Reklam Ajansları

Reklam Nedir ? Reklam Ajansları Nasıl Çalışır ? Reklam Ajansları, Reklam Ajans Çalışanları Kimlerdir ? Reklam Ajansı Nasıl Kurulur ? Reklam Ajanslarının Faaliyetleri Nelerdir ? Reklam Ajansları Ne Kadar Kazanır ? Bu soruları sorarak sayfamıza gelen değerli ziyaretçimiz, bizler İnnova Reklam Ajansı olarak firmalara ve şahıslara reklam faaliyetleri konusunda hizmet veriyoruz.

Peki Reklam Nedir sorusuna birlikte yanıt verelim isterseniz.

reklam-ajansları

Reklam Nedir

Reklam: Bir fikrin, bir işin, bir ürünün, veya hizmetin para karşılığında, kitle iletişim araçlarının uygun çalışma hazırlığı sonrası kullanılmasıyla, önceden belirlenen hedef kitlede istenen yönde tutum ve davranışı sağlama faaliyetleridir reklam.” Tüketici gözüyle yaklaşımlar açısından reklam: “Tüketiciye, üretilen ürün, fikir ve hizmetler hakkında yeterli ve doğru bilgiyi çeşitli kitle iletişim araçlarıyla iletmektir.”

Reklam Ajansı ekip çalışanları genelde, müşteri ilişkileri sorumlusu, grafiker, reklam metin yazarı, web tasarımcı, yönetmen, director gibi ekip çalışanlarından oluşur, ekip çalışanları bazen üniversitelerin ilgili alanlarından mezun kişiler olabileceği gibi bazende tecrübesine göre ekibe dahil edilebilir.

Tabiki hem tecrübe hemde eğitim aldığı bölümün mesleğiyle alakalı olması tercih edilir bir durumdur reklam ajansı sahipleri tarafından.

reklam-ajansı-innova-reklam-ajansı

Reklam ajansı çalışanları ne kadar maaş alır ?

Reklam ajansı çalışanları deneyimine göre, bilgisine göre, kullandığı programlar ve özgün  fikir üretebilme kabiliyetine göre değişken maaşlar alırlar. Grafikerle, reklam metin yazarının aldığı maaş aynı olmayabilir.

Tüm reklam ekibi en özgün fikirlerini, en güzel çalışmalarla, emek harcayarak, zaman harcayarak ortaya çıkarır, ürün ve hizmetlerin satışına tüm çalışma hayatını odaklayarak her zaman çok çalışırlar.

Reklam faaliyetlerinde hiçbir zaman aynı fikiri birçok reklama yada birçok çalışmaya kullanamazsınız, her reklamda farklı bir konsept uygulamak, her yeri reklam için ayrı projeler hazırlamak zorundasınız.

Yaratıcı fikirler ışığında, özgün senaryolarla reklamlarınıza yol çizerek doğru hedef kitleye, uygun bütçelerle firmanızı buluşturmanız gerekir.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler reklam faaliyetlerimizde hazırladığımız web siteden, kısa filmlere, fotoğraf çekimlerinden reklam metinlerine kadar tüm çalışmayı titizlikle yapıyor sizleri en doğru hedef kitleyle buluşturmaya çalışıyoruz.

Reklam ajansları nasıl kurulur ?

Reklam ajansları reklam faaliyetlerini oluşturan parçaları birleştirerek bu parçalara uygun personellerin bir araya gelmesi, sinerji, yaratıcı zeka, enerjik ekip yöneticisi, yardımsever müşteri ilişkileri yetkilisiyle, grafikeri, reklam metin yazarıyla bir araya getirilen ekiple oluşur.

Başarılı bir reklam ajansı sahibi, reklam ajansını açmadan önce buluduğu bölgenin reklam verme potansiyelini, reklam ihtiyacını, işletmelerin mali durumunu, işletmelerin faaliyetlerini, ofisin dekorasyonundan tutun, ofisin logosuna kadar hepsini inceden inceye hesaplamalı rastgele yatırım yapmamalıdır. Reklam ajansı kurmak gayet masraflı bir iştir, reklamcılık sadece bir fikir işçiliği olarak görülmemelidir, personelin kıyafetlerinden tutunda, iş yerinin dekorasyonu, kullandığınız kalem, ajanda, not kağıtlarına kadar hepsi büyük önem arz etmektedir.

reklam-ajansı

Reklam ajansı ne kadar ücret alır sorusuna yanıt verelim isterseniz. Ekibinizin kalitesi, fikirlerinizin özgünlüğü, kullandığınız dökümanlar, hedef kitlenizi anlayabilme oranınız reklam gelirleriniz de etkili faktörlerdir. Sadece başkaları bu işi yapıyor diye reklam ajansı kurmaya kalkışırsanız hiçbir mesafe kat  edemez hedef kitlenizin sektöre olan güvenini sarsarsınız.

Reklam ajanslarının faaliyetleri nelerdir ? İnnova Reklam Ajansı olarak bizler web tasarımı, internet reklamları, video reklamları, sosyal medya reklamları ile ilgili hizmet vermektedir. Ayrıca google reklamları, basılı medya reklamları, işitsel ve görsel reklam faaliyetleri sürdürüyoruz. Reklam ajanslarının genel faaliyetleri de bunlardır.

İnnova Reklam Ajansı olarak bizler reklam ajansı, reklam ajansları, reklam tanıtım hizmetleri, reklam videoları, reklam senaryoları, reklam ajans faaliyetleri konusunda hizmet veriyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

 

5/5 - (1 vote)