, Kümpet Dağı, Elma Dağı, Alamusa Dağı, Büyük Eğri Dağı, Kızıldağ, Naldöken Dağı, Kabaklı Dağı, Karaziyaret Dağı, Tol Dağı, Sunturas Dağı, Balkalesi Daüı, Ayvagediği Dağı, Madem Tepesi ve Kaşkaya Tepesidir.  Akarsular;  Göksu Irmağı ve Tarsus Çayı, Mezitli Deresi, Tece Deresi, Müftü Deresi, Deliçau Deresi, Anamut Çayı, Sultan Çayı, Melleç Deresi, Menekşe, Gözsüzce Deresi, Siniçay Deresi, Aksaz Deresi, Alata Çayı ve Lamas Çayı. Göller;  Akgöl, Paradeniz Gölü, Aygır Gölü, Kamışlı Gölü, Uzun Göl, Gezende ve Baraj gölleri. İlde bulunan yaylalar ise; Aslanköy, Gözne, Gülek, Sebil, Sorgun, Küçük Sorgun, Küçükfındıklı, Güzeloluk, Balandız, Uzuncaburç, Gökbelen, Kırobası, Anaboz, Kaş, Beşoluk, Elmagözü, Kozaüa., Bardat, Tersakan, Bolyaran, Kozlar, Çivi, Dağpazarı, Söğütözü ve Sertavul yaylarıdır.

mersin-içel-turistik-firma

Ekonomi

Ekonomik faaliyetler açısından diğer illere göre oldukça gelişmiş olan Mersin’de sanayi başta olmak üzere birçok ekonomik faaliyet yapılmaktadır. Aynı zamanda Mersin, hem bulunduğu coğrafi konum hem de sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Türkiye’de gelişmeye en fazla elverişli olan illerimiz arasındadır.

Tarım, seracılık, turizm konusunda çok sayıda işletmeler kurulmuştur. Reklam konusunda önemli ölçüde ihtiyaç vardır. Reklam ajansları faaliyetlerini yeterince aktif sürdürememektedir.

İlde elde edilen gelirin %40’ı sanayi, %30’u tarım, %10’u ise ticari faaliyetlerden elde edilmektedir. İlde gelirin elde edildiği faaliyetler; sanayi, tarım, hayvancılık yer altı madenleri, ticaret ve ormancılıktır.

Günümüzde Mersin’de tarımsal faaliyetle uğraşan faal nüfus oranı %25’i bulmaktadır. İlde yetiştirilen sebze ve meyveler Türkiye iç piyasasına devamlı olarak ihraç edilmektedir. Tarımsal faaliyetler arasında Mersin’de en fazla üretimi yapılan ürünler ise tahıllardır.

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; buğday, arpa, çavdar, pirinç, nohut, mercimek, Domates, biber, patlıcan, fasulye, kabak, bakla, bamya, salatalık, ıspanak, lahana, marul, soğan, karnabahar, üzüm, yerfıstığı, susam, pamuk, keçiboynuzu, zeytin, nar, muz, incir, erik, bâdem, kayısı ve karpuzdur. Modern tarım çalışmalarının yapıldığı ilde özellikle pamuk, sebze ve meyve miktarı oldukça fazladır.

Zengin ormanlara, çayır ve meralara sahip olan Mersin’de yılda 3500 ton reçine ve 250 bin m3 sanayi odunu elde edilmektedir.  Hayvancılık konusunda ise çok fazla gelişme göstermeyen ilde küçükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Zengin maden kaynaklarına sahip olan Mersin’nin sahip olduğu rezervler;  krom, bakır, demir, kuvarsit, alüminyum, barit ve dolamittir. İlde elde edilen madenler Mersin limanından dış ülkelere ihraç edilmektedir.

Sanayi

Sanayi sektöründe en gelişmiş illerimizden olan Mersin’de (İçel) bulunan başlıca sanayi kuruluşları; soda fabrikası, çelik döküm fabrikası, çırçır fabrikası, beton boru fabrikası,  narenciye ambalaj fabrikası, kâğıt ve karton fabrikası, meyve suyu fabrikaları, mobilya atölyeleri,  iplik dokuma fabrikası, çırçır pres fabrikası, sabun ve deterjan fabrikası, yapıştırıcı fabrikası, buzdolabı fabrikası, akümülatör sanayi, metal kapak fabrikası, eşya fabrikası, güneş ısıtıcı ve çelik büro sanayii, treyler imalatı fabrikasıdır.

Geniş ulaşım olanaklarına sahip olan Mersin’e ulaşım; karayolu, denizyolu ve demiryolu ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin en büyük limanına sahip olan Mersin’de denizyolu ulaşımı ise oldukça fazla kullanılmaktadır. İlde toplam üç tane de üniversite bulunmaktadır. Bunlar; Çağ Üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesi’dir.

Üniversite çevresinde öğrenci yurtlarıyla ilgili firmalar, deniz sahili tarafında oteller, restoran tarzı fırmalar reklam konusunda ihtiyaç hissetmektedir.

İnnova Reklam Ajansı Mersin Reklam Ajansı, Mersinde Reklam Ajansı, Mersin reklam ajansları, Mersin digital reklam ajansı, Mersin internet reklamları, İçel web tasarım, İçel digital medya ajansı, İçel reklam tanıtım konusunda hizmet vermektedir.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)