Muş Reklam

Muş Reklam, Muş Reklam Ajansı, Muşta en iyi Reklam Ajansı hangisi, Muş Reklam Ajansları başarılı mı? Muştaki Reklam Ajansları Hangileri, Muşta Başarılı Reklam Ajansı var mı ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Muşta reklam ajansı, internet reklamları, dijital reklam hizmetleri, web tasarımı, seo çalışması, Google adwords, grafik tasarım çalışmaları yapıyoruz. Dilerseniz Muş ilimizi biraz tanıyalım.

muş-reklam-ajansı

Muş İlimiz

Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlde toplam altı ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Muş il merkezi, Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto’dur. İlin toplam nüfusu son alınan verilere göre 408.728’dir.

Denizden uzak coğrafi konumu nedeni ile daha çok karasal ve sert kara ikliminin özelliklerinin görüldüğü Muş’ta, yazlar kısa, sıcak ve kurak geçerken, kışlar ise çok soğuk ve uzun geçmektedir. Bu nedenle İl kışı yoğun bir kar yağışı almaktadır.

Toplam yüz ölçümü 8.196 km2 olan Muş il topraklarının  % 53’ü çayır ve mer’alarla, % 11’i orman ve fundalıklarla ve % 33’ü ise tarıma elverişli araziden, %3’ü ise tarıma elverişsiz araziden oluşmaktadır. İlde dağ, plato ve ovaların dağılımı ise şu şekildedir; dağlar il topraklarının 34,9’unu, platolar 37,9’unu, ovalar 27,2’sini oluşturmaktadır.

İlde bulunan başlıca dağlar; Bin göl Dağları, Otluk Dağları, Haçreş Dağları ve Yakupağa Dağları’dır. İlde bulunan plato, ova ve vadiler; Murat Vadisi, Muş Ovası, Bulanık Ovası, Liz Ovası ve Malazgirt Ovası’dır. İlde bulunan akarsu ve göller ise; Murat Irmağı, Karasu, Haçlı Gölü, Büyük Hamurpet Gölü, Küçük Hamurpet Gölü ve Gaz Gölü’dür.

Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ilde gerçekleştirilen diğer faaliyetler ise ormancılık, madencilik ve sanayidir. 80 bin hektarlık ormanlık alanı ile diğer illerimize göre ormancılık faaliyetlerinde zayıf olan Muş’ta yıllık sadece 50 bin ster yakacak odun elde edilebilmektedir. Madenler konusunda da tek tip bir yatağa sahip olan ilde çıkarılan kaynak barittir.

muş-reklam (2)

Sanayi ve Ticaret

Sanayi konusunda kalkınmada öncelikli iller arasında olan Muş’ta bu konuda çalışmalar her geçen gün hızlanmaya devam etmekte. İlde bulunan başlıca sanayi kuruşları ve sektörleri şu şekildedir; süt fabrikası, barit işleyen fabrika, şeker fabrikası, yem fabrikası ve meyan kökü işleme fabrikalarıdır.

İşletmeler arası reklam bilinci mevcut olup oldukça rekabetli reklam çalışmaları yapılmaktadır. Reklam ajansı bakımından Muş ilimizin başarılı reklam ajanslarına sahip olduğunu söyleyememiz pek mümkün değil, bu yüzden Muş ilimizdeki firmalarımız reklam ve web tasarım konusundaki ihtiyaçlarını çoğunlukla dışardan karşılamaktadır. İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muş ilimizde de reklam çalışmaları yapıyoruz.

İlin en önemli geçim kaynaklarından olan tarımcılık daha çok tahıl üzerine yoğunlaşmış olsa da ilde sebzecilik ve meyvecilik il içi ihtiyacı karşılamaya yetecek kadar üretilmektedir. İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ise şunlardır; buğday, arpa, mısır, nohut, tütün, şekerpancarı, miktarda kavun, karpuz, üzüm ve lahana.

İlde ikinci önemli gelir kaynağı ise hayvancılıktır. İlde, sahip olduğu geniş yayla ve meralar sayesinde mera hayvancılığı yoğunlukta yapılmaktadır. Koyun, sığır ve kıl keçisi dışında Muş’ta aynı zamanda kümes hayvancılığı faal olarak yapılmaktadır. Konuyla ilgili reklam tanıtım çalışmalarınada ihtiyaç duyulmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı olarak biz Muş reklam, Muş Reklam Ajansı, Muşta reklam ajansı, Muş Reklam ajansları, Muş en iyi reklam ajansları, Muş en iyi reklam şirketleri, Muş dijital medya ajansı, Muş en iyi reklam şirketleri, Muş reklam hizmetleri, Muş seo çalışması, Muş web tasarım konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (2 votes)