Nevşehir Reklam Ajansı

Nevşehir Reklam Ajansı,Nevşehir Dijital Reklam Ajansları, Nevşehir’de Reklam Ajansı var mı ? Nevşehir’de Başarılı Reklam Ajansları Hangileri ? Nevşehirde Reklam Ajansı arıyorum. Nevşehir, Reklam Ajansı aramalarıyla web sitemize ulaşan değerli ziyaretçimiz, İnnova Reklam Ajansı olarak bizler Nevşehirde reklam, internet reklamları, reklam ajansı hizmetleri, seo çalışmaları konusunda hizmet veriyoruz.

nevşehir-reklam-ajansı

Nevşehir

Nevşehir ilimizdeki faaliyetlerimizi ve Nevşehir ilimizi biraz inceleyelim dilerseniz.

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. İlde toplam sekiz adet ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Nevşehir Merkez, Acıgöl, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp’tür. İlin toplam nüfusu son alınan verilere göre 286.250, nüfus yoğunluğu ise 52 km2’dir. Kara iklim özelliklerinin hakim olduğu Nevşehir’de, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir.

Toplam yüz ölçümünün 5.467 km2 olduğu il topraklarının  20’si ova, % 18’i dağ ve % 57’si platolardan oluşmaktadır. İlde bulunan başlıca dağlar; Erdaş Dağı, Hodul Dağı, Kızıldağ, Oylu Dağı ve Kemil Dağı’dır. İlde bulunan ova ve akarsular; Derinkuyu Ovası, Kızılırmak’tır.

Ekonomi

Ekonomisinin %75’inin tarıma dayalı olduğu Nevşehir’de, tarım dışında hayvancılık, madenler, sanayi ve turizmden de önemli gelirler elde edilmektedir. Sahip olduğu doğal güzellikleri, mimarisi ve peribacaları ile her yıl önemli sayıda ziyaretçiye ev sahibi olan Nevşehir’de özellikle dünyada doğal oluşumların en güzel örneklerinden olan peribacaları Kapadokya yöresinin turizminin oldukça hareketli geçmesini sağlamaktadır.

Nevşehirde Kapadokyada peri bacaları bölgesinde, kaya hoteller, restoranlar dünyanın her yerinden turist ağırlamakta ve Nevşehirde oteller, restoranlar, kaya oteller arasında reklam rekabeti oldukça yoğun gözlemlenmektedir.

nevşehir-reklamcılar

İlde yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; şekerpancarı, patates, buğday, arpa, çavdar, bakla, nohut, fasulye, mercimek, üzüm, elma, zerdali, armut, kayısı, ceviz, dut, iğde, ayva ve bâdem. İlde en fazla yetiştirilen ürün grubu ise tahıllara aittir. Patates üretiminde ise Türkiye’de üçüncü sırada yer almaktadır. İlde ekonomik faaliyetler arasında ikinci sırada yer alan hayvancılık ise daha çok besi hayvancılığı üzerine yapılmaktadır.

Maden bakımından diğer illerimize göre çok zengin olmayan Nevşehir’de linyit, tuz, mermer ve kömür yatakları bulunmaktadır. Özellikle mermer yataklarından çıkarılan oniks mermerler yurt içi piyasalar başta olmak üzere dünyanın birçok yerine ihraç edilmektedir. İlde bulunan başlıca sanayi kuruluşları ise şunlardır; Dokuma Fabrikası, Örgü Örme ve Giyim fabrikaları, un fabrikaları, meyve suyu, pekmez-marmelat fabrikası, tuğla, kiremit, plastik hortum, yer karoları ve süs eşyası fabrikaları.

İle ulaşım kara yolu ve demir yolu ile sağlanmaktadır. İlde bir adet de üniversite bulunmaktadır.

İnnova Reklam Ajansı Nevşehir Reklam Ajansı, Nevşehir Reklam Ajansları, Nevşehir Dijital Reklam Ajansı, Nevşehir Reklam Firmaları, Nevşehir Reklamcılar, Nevşehirde Reklamcılar, Nevşehir İnternet Reklamları, Nevşehir Google Reklamları, Nevşehir Sosyal Medya Reklamları, Nevşehir En iyi Reklam Ajansları, Nevşehir reklam, tanıtım, grafik konularında hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

3.6/5 - (60 votes)