web tasarım blog

Reklamcılık Mesleği Hakkında

Reklamcılık Mesleği Hakkında

Reklamcılık Mesleği Hakkında, Reklamcılık Mesleği Hakkında bilgi arıyorum, Reklamcılık nedir ? Reklamcılık Ne Değildir, Reklamcılık Mesleği Hakkında Bilgiye ihtiyacım var, Reklamcılığın Avantajları Nelerdir ? Reklamcılığın Dezavantajları Nelerdir ? Reklamcılık yapmak için bilinmesi gerekenler, Reklam Ajansı açmadan önce bilinmesi gerekenler ? 

reklamcilik-meslegi-hakkinda
Reklamcılık Mesleği Hakkında

Merhabalar değerli ziyaretçimiz. Bugünkü makalemizde Reklamcılık mesleği hakkında konuşmak istiyorum.  Reklamcılık nedir,  Reklamcılık ne değildir?  reklam ajansı açmayı  düşünüyor isek eğer  neleri bilmemiz gerekiyor nelere dikkat etmemiz gerekiyor Bunları Öncelikle iyi bilmeliyiz.  sektöre giriş yaptığımız yıllardan bu yana  birçok reklam Ajansı’nın açılıp kapandığını gördük Bu sektöre giriş yapmaya heves eden kişilerin başta yapmış olduğu yatırımları kısa zamanda kaybettiklerini gördük.  birçoğunun mahkemelik olduğunu birçok sektörde hakkımda kötü konuşularak itibar kaybettiğini,  ve birçoğunun da itibar ve para kayıpları sebebiyle kısa zamanda şirketlerin kapattığını  gördük.

İnnova Reklam Web Tasarım Ajansı

İnnova reklam web tasarım Ajansı olarak Bizler reklam ajansı açmayı düşünen kişileri  bir kez daha düşünmeye  ve sahip oldukları kişisel özellikleri tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz.

Öncelikle Reklamdan ziyade bir işletme kurduğumuzu farkında olmamız gerekiyor.  herhangi bir işletmeci işletmesini kurarken neleri feda ediyorsa hangi masrafları ediyorsa bunların Aynısını bizim de yapmamız gerektiğini Öncelikle bilmeliyiz ve Buna ek olarak Eğer dijital bir reklam ajansı açarsak daha iyi olacak, teknoloji çağında yaşıyoruz tüm reklam kolları dijital sistemleri dayalı olarak hizmet vermektedir.

Reklamcılık Mesleği Hakkında
Reklamcılık Mesleği Hakkında

Öncelikle Ajans sahibi olarak bir reklam argümanlarını düzenlemeye yarayan bilgisayar programları biliyor muyuz?  Reklam argümanlarını düzenlemeye yarayan bilgisayar programlarını bilen ekip arkadaşınız var mı  bu işe uygun bir iş yerimiz var mı?  sermayemiz Var mı?  bulunduğumuz şehirde reklam ihtiyacı var mı?  bulunduğumuz şehirde reklam ajansı var mı?  bulunduğumuz şehirde kaç tane reklam ajansı var?  yaptığımız işin hukuki boyutu nedir?  yaptığımız işin Hedef kitlemizi üzerinde etkisi nedir?  yaptığımız işin Hedef kitlenize faydası nedir?  yaptığımız işin ortalama fiyatı ne olmalıdır?  daha önceden Reklamcılık yapan ya da reklam ajansı sahibi olan tanıdıklarımız var mı?  reklam ajansı sahibi olan tanıdıklarımız varsa eğer onları gözlemlediğimizde aman içerisinde İşletmeleri büyüyerek kazançları arttı mı kişilik yapılarında herhangi bir değişiklik oldu mu eskiye göre daha Özgürler mi?  eskiye göre daha mutlu görünüyorlar mı?  herhangi bir hukuksal sürecin içine girmişler mi?  bunları biraz araştırmak reklam ajansı kurmayı düşünen kişilerin atması gereken ilk adımdır.

Dikkat etmemiz gereken bir konu var

Sektöre giriş yapmış olan bir reklam ajansı neden zamanla şikayet edilen,  sık sık isim değiştiren  veya tamamen kapanan bir reklam ajansı haline gelir.  Bunun en temel sebebi tepe noktadaki kişinin bu işi bilmiyor olmasından kaynaklanan organizasyon hataları işletmecilik hataları,  işin teslim edilmesi  konusundaki sorumsuzluk var ve işi bilmeme gibi konular yatmakta.  bunun bir tık sonrası  iş bilinsin bilinmesin yeter ki hedef kitleden ücret alınsın şekline gelmiş bir reklam ajansıdır Tabii ki bunlara reklam ajansı denilirse.

Öncelikle reklam şirketlerinin kreativ bakış açısına sahip dijital dünyada tecrübeleri olan reklam konusunda bilgisi olan bilgisayar programları kullanma konusunda becerisi olan çalışanlara sahip olması gerekiyor bunların hiçbiri yokken Sadece sermayeyle reklam ajansı sahibi olmanız iyi niyetlilik olarak asla algılanamaz.  Öncelikle reklam ajansı sahibinin işletmeyi oluşturan bu en temel özellikleri kendisinin sahip olması gerekiyor,  yeri geldiğinde reklam ajansı çalışanlarına bilgisayar programları konusunda Creative fikirler üretilmesi konusunda müşteriyi memnun edecek hususların tespit edilmesi konusunda tecrübeli Olması gerekiyor bu özelliklere sahip olmayan reklam ajansı sahibi en fazla 1-2 yıl gibi süre içerisinde ya sektörden tamamen çekiliyor ya da illegal yöntemlere başvurmayı başlıyor bu her İki seçenek de milli servete zarar,  Türk ticari hayatına zarar vermektedir.

Reklamcılık Mesleği
Reklamcılık Mesleği Hakkında

Peki iyi bir reklam ajansı sahibi olabilmemiz için neler yapmamız gerekiyor.  Öncelikle üniversitedeki eğitim hayatımızın ya tamamen Bu konuyla alakalı ya da benzer bir branşla tamamlamanız gerekiyor. Mezun olduktan sonra herhangi bir reklam ajansında birkaç yıl çalışarak iş tecrübesi sahip olmamız gerekiyor. Sermayemizin bulunması gerekiyor. Eğer bunlardan herhangi biri yoksa işletmemizin başarılı olmasını ulusal düzeyde hizmet veren bir Ajans haline gelmesini kesinlikle beklemeyin. Sadece sabredip, birkaç yıl daha çalıştıktan sonra bu özelliklere sahip olduktan sonra reklam ajansınızı kurmayı deneyin.

Makalemizdeki açıklamalarımız sizleri bu işten uzaklaştırmak değil tam tersine bizleri rakip olmayı düşünen reklama hevesli olan reklama ilgisi olan işletme kurmayı düşünen menzile ilerde rakibimiz olabilecek kişilerin bilinçli olmasını sağlamaktır.  sektöre adım attığınızda. Siz de göreceksiniz ki  bilinçli bir rakip bilinçsiz bir raketten her zaman daha iyidir.

Gelin tanışalım

Biz her sektörde rakiplerimizden ziyade hedef kitlemize odaklanmış, En iyi reklam ajansı olma ideasına kendini adamış bir ekibiz. Reklam sektörüne ilgi duyuyor bu sektörde çalışmak isteyen herkese yüz yüze görüşmeye bekleriz. Reklam ajansımıza yüzücü ulaşmaya imkan bulamayan arkadaşlarımızın sitemizin iletişim bölümündeki iletişim formundan ya da kariyer formundan bizlere sihirlerini göndermelerini rica ediyoruz.  makalemizi okuduğunuz için teşekkür ediyor başarılı günler diliyoruz.

Facebook Sayfamız

İnstagram Sayfamız

Web Tasarım Sayfamız

İletişim Sayfamız

5/5 - (1 vote)

Hakkında webtasarimci

Ayrıca Kontrol Edin

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri

Web tasarım örnekleri Web tasarım örnekleri web tasarım yaptırmayı düşündüğümüz zaman görmek istediğimiz şablonlardır. Firmalardan …